Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai į Rusiją

Pigūs skrydžiai į didžiausią pasaulio valstybę - Rusiją. Šios milžiniškos šalies žavesį iškart pajus ne tik tie, kurių paltų kišenių siūlės yra nuo Dostojevskių, Tolstojų ar Čechovų... architektūriniu didingumu, nepažabojamu Sibiro gamtos laukiniškumu ir vis paslaptingai ištinkančiu deja vu, lyg jau būtumėt tai regėję vaikystėje, Rusija privers nustebti ne vieną.

Kodėl keliauti? Nes tiek Rusijos miestuose, tiek kaimuose netrunkama įsitikinti, jog vietinių vaišingumas anaiptol nėra mitas! Ne tik skaniai pamaitins, bet ir į pirtį, kuria garsėja visame pasaulyje, pakvies. Čia neprivalai būti nei geologu, nei peizažų tapytoju, kad suprastum jog skaidrus Baikalo – giliausio pasaulio ežero – vanduo, jį supanti augmenija ir pakrantės akį glosto ne šiaip sau – jos tiesiog unikalios. Maudynės tokiame gėlame vandenyje daugiau niekur kitur neįmanomos...

Kada keliauti? Tiems, kurie nejaučia prielankumo šaltesniam klimatui ir nori sutaupyti, tinkamiausias periodas – gegužė ir rugsėjis. Paskutinės minutės bilietai, pigių skrydžių bendrovių siūlomos akcijos, nuolaidos internetu kuria palankias sąlygas kiekvienam keliautojui, o mažesni turistų srautai, sukuria daugiau galimybių betarpiškai pabendrauti su vietiniais.

Ką pamatyti? Siekiantys papildyti istorijos žinias nesurežisuotomis, gyvomis iliustracijomis, gali rinktis keliones į Sibirą, architektūros ir meno mylėtojai – Maskvą ar Sankt Peterburgą, o trokštantys autentiškos Rusijos kultūros pažinimo – miestelius ir kaimus, kur „gaspadinė" būtinai pasodins už stalo paragauti dar garuojančių pyragėlių su kopūstais. Mmm!.. atsisakyti – nemandagu!

Reikalingi dokumentai Rusijoje

Keliaujantiems į Rusiją turistiniais tikslais kelionės planavimą reikia pradėti nuo dokumentų pristatymo ambasadoje, kad būtų galima gauti vizą. Svarbu žinoti, kad reikalingi dokumentai vizai gauti turi būti pateikti likus mėnesiui iki kelionės pradžios, o maksimali turistinės vizos galiojimo trukmė yra 30 dienų. Žinoma, keliaujant į Rusiją jums bus reikalingas pasas.

Ko paragauti Rusijoje?

Keliaujantiems į Rusiją reikia pasiruošti priaugti keletą kilogramų. Šios šalies virtuvė yra labai soti ir su daugybe patiekalų, o jei norėsite jų visų paragauti, jums reikės laiko. Tačiau yra patiekalų, kurių būtina paragauti. Solyanka tai sriuba, primenanti troškinį, dažniausiai galima pasirinkti su mėsa, žuvimi arba grybais. Taip pat vienas iš garsiausių tradicinių Rusijos patiekalų yra ikrai. Šioje šalyje jie dažniausiai kokybiški ir patiekiami įvairiais būdais, o tikri gurmanai galės paragauti juodųjų ikrų, kurių kainos tikrai labai didelės.

Populiarūs viešbučiai Rusijoje

Rusija yra tikrai didelė šalis, tad priklausomai nuo miesto, kuriame planuojate apsistoti, reikia rinktis gyvenamąją vietą. Gera žinia ta, kad planuojantiems savo kelionę ne tik pagrindiniuose miestuose Maskvoje ar Sankt Peterburge viešbučių kainos jus tikrai gali nustebinti dėl savo mažumo. Tačiau apsistojusiems didmiesčiuose nakvynė gali kainuoti kur kas daugiau. Tačiau tokie viešbučiai kaip Holiday Inn ar Cosmos Hotel Maskvoje jums siūlo nakvynę vos nuo 40 eurų už naktį.

Etiketas ir bendravimo kultūra Rusijoje

Gali pasirodyti, kad Rusija turi keistų įpročių ir taisyklių tokių kaip nespausti rankos tarpduryje ar nedovanoti lyginio skaičiaus gėlių, nes tai primena laidotuves. Tačiau yra keletas paprastų ir visiems suprantamų taisyklių, kurių gali prireikti keliaujantiems. Bažnyčiose ir vienuolynuose venkite trumpų šortų ar sijonų. Vyrams pridera nusiimti kepures, o moterims apsigaubti skraistėmis galvas ir nešioti sijonus, kurie dažniausiai būna padėti prie įėjimo į bažnyčią.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Rusiją

Kadangi Rusija – tai didelė valstybė ir tikriausiai nespėsite pamatyti didžiosios dalies jos grožio, rekomenduojama susidaryti tikslų kelionės maršrutą su lankytinomis vietomis. Taip pat, žinoma, reikia pasidomėti laiko juostomis skirtingose vietovėse, ir prieš keliaujant pinigus išsikeisti į Rusijos rublius. O lauktuvių artimiesiems rasite tikrai daug, nuo magnetukų ir mažų suvenyrų iki įvairių gėrimų ar net imbierinių meduolių, kurie yra labai populiari dovana artimiesiems.

Viešasis transportas Rusijoje

Didmiesčiuose galėsite patogiai naudotis autobusais, tramvajais, troleibusais ir metro paslaugomis. Metro yra patogiausia priemonė keliaujantiems Maskvoje ar Sankt Peterburge. Greitai ir patogiai pasieksite savo kelionės tikslą. Žinoma, galite naudotis ir taksi paslaugomis, tačiau rekomenduojama prieš kelionę įsirašyti kelias programėles į telefoną, kuriomis galėsite naudotis kelionėje. Tai būtų patogiausias, pigiausias ir saugiausias būdas naudotis taksi.Rusijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai