Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai į Kanadą

Susipažinkime iš arčiau su Kanada

Pigūs skrydžiai į Kanadą – puiki proga aplankyti šią Šiaurės Amerikos šalį. Kanada lankytojus vilioja dėl savo įvairaus laukinio kraštovaizdžio bei ramių, modernių ir daugiakultūrinių miestų. Kanada patiks tiek gamtos, tiek naktinio gyvenimo mėgėjams!

Ko paragauti Kanadoje?

Kanados virtuvė pasižymi prancūzų, britų ir vietinių gyventojų virtuvių bruožais. Todėl skirtinguose regionuose rasite skirtingus patiekalus.

  • Poutine – vienas iš žinomiausių Kanados patiekalų. Tai yra fri bulvytės ir varškė su padažu.
  • Tourtière – tai sotus mėsos pyragas, kepamas su įvairia mėsa, priklausomai nuo regiono.
  • Nova Scotian Lobster Rolls (liet. Naujosios Škotijos omarų suktinukai) – tradicinis šio Kanados regiono patiekalas.
  • Saskatoon berry pie (liet. saskatūno uogų pyragas) – visoje Kanadoje pamėgtas desertas. Saskatūno uogos turi specifinį saldų, migdolinį skonį, todėl šio pyrago skonis tikrai išskirtinis!
  • Caesar Cocktail – vadinamas nacionaliniu Kanados kokteiliu. Šis gėrimas primena kruvinosios Merės kokteilį.

Lankytinos vietos Kanadoje

  • Niagaros kriokliai – tai vienas iš įspūdingiausių gamtinių reginių pasaulyje. Niagaros krioklius sudaro trys kriokliai: Amerikos krioklys, Nuotakos šydo krioklys ir Pasagos krioklys. Kanados pusėje yra Pasagos krioklys, aukščiausias iš trijų, siekiantis 51 m aukštį.
  • Banfo nacionalinis parkas (Banff National Park) – tai daugiau negu 6 tūkstančiai kvadratinių kilometrų nuostabios, amą atimančios gamtos. Į dangų kylančios Uolėtųjų kalnų viršūnės, tyvuliuojantys ežerai, spalvingos gėlės – čia tikras rojaus kampelis.
  • Vankuverio sala – vakarinėje Kanados pakrantėje išsidriekęs išskirtinio grožio gamtos kampelis. Čia taip pat įsikūręs ramus ir jaukus Viktorijos miestas.
  • Kvebekas – ne tik viena iš Kanados provincijų, bet ir vienas iš svarbiausių šalies miestų. Labiausiai verta aplankyti senąjį Kvebeką, išsiskiriantį dėl savo istorinės architektūros.
  • Torontas – tai Kanados Ontarijo provincijos sostinė, didžiausias šalies miestas bei viena iš lankomiausių Kanados vietų. Šis miestas traukia lankytojus dėl savo kultūros, įvairiapusiškumo ir modernumo.

Reikalingi dokumentai Kanadoje

Lėktuvų bilietai į Kanadą jau jūsų rankose, tad kokiais dar dokumentais reikėtų pasirūpinti keliaujant į šią šalį? Be abejo, su savimi būtina turėti pasą bei elektroninį patvirtinimą, leidžiantį keliauti į Kanadą, kurį galima gauti užsiregistravus elektroninėje sistemoje eTA (Electronic Travel Authorization).

Populiarūs viešbučiai Kanadoje

Tokioje didelėje šalyje, kaip Kanada, nakvynės pasiūlymų netrūksta, todėl bet kada rasite sau tinkamą vietą. Keliaujate su ribotu biudžetu? Apsistokite Monrealio Grey Nuns Residence – jaukiame ir paprastame viešbutyje, įsikūrusiame miesto širdyje. Čia už vieną naktį sumokėsite nuo 48 $. Kitas populiarus ekonominės klasės viešbutis – Toronto West Queen West Hotel. Dvivietis kambarys kainuoja 64 $ už naktį – pusryčiai įskaičiuoti!

Galintiems sau leisti paišlaidauti ar norintiems pačios patogiausios viešnagės patiks vienas iš geriausių Kanados viešbučių – Rosewood Hotel Georgia Vankuveryje. Prabangūs šio viešbučio kambariai kainuoja nuo 400 $ iki 1200 $ už naktį. Dar vienas liukso klasės viešbutis, žinomas visoje Kanadoje, – Toronte esantis The Adelaide Hotel. Šie prabangūs kambariai ir apartamentai siūlo aukščiausios klasės poilsį bei paslaugas, o nakvynė viename iš jų kainuos nuo 340 $.

Apsisprendėte vykti į nuotykių kupiną kelionę? Paskubėkite – lėktuvų bilietai į Kanadą tirpsta akyse!

Etiketas ir bendravimo kultūra Kanadoje

Stereotipas, kad kanadiečiai yra itin mandagūs, iš tikrųjų tiesa. Apskritai kalbant, Kanados gyventojai yra draugiški, nepretenzingi ir paslaugūs žmonės, vertinantys kuklumą ir pagarbą kitiems. Kanadoje paplitusios įprastos mandagaus pasaulio etiketo taisyklės: derėtų vengti paplitusių nemandagių gestų, daug keiktis. Restoranuose įprasta palikti 10 % – 15 % arbatpinigių. Politika, religija bei seksas yra tabu temos kalbantis su vos pažįstamais žmonėmis.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Kanadą

Oro uostai Kanadoje. Pagrindiniai Kanados oro uostai: Vankuverio tarptautinis oro uostas, Toronto Pirsono tarptautinis oro uostas (Toronto Pearson International Airport), Kalgario tarptautinis oro uostas ir Otavos-Makdonaldo-Cartier tarptautinis oro uostas.

Laikas Kanadoje: laiko zonos apima nuo UTC –3,5 iki –8.

Valiuta Kanadoje: Kanados doleris (CAD).

Gyventojų skaičius Kanadoje: 36 626 083.

Kanados plotas: 9 984 670 km².

Kanados įkūrimo data. 1543 m. čia pradėjo kurtis pirmieji prancūzai, paskelbę teritoriją Naująja Prancūzija.

Viešasis transportas Kanadoje

Kanada – antra pagal dydį pasaulio šalis, todėl joje ypač svarbu plėtoti efektyvią ir greitą susisiekimo sistemą. Išplėtotas vidinis lėktuvų transporto susisiekimas. Beveik kiekviename mieste važinėja autobusai, daugumoje miestų galimas susisiekimas traukiniais. Toronte bei Monrealyje taip pat veikia metro. Vienkartinis bilietas visuomeniniu transportu kainuoja apie 2 Kanados dolerius, dienai kainuoja 5 Kanados dolerius. Dar vienas susisiekimo būdas – taksi, tačiau Kanadoje šios paslaugos gana brangios. Įsėdimas kainuoja apie 2 Kanados dolerius, vienas kilometras kainuoja 1 Kanados dolerį.

Festivaliai ir šventės Kanadoje

Sausio 1 d. – Naujieji metai.

Pavasario mėnesiais – Didysis penktadienis ir Velykų pirmadienis.

Gegužės 24 d. (arba pirmas pirmadienis prieš) – Karalienės Viktorijos diena.

Liepos 1 d. – Kanados diena.

Pirmasis rugsėjo pirmadienis – Darbo diena

Antrasis spalio pirmadienis – Padėkos diena

Lapkričio 11 d. – Atminimo, arba Veteranų diena.

Gruodžio 25 d. – Kalėdos.

Gruodžio 26 d. – Antroji Kalėdų diena.Kanados miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai