Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Kretą

Pigūs skrydžiai į Kretą

Pigūs skrydžiai! Heraklionas – “vartai į Kretą”. Jei svarstote apie atostogas Graikijoje, šis miestas puikiausiai tiks. Antikinė atmosfera vis primins apie didingą šalies istoriją, o siauros senamiesčio gatvelės leis atitrūkti nuo skubančio miesto ritmo. Atminkite, jog vienas įdomiausių užsiėmimų – bendravimas su vietiniais. Jie papasakos intriguojančių istorijų apie legendinius minotaurus.

Kodėl keliauti? Heraklioną drąsiai galima vadinti kultūros židiniu. Čia išsaugotas unikalus senosios civilizacijos palikimas: įvairūs archeologiniai radiniai, Knoso rūmų freskų originalai. Į šį, neabejotinai didingą miestą veržiasi ne tik atostogų išsiilgę turistai, bet ir užkietėję istorikai. Jų kelionę neabejotinai palengvina pigių skrydžių bendrovės. Dažnai siūlomos žemos kainos, pigiausi lėktuvų bilietai bei akcijos.

Kada keliauti? Graikijoje sezonu yra laikomi gegužės-spalio mėnesiai, tuomet, vidutinė oro temperatūra siekia 26°C. Vis dėlto, norintys keliauti pigiau, turėtų vengti rugpjūčio. Šis mėnuo dedikuojamas turistų antplūdžiui, vyrauja didelės kainos.

Ką pamatyti? Atsakymas išties paprastas – viską. Jūsų kelionės tvarkaraštis bus kupinas neišdildomų įspūdžių. Nuostabūs gamtos bei miesto vaizdai, ekskursijos, paplūdimiai, egzotiškos parduotuvės – fiksuokite viską, nuotraukos virs asmeniniu suvenyru. O čia – mūsų patarimai: aplankykite Knoso rūmus, nuplaukite į negyvenamą Dia salą, išsimaudykite Adios Georgijo paplūdimyje, suvalgykite graikiškų salotų bei sočiojo Moussaka.

Susipažinkime iš arčiau su Heraklionu

Tiesioginiai skrydžiai į Heraklioną – istorinį Kretos miestą, apipintą antikinėmis legendomis apie minotaurus ir senąją civilizaciją.  Tai didžiausias salos miestas ir ketvirtas pagal dydį miestas Graikijoje, dovanojantis ryškią kultūrinę patirtį.

Ko paragauti Heraklione?

Graikų virtuvės patiekalai išsiskiria paprastomis maisto gaminimo technikomis ir vietinių produktų įvairove. Kalnų žolelės ir žalumynai, unikalūs sūriai, šviežia žuvis, Kretos aliejus ir rakija yra produktai, padedantys graikams virtuvėje sukurti šedevrus.

 • Fantastiškas užkandis žinomas kaip dakos, koukouvagia ar kouloukopsomo – skirtinguose  regionuose pavadinimai skiriasi. Miežinis džiūvėsis ar traputis apliejamas alyvuogių aliejumi, ant viršaus dedamas šviežias pomidoras ir kreminis avies ar ožkos pieno sūrio gabalėlis. Apibarstomas druska, raudonėliu ir pipirais.
 • Gamopilafo yra vaišinamasi ir per vestuves. Tai virtų ryžių patiekalas su mėsa (gali būti naudojama ėriena, vištiena), sviestu,  daržovėmis ir prieskoniais.
 • Sfakia pies iš pirmo žvilgsnio primena blynus, tačiau graikiškieji sfakia savo sudėtyje turi alyvuogių aliejaus ir rakijos (vietinio likerio). Į vidų įsukamas balto avies ar ožkos pieno sūrio gabalėlis. Pakeptas valgomas su viržių medumi arba čiobreliais.

Lankytinos vietos Heraklione

Pigūs skrydžiai į Heraklioną – puiki proga apsilankyti egzotiškame Graikijos kampelyje. Štai sąrašas lankytinų vietų, kurias čia verta aplankyti.

 • Knoso rūmai – senosios Kretos civilizacijos laikus menančios rūmų liekanos. Šie rūmai buvo pastatyti bronzos amžiuje, apie 1900 m. pr. m. e.
 • Herakliono arba Venecijos tvirtovė yra įspūdingas statinys juosiantis miesto uostą. Tvirtovė buvo pastatyta XIII a., venecijiečiams užkariavus šį kraštą.
 • Natural History Museum of Crete (liet. Kretos gamtos istorijos muziejus) buvo įkurtas 1981 m. Čia galima susipažinti su Viduržemio jūros flora ir fauna.
 • Šv. Mino katedra (angl. Saint Minas Cathedral). Šv. Minas buvo miesto globėjas, kurio garbei buvo pastatyta ši katedra.
 • Karteros. Į Heraklioną verta keliauti ne vien dėl įspūdingų istorijos ir kultūros paminklų, bet ir paplūdimių. Karteros paplūdimys yra ta vieta, kurioje malonu praleisti popietę saulės atokaitoje. Nuo Herakliono miesto centro nutolęs apie 8 km.

 

Reikalingi dokumentai Heraklione

Lėktuvų bilietai į Heraklioną – yra nuostabi proga praleisti puikias atostogas Graikijoje. Gera žinia, kad keliaujant į Heraklioną su savimi užtenka turėti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Populiarūs viešbučiai Heraklione

 

 • GDM Megaron – itin prabangus viešbutis pačioje Herakliono širdyje, įsikūręs istoriniame pastate. Apsistojus šiame viešbutyje bus patogu pasiekti pagrindinius lankytinus objektus. Nakvynės kaina – 101 Eur.
 • Puikių atsiliepimų sulaukiantis Galaxy Hotel Iraklio garsėja prašmatnia virtuve ir aukščiausios klasės patogumais. Šis viešbutis siūlo nakvynę už 75 Eur.
 • Jeigu ieškote ekonominės klasės viešbučio, išbandykite Lato Boutique Hotel, kuriame nakvynė kainuos 53 Eur. Lankytojai žavisi restoranu ant viešbučio stogo ir žalumynų sodu.
 • Arolithos Traditional Cretan Village yra ypatingas viešbutis, viešėdami jame keliautojai nusikels į senus laikus. Kambariai standartiški, tačiau yra baseinas su puikiu vaizdu į Heraklioną. Nakvynė kainuoja tik 27 Eur.

 

Etiketas ir bendravimo kultūra Heraklione

Pietaujant patiekalai yra išdėstomi stalo viduryje ir po to jais dalinamasi. Jei pietauti buvote pakviesti, nesisiūlykite apmokėti sąskaitą. Reikia turėti omenyje, kad aptarnavimo greitis gali būti lėtas, skubinti padavėjų nereikėtų. Lankytinoje vietoje pamačius fotografuoti draudžiantį ženklą reikėtų jo paisyti.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Heraklioną

Tiesioginis skrydis į Heraklioną – greitas, patogus ir pigus. Na, tai keliaujam?

Oro uostai: Herakliono (HER) oro uostas – vienas pagrindinių oro uostų Kretoje. Nuo miesto centro nutolęs apie 5 km.

Laikas: Heraklione laikas skaičiuojamas taip pat, kaip Lietuvoje.

Valiuta: euras (EUR).

Gyventojų skaičius Heraklione: apie 225,574 tūkst.

Plotas: 225,574 km2.

Herakliono įkūrimo data: dabartinis miestas buvo įkurtas arabų apie 824 m.

Viešasis transportas Heraklione

Autobusai yra vienintelė viešojo transporto priemonė Kretoje. Autobusų tinklas yra platus, todėl keliauti po salą yra lengva ir patogu. Kelionės bilietas kainuos apie 1,20 Eur, mėnesinio kelionės paso kaina yra apie 44 Eur. Tačiau saloje galite keliauti ne tik autobusais, bet ir nuomotu automobiliu. Automobilio nuomos kaina dienai prasideda nuo 9 Eur.

Festivaliai ir šventės Heraklione

Pigūs aviabilietai į Heraklioną jau laukia savo pirkėjų. Gal tai jūs?

 • Houdetsi festivalis yra 4 dienų muzikos, maisto ir meno festivalis, vykstantis Houdetsi miestelyje, esančiame už 23 km nuo Herakliono
 • Matala festivalis vyksta birželio mėnesį. Tai tarsi kelionė į praeitį, į hipių erą – 1960-uosius, 1970-uosius metus. Šio festivalio atributai: muzika, menas, literatūra.

Kiti Graikijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai