Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Mykonas

Pigūs skrydžiai į Mykonas

Mykonos sala priklauso Graikijai, Kiklados salų grupei Egėjo jūroje. Pravardžiuojama „Vėjų sala“, Mykonos yra ypač gausiai lankoma turistų ir žinoma dėl gyvybingo naktinio gyvenimo. Čia keliautojų laukia visame pasaulyje garsūs auksinio smėlio paplūdimiai, fantastiški jūros gėrybių patiekalai, romantiški kurortai ir nutrūktgalviški vakarėliai – nenustebkite, jeigu jaunimo ar medaus mėnesio atvykusių jaunųjų minioje išvysite ir įžymybės veidą. Nepaisant to, Mykonos taip pat gali pasigirti ir turtinga istorija bei legendomis apipintais kampeliais – net ir pats salos pavadinimas kilęs iš Apolono anūko vardo, o didžiulės uolos visoje saloje laikomos suakmenėjusiais milžinų palaikais. Domina pigūs skrydžiai į Mykonos, dieviškosios Graikijos vakarėlių centrą? Skaitykite toliau!

Reikalingi dokumentai vykstant į Mykonos salą

Keliautojų laimei, Graikija priklauso Šengeno erdvei, todėl vykstant į Mykonos salą reikalingas tik asmens tapatybės dokumentas bei, žinoma, lėktuvo bilietai.

Kada lankyti Mykonos salą

Mykonos saloje vyrauja tipiškas Viduržemio jūros klimatas. Vasaros - sausos ir saulėtos, temperatūra kartais pakyla net iki 40 °C, tačiau paprastai, dėl vėsaus sezoninio vėjo, vadinamo meltemi, vyrauja apie 28 °C. Žiemos saloje švelnios ir drėgnos, aukščiausia vidutinė temperatūra – apie 15 °C, lietingasis sezonas tęsiasi nuo spalio iki kovo. Tačiau net ir žiemos Mykonos saloje saulėtos – joje saulė plieskia net 300 dienų per metus. Liepą ir rugpjūtį saloje tiršta turistų, tad geriausias laikas ją lankyti yra nuo gegužės vidurio iki birželio arba nuo rugsėjo iki spalio vidurio.

Lankytinos vietos Mykonos saloje

Nors Mykonos sala ir nedidelė, tačiau dėl gilių istorinių šaknų joje gausu įdomių lankytinų vietų. Keliaudami po salą garantuotai pastebėsite žymiuosius Mykonos malūnus, išsibarsčiusius po visą salos teritoriją. Patys žymiausi Kato Mili malūnai stovi išsirikiavę į eilę ant kalvos Chora miestelyje – juos išvydę pagalvosite, kad žvelgiate į atviruką. XVI amžiuje pastatytuose Kato Mili malūnuose dabar laikomi svarbūs Mykonos paveldo dokumentai. Saloje taip pat ilgesingai į tolį žvelgia švyturiai – gražiausias jų yra iki šiol veikiantis Armenistis švyturys.

Būtinai užsukite ir į vadinamąją „Mažąją Venecija“ – kaiminystę prie Mykonos miestelio. Manoma, kad ši, idiliškais žvejų nameliais apstatyta vietovė yra viena labiausiai fotografuojamų turistinių vietų visoje Europoje. Negalime ginčytis – sakoma, kad Mažojoje Venecijoje ypač gražūs saulėlydžiai.

Susidomėję šios dieviškos salos istorija būtinai nueikite į Archeologinį Mykonos muziejų, taip pat Egėjo jūros ir Folkloro muziejus, kuriuose eksponuojami svarbiausi šios vietovės istorijos artefaktai.

Auksiniai paplūdimiai juosia beveik visą Mykonos pakrantę, tačiau būtina bent kartą apsilankyti Elia ir Paradise paplūdimiuose – juk ir pavadinimai byloja, kad čia rasite rojų.

Ko paragauti Mykonos saloje?

Kelionė į Graikijos salą Mykonos nuostabi dar ir tuo, kad joje galėsite paragauti autentiško graikiško maisto. Siūlome jums paragauti moussaka – tradicinio patiekalo, gaminamo iš orkaitėje kepto baklažano ir baltojo padažo. Moussaka pasižymi nuostabiu kreminiu skoniu, todėl ypač tiks lengvai vakarienei. Vadinamoji „graikiška lazanija“ pastitsio gaminama iš makaronų ir maltos jautienos, tačiau vietiniai prieskoniai jai suteikia puikų, savotišką skonį. Tradiciškai, Graikijoje šašlykai nekepami, tačiau šiek tiek į juos panašūs yra souvlaki – ant medinio iešmo suverti keptos mėsos ir daržovių gabalėliai, ypač mėgstami vaikų.

Vietinės Mykonos vizitinės kortelės yra aštrokas kopanisti sūris ir meze užkandžiai, panašūs į ispaniškas tapas. Smaližiams saloje patiks amygdalota – tradiciniai migdoliniai sausainiai, bei migdolų ir rožių vandens skonio gėrimas soumada.

Populiarūs viešbučiai Mykonos saloje

Vakarėlių salos Mykonos viešbučiai lepina svečius prieinamomis kainomis ir puikiomis sąlygomis.  Agios Ioannis miestelyje esantis Bellissimo Resort keliautojus traukia erdviais kambariais, privačiomis terasomis, baseinu po atviru dangumi, jūros kriauklėmis dekoruotais vonios kambariais. Visai šalia viešbučio yra autobusų stotelė, nuo kurios lengvai nuvyksite į Mykonos miestelį, o į paplūdimį veda takelis pėsčiomis. Šiame viešbutyje nakvynės su pusryčiais kaina dviems – nuo 85 eurų. Tourlous miestelyje, vos 100 m nuo paplūdimio ir 1 km nuo Mykonos miestelio yra įsikūręs With-inn viešbutis, siūlantis erdvius elegantiškus kambarius su privačiais balkonais ir vaizdu į jūrą. Nakvynė dviems su svečių ypač gerai vertinamais pusryčiais – nuo 90 eurų. Pačiame Mykonos miestelio centre įsikūręs Matogianni Hotel gali pasigirti visais būtinais patogumais, privačiais balkonais ir, žinoma, puikia lokacija. Nakvynės kaina dviems – nuo 40 eurų.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Mykonos salą

Oro uostai: Mykonos oro uostas (4 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Londono, Amsterdamo, Briuselio, Atėnų ir kt.

Laiko juosta: Tokia pati, kaip Lietuvoje, tad laikrodžio pasukti nereikės.

Valiuta: eurai (EUR)

Gyventojų skaičius: 10,134

Plotas: 85,5 km2

Viešasis transportas Mykonos saloje

Nedidelėje Mykonos saloje veikia patogus autobusų maršrutų tinklas, skirtas tenkinti beveik išimtinai tik turistų poreikius. Jį valdo įmonė KTEL Mykonos, kurių tinklalapyje rasite autobusų maršrutus ir jų laikus. Ne sezono metu laikai gerokai retesni, tačiau vasarą autobusai važinėja gana dažnai, iki vėlyvo vakaro. Bilietai kainuoja nuo 1,80 iki 2,30 eur.

Kiti Graikijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai