Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai į Ukrainą

Viskas, ko reikia pigių skrydžių kelionei į Ukrainą – tai plačiai atmerktos akys ir smalsus žvilgsnis. Ši šalis jaudina ir žavi kontrastų gausybe, stebina tuo, kokia plona riba kartais esti tarp didybės bei skurdo. Unikalūs gamtos peizažai, nacionaliniai parkai, mineralinių ar terminių vandenų vonios – tai, kas atgaivins kiekvieną čia atvykusį keliautoją.

Kodėl keliauti? Kelionės į Ukrainą labiausiai žinomos dėl savo garsiosios Juodosios jūros pakrantės, kuri ne tik reto grožio, bet ir apsupta gydančio purvo bei galybės paplūdimių. Puikiai išplėtota kurortinė sistema vilioja pasinaudoti pigių skrydžių bendrovių skelbiamomis akcijomis bei nuolaidų pasiūlymais ir įsigyti lėktuvo bilietus į valstybę, kuri nuo seno garsėja savo harmoningu gamtos grožiu.

Kada keliauti? Šilčiausias periodas prasideda gegužės gale ir tęsiasi iki rugsėjo vidurio. Tokiu metu klimatas išties palankus, oro temperatūra siekia net 30°C.

Ką pamatyti? Ukrainos ir Lietuvos istorija turi nemaža susikirtimo taškų – aplankykite Lietuvos didžiosios kunigaikštystės laikus menančius paminklus. Ištroškote nuotykių? Užkopkite į Karpatų kalnus! Nuo jų atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai: kalnų papėdėse – sodai, kuriuose skęsta maži nameliai ir slėniai nukloti nesuskaičiuojama galybe įvairiaspalvių gėlių žiedų. Aplankyti verta ir vietinius turgus, kur visuomet galima įsigyti įvairių medžio, tautodailės dirbinių, paveikslų, rankdarbių ir... puikaus ukrainietiško vyno.

Reikalingi dokumentai Ukrainoje

Lietuvos piliečiams, keliaujantiems į Ukrainą ne ilgesniam nei 90 dienų laikotarpiui, viza nėra reikalinga. Su savimi jums užteks turėti galiojantį Lietuvos Respublikos piliečio pasą. Keliaujantiems į okupuotas teritorijas yra taikomos kitos sąlygos, kurias galite sužinoti užėję į internetinį Ukrainos ambasados puslapį.

Ko paragauti Ukrainoje?

Tradicinė Ukrainos virtuvė formavosi per amžius. Jos formavimuisi didelės įtakos turėjo kaimyninės šalys, todėl ji tokia įvairiapusė. Vienas iš patiekalų, kurių būtinai turite paragauti yra ukrainietiški barščiai. Originaliai jie gaminami naudojant virš 30 sudedamųjų dalių. Kijevo kotletai – dar vienas populiarus ir gerai žinomas patiekalas. Vištienos filė su česnakais ir sviestu jau yra tapęs populiariu patiekalu daugelyje šalių.

Populiarūs viešbučiai Ukrainoje

Viešbučių kainos Ukrainoje svyruoja priklausomai nuo to, kokį miestą ar miestelį pasirinksite. Kainos Kijeve, Odesoje ir kituose didesniuose šalies miestuose gali būti šiek tiek didesnės nei renkantis aplinkinius miestelius, tačiau, kaip žinia, Ukraina yra pigi šalis, tad kainos bet kuriuo atveju čia džiugins. Nakvynės kaina dviems asmenims viešbutyje su pusryčiais gali kainuoti vos 30 Eur. Tokius pasiūlymus teikia sostinėje Kryme esantys Hotel Bratislava, Hotel Myr ir daugelį kitų viešbučių.

Etiketas ir bendravimo kultūra Ukrainoje

Ukrainiečiai labai draugiškai ir maloniai žiūri į turistus, norint išvengti nemalonių situacijų verta laikytis keleto taisyklių. Keliaudami autobusu užleiskite vietas moterims su vaikais. Lankantis bažnyčiose būtina rengtis konservatyviai, moterims dengti galvas. Venkite kalbėti politinėmis temomis, ypač apie Krymo sritį.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Ukrainą

Tiesiogiai į Ukrainos sostinę Kijevą galite nuskristi vos per daugiau nei valandą. Žinoma, prieš keliaudami banke ar valiutų keityklose nepamirškite eurų išsikeisti į Ukrainos grivinas. Be to, prieš vykstant į Ukrainą rekomenduojama pasitarti su šeimos gydytoju dėl papildomo skiepo nuo poliomielito.

Viešasis transportas Ukrainoje

Ukrainos miestuose puikiai veikia viešasis transportas. Keliaudami didžiuosiuose miestuose galėsite naudotis autobusais, troleibusais, tramvajais ir metro. Patogiausias būdas apmokėti savo kelionę įlipus į transporto priemonę. Vienkartinis bilietas kainuoja tarp 2–5 UAH. Svarbiausia nepamiršti pažymėti bilieto. Naudodamiesi metro turėsite nusipirkti žetonus, kurie atstoja bilietėlius.Ukrainos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai