Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai į Kiprą

Reikalingi dokumentai Kipre

Lietuvos keliautojus lepina tiesioginiai skrydžiai į Kiprą! Išsiilgote šilumos, žydrų vandenų ir egzotinių kraštų? Tuomet rinkitės skrydžius į Larnaką ar Pafosą. Čia, keliaujant po graikiškąją Kipro dalį, atostogautojams pakanka asmens tapatybės kortelės, tačiau norint kirsti turkiškos Kipro pusės sieną pasas keliautojams būtinas.

Ko paragauti Kipre?

Pažinkite Kipro virtuvę, kurioje apstu graikiškų ir turkiškų patiekalų. Jiems dar didesnio savitumo suteikia kiprietiškas charakteris.

Bulvės. Atrodo ganėtinai įprasta? Luktelkite! Čia, Kipre, bulvių derlius nuimamas bent 3 kartus per metus. Ypač derlinga žemė dovanoja ypatingo poskonio į delną telpantį stebuklą.

Saldžioji ceratonija. Apskritai, kipriečiai linkę valgyti sveikai. Pavyzdžiui, jie beveik nevartoja cukraus. Saldumynų gamyboje cukrų jie keičia į saldžiavaisį pupmedį – ceratoniją.

Kleftiko. Tai specialioje molinėje krosnyje kepama sultinga ėriuko mėsa.

Halloumi sūris. Tikras gardėsis iš Kipro. Tai kruopščiai paruoštas ožkos pieno sūris, dažnai apkepiamas grilyje.

Baklava. Duoklė turkiškajai Kipro pusei. Taip, kipriečiai desertui valgo tik ką iš daržo atsineštus arbūzus ir saldų, turistų numylėtą sluoksniuotį – baklavą.

Populiarūs viešbučiai Kipre

Ne jokia paslaptis, jog pigūs skrydžiai į Kiprą keliautojus vilioja ne tik savarankiškoms, bet ir kruopšiai sudėliotoms all-inclusive atostogoms. Kainos Kipre nesikandžioja, tad žavius apartamentus su vaizdu į jūrą ar kalnus galima rasti nesunkiai. Keliautojų duomenimis, vieną maloniausių poilsių su „viskas įskaičiuota“ siūlo Crystal Springs viešbutis, kuris įsikūręs Protaro kurorte. Kiti keliautojų mėgiami 3* ir 4* viešbučiai: Theo Sunset Bay Holiday Village, Crown Resorts Horizon, Louis Phaethon Beach, Anmaria Beach Hotel, Daphne Hotel Apartments ir kt. Vienos nakties viešnagė dviems su pusryčiais juose kainuos iki 100 eurų.

Etiketas ir bendravimo kultūra Kipre

Kipriečiai – itin draugiški, paslaugūs ir rūpestingi žmonės. Jie visuomet sveikinasi vieni su kitais, draugiškai moja vairuodami, sustoja tam, kad pasidalintų savo dienos įvykiais. Žinoma, gyventojų draugiškumo faktorius gali gan stipriai priklausyti ir nuo to, kurioje Kipro dalyje atostogausite. Įsidėmėkite viena: graikiškoje Kipro pusėje niekuomet nešnekėkite apie turkiškąją, o pastarojoje – apie graikiškąją. Taip pat nepamirškite, jog Kipro salą nuo gyvačių gelbsti katės, todėl jų saloje – apstu. Būsite tiesiog pamalonintas vietinių žvilgsnių jeigu gerbsite jas, o dar geriau – kartu su savimi atsivešite bent mažą pakelį kačių maisto.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Kiprą

Tiesioginis skrydis į Kiprą trunka apie 3 valandas, tačiau sala abejingų nepalieka. Tiesa, Kipre gali tekti patirti iššūkių, pavyzdžiui, eismas Kipre vyksta kairiąja kelio puse. Vis dėlto saloje netrūksta patogumų – laikas Kipre toks pat kaip Lietuvoje, o valiuta – mums gerai pažįstamas euras. Beje, jeigu atostogų metu norėsite unikaliomis lauktuvėmis pasirūpinti iš anksto, draugams ir namiškiams vežkite Kipro saloje taip vertinamų produktų iš asilo pieno: muilo, šampūno, rankų, kūno kremo ir kt.

Viešasis transportas Kipre

Kelionių ekspertai ir sugrįžę keliautojai visuomet rekomenduoja saloje išsinuomoti automobilį, nors Kipre taip pat įprasta važinėti bagiais, keturračiais, motoroleriais ar dviračiais. Tiesa, saloje galite naudotis tiek regioniniais, tiek tarpmiestiniais autobusais, kurie kursuoja net ir naktimis. Autobusų tvarkaraščius galima rasti internete arba stotelėse, o mėgstantiems kelionės tikslą pasiekti greičiau, rekomenduojame rinktis įperkomis kainomis važinėjančius taksi. Tik nepamirškite derėtis!Kipro miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai