Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Madridą

Pigūs skrydžiai į Madridą

Pigūs skrydžiai į Madridą – žaliausią Europos sostinę. Sakoma, jog medžių skaičius, tenkantis vienam miesto gyventojui yra neįtikėtinas. Būtina pridurti, jog Ispanijos sostinė keri ne tik savo žaluma, miestas yra laikomas kultūros, ekonomikos bei finansų centru. Galbūt dėl šių ypač svarbių detalių į Madridą kasmet plūsta galybė turistų, kuriuos vilioja pigių skrydžių bendrovių siūlomos patrauklios akcijos.

Kodėl keliauti? Miestas užburs kiekvieną, kuriam artimi architektūros stebuklai. Čia rasite įvairių stilių: įstabus baroko dvelksmas, griežti gotikos elementai, klasicizmas, renesansas bei art deco ir art nouveau spindesys. Tyrinėdami miesto paslaptis, nepasididžiuokite - užsukite į Didžiąją aikštę. Ten kas rytą būruojasi vietininiai tam, kad pasimėgautų puikiu vaizdu, paskaitytų laikraštį ir išgertų aromatingą puodelį ispaniškos moka kavos. Prisijunkite prie puikaus ritualo!

Kada keliauti? Skrendu.lt komanda rekomenduoja keliauti vėlyvą pavasarį arba ankstų rudenį. Miestas daug gyvesnis, oras gaivesnis, o lėktuvų bilietų kainos išties pradžiugins. Nuo Madrido vos 9 km nutolęs oro uostas suteiks galimybę greitai, pigiai ir patogiai nusigauti iki miesto centro.

Ką pamatyti? Labiausiai lankytinos vietos tikrai vertos savo statuso. Viskas, ką turite padaryti – pasiruošti stulbinančiam turui, kurio tvarkaraštis, nemeluosime, bus kiek įtemptas. O štai čia – mūsų pasiūlymai: surenkite pikniką Parque del Retiro, apsilankykite įspūdinguose Palacio Real rūmuose, būtinai pavaikštinėkite po Gran Via, įamžinkite Arco de la Victoria, prisijaukinkite meną Museo del Prado ir nepraleiskite galimybės nusipirkti kažką puikaus El Rastro sendaikčių turguje.

Reikalingi dokumentai Madride

Tiesioginis skrydis į Madridą netaps problema. Ispanija priklauso Europos Sąjungai, todėl dviejų su puse valandų kelionė neprailgs, o dėl dokumentų nesukite galvos, tik nepamirškite lėktuvo bilietų bei asmens tapatybės kortelės. Tokie pigūs ir paprasti skrydžiai į Madridą suteikia progą daug patirti, o ir keliautojai nėra apsunkinami.

Ko paragauti Madride?

Gurmanai, kulinarai ir šiaip maisto mėgėjai turės puikią progą Madride paragauti šių tradicinių ispaniškos virtuvės patiekalų:

  • Gaspačo sriubagarsi visame pasaulyje. Gaivi šaltsriubė gaminama iš pomidorų, agurkų ir saldžiųjų paprikų, pagardinama svogūnais, česnakais ir šviežiais bazilikais.
  • Zarzuela de Mariscos – išvertus reiškia „jūrų gėrybių operetė”.
  • Paelija nors patiekalas kilęs ne iš Ispanijos, nepaprastu ir savitu šio troškinio receptu didžiuojasi kiekvienas Ispanijos miestas.
  • Tapas – užkandis „sumuštinukas”, kurio privalu paragauti, nuvykus į Madridą. Šis lengvas užkandis taip pat gali būti vadinamas tasqueo, de vinos, poteo arba chiquiteo.

Populiarūs viešbučiai Madride

Norintiems apsistoti Madrido širdyje ir gauti patogią gyvenvietę rekomenduojamas viešbutis Petit Palace Tres Cruces, kuris suteiks visus patogumus. Viešbučio vieta ypač gera, nuo jo pėsčiomis lengvai pasieksite visus Madrido centro lankomus objektus. Nakties kaina dviem asmenims su įskaičiuotais pusryčiais vos 98 Eur.

Ieškantiems išskirtinės prabangos ir 5* patogumo rekomenduojame Hotel Puerta America. Naktis su pusryčiais šiame įspūdingame viešbutyje porai kainuos 216 Eur.

Tiems kurie ieško pigiau: Juanelo Centro La Latina Plaza Mayor, Carlos Centro La Latina Plaza Mayor – nuo 15 Eur nakčiai.

Etiketas ir bendravimo kultūra Ispanijoje

Ispanai – ypač šilti žmonės. Kai sveikinasi su visais pažįstamais, su artimais draugais, nepamiršta pabučiuoti į žandus. Šnekamojoje kalboje pasisveikinant vartojamos tokios frazės kaip: Buenas. ¿qué tal? ¿Qué pasa? (Sveiki. Kaip sekasi? Kas geresnio?), į kurias atsakyti nereikia. Kalbėdami nepamirškite palaikyti akių kontakto! Fizinis kontaktas kalbantis taip pat yra įprastas. Prisiminkite, kad ispanai mėgsta madingai vėluoti.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Madridą

Madrido Barachaso oro uostas – didžiausias šalyje, nuo miesto centro nutolęs tik 13 kilometrų. Čia greičiausiai ir nusileis jūsų lėktuvas. Dėl pinigų valiutos nesirūpinkite: nacionalinė valiuta euras. Nuo 1561 m. sostine laikomame Madride 3,18 mln. gyventojų sutelpa į 604,3 km² plotą. Prieš grįždami namo užsukite į išskirtinę, iš šios šalies kilusių espadrilles batukų parduotuvę Casa Hernanz tai bus puiki, Ispanija alsuojanti lauktuvė artimiesiems.

Viešasis transportas Madride

Miesto centre lengviausia keliauti pėsčiomis, tačiau visada galima rinktis metro. Tada patartina įsigyti Madrido turisto kelionės bilietą (kaina 8,40 Eur). Taip galėsite keliauti tiek metro, tiek ir autobusais bei užmiesčio traukiniais. Kelionę į ir iš oro uosto galite rinktis autobusu ar metro. Jei domina patogesnis, kad ir brangesnis būdas, visada siūloma taksi ar automobilio nuoma.

Kiti Ispanijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai