Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Santiago de Compostelą

Pigūs skrydžiai į Santiago de Compostelą

Kodėl verta vykti į Santjago de Kompostelą

Santjago de Kompostela, vietinių dažnai vadinamas tiesiog Santjagu, yra Ispanijos regiono Galisijos sostinė. Miestas žymi paskutinę Camino de Santiago piligrimystės kelio stotelę ir yra viena svarbiausių katalikybės vietų pasaulyje. Tikima, kad būtent čia palaidotas vienas iš dvylikos Kristaus apaštalų, šv. Jokūbas, ant kurio kapo, sakoma, pastatyta didingoji Santjago de Kompostela katedra. Dešimtys amžių ir šimtai tūkstančiai keliautojų į šį Ispanijos kampelį atsinešė savo istorijas, todėl jo gatvės alsuoja kelionių dvasia. Pigūs skrydžiai į Santjago de Kompostelą – jūsų raktas į vieną svarbiausių Europos kelionių miestų ir tikrų tikriausią Ispanijos deimantą.

Reikalingi dokumentai vykstant į Santjago de Kompostelą

Santjago de Kompostela, kaip Ispanijos dalis, priklauso Šengeno zonai. Kelionei užteks su savimi turėti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.

Kada lankyti Santjago de Kompostelą

Šiaurės vakarų Ispanijoje įsikūrusiame Santjage vyrauja tipiškas ispaniškas Atlanto vandenyno klimatas – jūrinis su gausiais krituliais. Santjagas yra vienas lietingiausių miestų visoje Europoje, todėl jau išlipus iš lėktuvo būtinai su savimi turėkite lietsargį. Tačiau nesileiskite atbaidomi klimato – įspūdinga kelionė atperka ne visada saulėtus orus. Nuo rudens iki ankstyvos vasaros į miestą grįžta studentai, įpučiantys pilkais debesimis nuklotam miestui dar daugiau gyvybės.

Ko paragauti Santjago de Komposteloje?

Santjago ir apskritai viso Galisijos regiono virtuvė žinoma dėl savo paprastumo ir meistriškumo. Čia mėgstama pabrėžti ne kulinarines technikas ir išradingumą, o aukštos kokybės ingredientus:

  • Pulpo – keptas aštuonkojis, tikrų tikriausia Galisijos vizitinė kortelė, ruošiamas su ispaniškais paprikos prieskoniais.
  • Tarta de Siantiago – desertinis pyragas, ruošiamas iš migdolų ir cukraus pudros, tiekiamas atvėsintas.
  • Caldo gallego – Galisijoje vadinama tiesiog caldo, yra tradicinė regiono sriuba, ruošiama iš kopūstų, žalių daržovių, bulvių, baltų pupelių. Tiekiama karšta, dažniausiai pietų metų, naminiu skoniu sušildo vėsesnėmis dienomis.
  • Arzúa-Ulloa – karvės pieno sūris, gaminamas tik Galisijos regione. Pasižymi švelnia, net kremine tekstūra, šiek tiek saldžiu skoniu.
  • Licor café – kava su trupučiu likerio, panaši į visiems žinomą Airišką kavą, tačiau čia ji laikoma tikrų tikriausiu tradiciniu gėrimu.
  • Albariño – aromatingas baltas vynas, gaminamas Galisijos pietuose.

Lankytinos vietos Santjago de Komposteloje

Būdami Santjago de Komposteloje privalote aplankyti miesto katedrą, Catedral de Santiago de Compostela – vieną įdomiausių tokio tipo pastatų pasaulyje. Smulkiomis detalėmis dekoruotas fasadas jungia įvairius architektūrinius stilius, tačiau labiausiai atspindi baroko filosofiją. Greta katedros esančioje Praza do Obradoiro baigiasi Camino de Santiago piligrimų kelias. Tai miesto širdis, apsupta ir kitų istorinių pastatų, tarp jų – elegantiškosios Pazo de Raxoi; prabangaus viešbučio Hostal des Reis Católicos, XV a. pabaigoje statyto kaip piligrimų hospisas; Paseo da Ferradure – promenados ramiems pasivaikščiojimams.

Populiarūs viešbučiai Santjago de Komposteloje

Santjage netrūksta nakvynės pasirinkimų kiekvieno kišenei. Prabangus penkių žvaigždučių viešbutis Hotel Dos Reis Católicos, esantis visai šalia istorinės miesto katedros, gniaužią kvapą savo prabanga ir elegancija. Naktis čia gali atseiti nuo 200 eur. Ne ką mažiau įspūdingo eksterjero viešbutis Hospedería San Martín Pinario, įkurtas XVI amžiaus vienuolyne, siūlo paprastus ir tvarkingus kambarius vos už 50 eur nakčiai. Keliautojams, kurių tikslas yra tiesiog pernakvoti švarioje lovoje, įvairiuose hosteliuose siūlomi ir pigūs variantai po 10 Eur už naktį ar net dar mažiau.

Etiketas ir bendravimo kultūra Santjago de Komposteloje

Ispanijoje žinomi du pasakymai apie Santjago de Kompostelos ir visos Galisijos gyventojus: kad sutikę galisą ant laiptų, nežinosite, ar jis lipo viršun, ar žemyn ir kad į klausimus jie atsako dar vienu klausimu. Galisai, kitaip nei aistringi ispanai pietuose, yra gana ramūs žmonės, besistengiantys išvengti bet kokių problemų. Beje, galisai nemėgsta būti vadinami ispanais, todėl, lankydamiesi Santjage de Komposteloje, nepadarykite tokios klaidos. Dėl drėgno ir greitai besikeičiančio oro, Galisijoje dažnai kalbama apie lietų ir nėra keista, kad vos pažįstami žmonės gali paskolinti jums skėtį.

Informacija keliaujantiems į Santjago de Kompostelą

Oro uostai: Santiago de Compostela (12 km nuo miesto) – vykdomi tarptautiniai skrydžiai.

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal.

Valiuta: eurai (EUR).

Gyventojų skaičius: 116,000, daugiau nei ketvirtadalis jų – studentai.

Viešasis transportas Santjago de Komposteloje

Santjagas yra gana mažas miestas, todėl visas svarbiausias vietas galima apeiti pėsčiomis, tačiau veikia ir patogūs autobusai. Bilietai suaugusiems kainuoja po 1 Eur (žmonėms iki 18 – 0,55 Eur). Jeigu planuojate naudotis autobusu kelis kartus, verta įsigyti 10, 20 arba 30 bilietų rinkinius vadinamųjų bono kortelių pavidalu – tuomet vieno bilieto kaina, nepaisant amžiaus, yra 0,55 Eur. Bono korteles parduoda autobusų vairuotojai, grąžinę jas nesugadintas atgausite 3 eurų depozitą.

Kiti Ispanijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai