Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Almeriją

Pigūs skrydžiai į Almeriją

Almerija yra miestas Ispanijos pietryčiuose, Andalūzijos regione ir yra to paties pavadinimo provincijos sostinė. Tai daugiausia saulės gaunantis Ispanijos miestas, turintis daugiau nei 320 saulėtų dienų per metus! Jame susijungia šiuolaikinės pramogos, turtinga istorija, viduramžius siekiantis senamiestis ir egzotiškas grožis. Dėl sauso kraštovaizdžio, Almerijos apylinkėse filmuoti tokie legendiniai filmai kaip „Indiana Jones“ su Harrisonu Fordu ir „The Good, The Bad and The Ugly“ su Clintu Eastwoodu. Pigūs skrydžiai į Almeriją – jūsų raktas į vieną egzotiškiausių kampelių Europoje.

Almerijos istorija

Nuo pat Almerijos miesto istorijos pradžios, kelerius amžius ji buvo glaudžiai susijusi su islamiška kultūra.  Almerijos uostamiestį X a. viduryje įkūrė kalifas Abd al-Rahman III. Islamo kultūros įtaką atsispindi ne tik aukštoje kultūroje, bet tipiškoje miesto architektūroje, kuri retai užtinkama likusioje Europos dalyje. Apskritai, Almerijos valdytojai buvo išsilavinę, menus propaguojantys žmonės, čia klestėjo šilko industrija ir prekyba. Pastaraisiais amžiais, Almerija vėl suklestėjo antroje XX a. pusėje kaip žemės ūkio ir turizmo centras – ši provincija dažnai vadinama „Europos šiltnamiu“. Dabar turistus traukia neįtikėtinai saulėtas oras, egzotiška architektūra palmių fone ir fantastiški tapas barai.

Kada lankyti Almeriją

Per metus, Almerijoje iškrenta vos 200 mm lietaus, o saulė čia plieskia daugiau nei vienuolika mėnesių per metus. Almerija yra vienintelis miestas Europoje, pripažintas turintis tikrą dykumos klimatą, todėl pasiruoškite būti pritrenkti kaitros vos išlipę iš lėktuvo. Liepos ir rugpjūčio mėnesį vyraujančius orus pamėgti galėtų tik patys ištvermingiausi saulės ir karščio mylėtojai. Norintiems kiek švelnesnių orų rekomenduojame kelionę į Almeriją planuoti rugsėjį ir spalį arba balandį ir gegužę.

Lankytinos vietos Almerijoje

  • Alcazaba – ši didinga tvirtovė skaičiuoja daugiau nei tūkstantį metų, joje kadaise gyveno galingiausieji miesto valdovai. Čia sutilpo ne tik jų ištaigingos gyvenamosios patalpos, bet ir mečetė. Dabar, Alcazaba yra tikriausiai žymiausias Almerijos traukos centras.
  • Catedral de Almería – tai įspūdingas gotikinio ir renesansinio stiliaus pastatas, apsuptas palmių. Tvirtas fasadas, du bokštai ir konstrukcijos strėlių šaudymui katedrai suteikia tikrų tikriausios tvirtovės įvaizdį – šie architektūriniai sprendimai priimti norint apsaugoti katedrą nuo piratų išpuolių.
  • Museo Refugio de la Guerra Civil – devyni metrai po Almerijos centru glūdi viešai žinoma paslaptis – prieš beveik 90 metų statytų tunelių raizginys, skirtas apsisaugoti nuo Ispanų civilinio karo negandų. Ekskursijoje apeisite ne tik pačius tunelius, bet ir gyvenamasias patalpas, maisto sandėlius ir net operacinę.
  • Poniente ir Cabo de Gata – Ispanijoje ypač vertinami Almerijos paplūdimiai pritraukia daugybę turistų ir vietinių, tačiau dėl jų dydžio beveik visada galima rasti ramesnių kampelių. Poniente švarus smėlis ir paplūdimio pramogos pritraukia didesnes minias, o Cabo de Gata labiau žinomas kaip laukinis, žmogaus rankos nesugadintas natūralus paplūdimys.
  • Mini Hollywood – dėl sausringo ir smėlėto Almerijos kraštovaizdžio, ji idealiai tinka filmuoti vesternus. Taip kadaise darė ir legendinis režisierius Sergio Leone, čia nufilmavęs „For a Few Dollars More“ ir „The Good, The Bad and The Ugly“. Po filmavimo, kai kurie aktoriai kartu įsigijo rekvizitus ir išsaugojo juos išskirtinei turistinei pramogai. Netikro miestelio aikštėje žiūrovų dėmesiui iki šiol šėlsta kaubojai, kankaną trypia šokėjai, o lankytojai gali atsipūsti terasoje arba miestelio kalėjime.

Ko paragauti Almerijoje?

Svetingojoje Almerijoje egzistuoja toks dalykas, kaip nemokami pietūs. Klausiate, kaip? Bare ar restorane užsisakius gėrimą, prie jo jums beveik garantuotai atneš tapas – nedidelių ispaniškų užkandžių lėkštę (ar dvi). Almerijoje jums patiks:

  • Ajoblanco – Andalūzijos regione ruošiama šalta sriuba su duona, smulkintais migdolais, česnaku, alyvuogių padažu ir druska. Paprastai ji tiekiama su vynuogėmis ar melionų riekelėmis.
  • Patatas bravas – aliejuje keptos pjaustytos bulvės, patiekiamos su aštriu pomidorų padažu. Dažnai patatas bravas tiekiamos kaip tapas užkandis baruose.
  • Arroz meloso – tai sotus, kreminės tekstūros ryžių patiekalas, patenkantis kažkur tarp paella ir troškinio, gaminamas su sultiniu, pipirais, paprika ir moliuskais
  • Sopa de Almeria – kaip sako pavadinimas, tai tipiška almeriška sriuba, ypač mėgstama vėsesniais metų mėnesiais. Ruošiama su žuvimi, baltosiomis krevetėmis, moliuskais, žirniais, morkomis ir kitomis daržovėmis. Ši almeriška sriuba sušildys ir ypač patiks jūros gėrybių gurmanams.

Populiarūs viešbučiai Almerijoje

Almerija turtinga plačiu nakvynės pasirinkimu. Hotel Barcelo Almerijoje už prieinamą kainą nuo 65 Eur siūlo nakvynę ant Viduržemio jūros kranto šviesiame keturių žvaigždučių viešbutyje su keturiais baseinais ir priėjimu į Cabo de Gata natūralios gamtos parką. Hotel Boutique MC San Jose siūlo žavius, jaukius kambarius su įvairiais viešbučio patogumais – pusryčiais, pirtimi, baseinu, treniruoklių sale ir, žinoma, nuostabia panorama nuo terasos. Nakvynės kaina nuo 50 Eur. Norintiems pataupyti, patiks La Pita Guesthouse apartamentai, kuriuose nakvynė tekainuos nuo 30 Eur.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Almeriją

Oro uostai: Almería Airport (9 km nuo miesto). Tiesioginiai skrydžiai iš Londono, Varšuvos, Edinburgo, Dublino ir kt.

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal

Valiuta: eurai (EUR)

Gyventojų skaičius: 196,851

Viešasis transportas Almerijoje

Almerijos senamiestis yra gana kompaktiškas ir lengvai apeinamas pėsčiomis. Norintiems greičiau nuvykti į pasirinktus miesto taškus ir taip išvengti saulės kaitros, siūloma važiuoti autobusais. Kompanija „Surbus“ teikia 16 patogių maršrutų, kurių laikus galima pasitikrinti kompanijos tinklalapyje. Vieno bilieto kaina – 1,05 Eur. Ilgiau mieste apsistojusiems siūlomi ilgalaikiai bilietai, su kuriais viena kelionė atsieina po 0,75 Eur, tačiau juos įsigyti tektų autobusų kompanijos biure. Taip pat Almerijoje veikia taksi paslaugos, o turistų ypač mėgstamų automobilių nuomos kompanijų irgi netrūksta.

Kiti Ispanijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai