Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Seviliją

Pigūs skrydžiai į Seviliją

Pigūs skrydžiai į Seviliją, pramintą atmosferiška Ispanijos regiono Andalūzijos sostine – geriausia nepamirštamų įspūdžių dovana. Sevilijoje mėgstami festivaliai ir įspūdingų mastų kultūriniai renginiai ypač patiks istorijos ir meno mylėtojams. Sevilijoje suprasite, ką iš tikrųjų reiškia aistra ir romantika!

Sevilijos istorija

Legenda byloja, kad  pats Heraklis pastatė Seviliją ant šešių kolonų. Bronzos amžiuje čia jau gyveno žmonės, o vėliau romėnai Seviliją paskelbė Andalūzijos sostine. Būtent romėnų valdymo laikotarpiu mieste išdygo iki šių dienų gyvuojantys istoriniai pastatai. Pastaruoju metu Sevilija suklestėjo XX a. pabaigoje, kai mieste įvyko Pasaulio Mugė. Sevilija yra tikrų tikriausias architektūrinis ir istorinis deimantas, kurį ypač vertina keliautojai ir romantikai.

Reikalingi dokumentai Sevilijoje

Pigūs skrydžiai į Seviliją garantuoja tik kelionės pradžią. Nepamirškite pagalvoti ir apie reikalingus dokumentus. Sevilija, kaip ir visa Ispanija, priklauso Šengeno erdvei, todėl keliaujant į šį miestą jums tereikės paso arba asmens tapatybės kortelės.

Kada lankyti Seviliją

Kadangi Sevilija įsikūrusi pietų Ispanijoje, joje vyrauja švelnios žiemos ir ypač karštos vasaros. Nors Ispanijoje turizmas klesti būtent vasarą, Sevilijoje nuo birželio iki rugsėjo temperatūra kyla iki 40–45 laipsnių Celsijaus, todėl tik išlipus iš lėktuvo užplūs karštis. Jei nemėgstate tokių orų, geriausias laikas vykti į Seviliją yra pavasaris, nuo gegužės iki birželio, arba ruduo – nuo spalio iki lapkričio. Tuo metu mieste vyrauja maloniai šilti orai, leisiantys pasimėgauti už valandos kelio nuo Sevilijos esančiu Atlanto vandenynu ir jo paplūdimiais.

Ko paragauti Sevilijoje?

Kelionė į Seviliją negali būti užbaigta neparagavus tradicinių patiekalų. Sevilijoje ypač populiarūs yra tapas – maži užkandžiai, kuriais gali būti bet kokia ispaniško patiekalo maža versija:

  •       Secreto Ibérico – burnoje tirpstantys kiaulienos kepsniai.
  •       Espinacas con Garbanzos – vegetariška tapa iš špinatų ir avinžirnių. Patiekalo ištakos žydiškos, o šiais laikais ši tapa tiekiama su picatoste – dideliu naminiu skrebučiu.
  •       Serranite de Lomo – Sevilijos vizitinė kortelė. Tai nedidelis sumuštinis su kiauliena, kumpiu ir paprika. Tiekiama ir versija su vištiena.
  •       Cazón en adobo – ryklienos gabalėliai kepti su marinatu iš kmynų, raudonėlių, acto ir citrinos. Tikrų tikriausias delikatesas.

Populiarūs viešbučiai Sevilijoje

Nakvynė Sevilijoje – ne problema. Čia rasite daug žavių vietų, nuo kelių amžių senumo rūmų, tapusių prabangiais viešbučiais, iki kišenei draugiškesnių jaukių viešbutėlių. Stilingas prestižinis viešbutis Corral del Rey siūlo daug patogumų – terasos, privatūs baseinai, sodas ant stogo, o pirmame aukšte – ispaniškų tapas baras. Nakvynės kainos šiame viešbutyje prasideda nuo 300 Eur.  Viešbutis Amadeus, įsikūręs Santa Cruz rajono labirintuose, apstatytas klasikiniais baldais, o jo patalpose esantys muzikiniai instrumentai, įskaitant elegantišką fortepijoną, skirti svečiams pademonstruoti savo muzikinius sugebėjimus. Nuo terasos ant viešbučio stogo atsiveria nuostabi senamiesčio panorama. Priklausomai nuo sezono, nakvynė gali atseiti nuo 120 Eur. Paprastame ir tvarkingame viešbutyje Londres siūloma pigi nakvynė Sevilijoje kainuoja nuo 55 Eur.

Etiketas ir bendravimo kultūra Sevilijoje

Sevilijoje, kaip ir įprasta Ispanijoje, nieko keisto yra pašnekovams vienas kitą paliesti, apsikabinti. Sevilijoje vertinamas poilsis, lėtas ir nuoširdus bendravimas, todėl vietinių pietūs ar vakarienės gali užtrukti kelias valandas, o per pietus – užsidaryti kai kurios parduotuvės ar restoranai. Vakarienė tiekiama devintą, todėl nuo stalo pakylama ne anksčiau, nei vienuoliktą vakaro.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Seviliją

Tiesioginiai skrydžiai į Seviliją galimi iš Londono, Dublino, Vienos, Milano.

Oro uostai: Seville San Pablo oro uostas (9 km nuo miesto)

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal.

Valiuta: eurai (EUR).

Gyventojų skaičius: 702 355

Viešasis transportas Sevilijoje

Sevilija yra gana kompaktiškas miestas, todėl lankytinos vietos yra netoli viena kitos, apeinamos pėsčiomis. Vis dėlto, jei nuspręstumėte aplankyti ne tik istorinius traukos centrus, yra gausu pasirinkimų. Pagrindinis autobusų tinklas Sevilijos centre yra TUSSAM, turistams tinkamiausi C1-C5 maršrutai. Vieno autobuso bilieto kaina – 1,40 Eur, vienos dienos turistinė kortelė kainuoja 5 Eur. Taip pat veikia viena tramvajaus linija, kelionės tramvajumi kaina priklauso nuo keliaujamo atstumo, tačiau visos dienos bilietas kainuoja 4,50 Eur. Sevilijoje taip pat patogu išsinuomoti dviratį, čia veikia dalijimosi programos, panašios į veikiančias didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Kiti Ispanijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai