Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Maljorką

Pigūs skrydžiai į Maljorką

Skrydžiai į  didžiausią Balearų salyno salą - Maljorką. Savo žymę Maljorkos istorijoje paliko tokios garsios tautos kaip finikiečiai, graikai, romėnai, bizantiečiai ir arabai. XIII a į salą atsikėlė katalonų naujakuriai ir atnešė savo kalbą, kuria čia kalbama iki šių dienų. Salos sostinė ir viso Balearų salyno administracinis centras - Palma de Mallorka. Palma de Maljorka įsikūrusi didžiulėje 25 km ilgio ir 20 km pločio įlankoje. Dėl itin palankaus Viduržemio jūros klimato Maljorka priskiriama prie tų kurortų, kuriuose turistai lankosi ištisus metus. Net ir pačiame vasaros įkarštyje čia nebūna pernelyg alinančio karščio ir vidutiniškai temperatūra siekia 27-29 °C, o žiema išsiskiria savo švelnumu ir temperatūra čia būna apie 15 °C. Santykinė drėgmė ištisus metus sudaro apie 70 proc. ir kartu su palankia temperatūra leidžia kurorto svečiams puikiai jaustis. Maljorka, iš visų Balearų salų, seniausiai besiverčianti turizmu. Šiandien kurortinis turizmas - Maljorkos gyvavimo pagrindas. Sala turi didžiulį šiuolaikinių viešbučių tinklą, užtikrinantį svečiams aukščiausios klasės komfortą ir tikrą europietišką aptarnavimą. Didžioji Maljorkos viešbučių dalis sutelkta palei pakratę, o ši - išsiskiria nuostabiais plačiais paplūdimiais. Vietos virtuvė, kurios pagrindą sudaro švieži jūros produktai ir vaisiai, stulbina savo įvairove ir prašmatnumu. Maljorka taip pat garsėja folkloru ir tradiciniais amatais, tarp kurių - medžio raižymas, molinių puodų žiedimas, keramika, perlų apdirbimas, nacionalinis siuvinėjimas ir daugelis kitų. Važiuojant po salą galima pasigėrėti Maljorkos simboliais laikomais vėjo malūnais. 

Reikalingi dokumentai Maljorkoje

Maljorka – tai Ispanijai priklausanti sala, todėl reikalavimai keliaujantiems į šią šalį yra tokie pat, kaip ir keliaujantiems į Ispaniją. Jums reikės pasirūpinti galiojančiu asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu. Tiesioginis skrydis į Maljorką yra vykdomas iš Vilniaus oro uosto. Gera žinia, kad pigūs skrydžiai į Maljorką yra vykdomi ne tik per sezoną.  

Ko paragauti Maljorkoje?

Maljorkoje, kaip ir daugumoje Viduržemio jūros vietovių, yra labai populiarios lauko kavinės. Jose greitai gausite šilto ir vietinių pamėgto maisto, kurį galėsite valgyti čia pat arba pasiimti išsinešti. Rekomenduojama aplankyti bent kelias lauko kavines, kad paragautumėte puikių tradicinių patiekalų. Panades tai pyragėliai, įdaryti aviena ir žirniais. Tumbet tai tradicinis ispaniškas troškinys, pagamintas iš šviežių daržovių. Pa’amb Oli tai duonos užkandis su pomidorų pasta, alyvuogių aliejumi ir jūros druska. Atostogaujantiems Maljorkoje tiesiog būtina paragauti šių patiekalų.

Populiarūs viešbučiai Maljorkoje

Kadangi Maljorka yra labai populiari atostogų kryptis Ispanijoje, viešbučių pasiūla labai didelė. Kainos gali varijuoti vos nuo keliasdešimt eurų porai iki kelių šimtų ir daugiau už naktį. Priklausomai nuo jūsų biudžeto ir lūkesčių tikrai rasite puikiausią pasirinkimą savo atostogoms. Čia daugybė populiarių viešbučių, kurie nustebins savo kaina ir aptarnavimo kokybe. Pavyzdžiui, Can Moragues de Soller jums pasiūlys nakvynę ramioje aplinkoje, klasikinio stiliaus kambarius, puikius pusryčius ir ramybę. Viešbutis skirtas suaugusiesiems.  

Etiketas ir bendravimo kultūra Ispanijoje

Jei norite išvengti nemalonių situacijų per atostogas, įsiminkite kelis dalykus. Nesilankykite bažnyčiose per mišias ir kitas religines apeigas. Neįpareigojančiuose baruose ir restoranuose padavėjai jums nepakeis stalo įrankių tarp skirtingų patiekalų, tad nenustebkite. Ispanai sveikinasi su draugais ir nepažįstamais pabučiuodami į abu žandus, išskyrus vyrus, taip sveikinasi tik artimi draugai.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Maljorką

Atostogaujantiems Maljorkoje ir norintiems pasirūpinti dovanomis draugams ir artimiesiems yra keletas vietų, kuriose galėsite nusipirkti lauktuvių. Artimus žmones nustebinsite apsilankę Teixits Vicens Pollensa miestelyje. Čia jums pasiūlys rankų darbo tekstilės gaminių, kurie bus ne tik maloni, bet ir praktiška dovana. Kaip grįžti iš Ispanijos be autentiško kumpio ir kitų mėsos gaminių? Mercat de Santa Catalina, Palmoje, pasiūlys jums ne tik mėsos, bet ir sūrio gaminių, aliejų, prieskonių ir net saldumynų jūsų artimiesiems.

Viešasis transportas Maljorkoje

Maljorka nedidelė sala, tad norėdami keliauti viešuoju transportu galėsite rinktis netgi dviračius, kaip patogią transporto priemonę. Taip pat galėsite keliauti naudodamiesi autobusais, traukiniais, metro ir taksi paslaugomis. Iš oro uosto iki miesto centro autobusu keliausite apie 40 minučių, o viešojo transporto kainos priklauso nuo jūsų maršruto, tačiau nėra brangesnės negu didžiuosiuose Europos miestuose.

Kiti Ispanijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai