Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Menorką

Pigūs skrydžiai į Menorką

Menorka (arba Minorka) yra viena iš Ispanijai priklausančių Balearų salų Viduržemio jūroje. Rami, idiliška, apsupta baltais smėlio paplūdimiais ir akinančiai žydru vandeniu – kalbant apie Menorką, visi šie neįtikėtini epitetai yra tikrų tikriausia tiesa. Pasakiškos gamtos prieglobstyje atgausite jėgas – pigūs skrydžiai į Menorką padės tai pasiekti.

Kodėl verta vykti į Menorką

Megalitinės akmenų konstrukcijos saloje rodo, kad čia žmonės gyveno dar akmens amžiuje. Dabar sala pritraukia ramybės ir gamtos prieglobsčio ieškančius keliautojus. Atvykę čia iš kitų Ispanijos salų Maljorkos ar Ibizos, turistai pastebi lėtesnį tempą ir turtingą gamtą – Menorkoje skaičiuojama daugiau nei 900 žydinčių augalų rūšių, iš kurių bent 20 yra nuostabios laukinės orchidėjos.

Menorkoje taip pat jau ilgą laiką skatinamas tvarus ir gamtą tausojantis turizmas – vaikščiojimas, važinėjimas dviračiais. Vasarą saloje švenčiami įvairūs festivaliai, vadinamieji festes, kurių tradicija siekia XIV a.

Kada lankyti Menorką

Viduržemio jūroje esančioje Menorkos saloje vyrauja švelnios žiemos ir karštos vasaros. Ypač karštų orų nemėgstantiems patariama vengti liepos ir rugpjūčio mėnesių ir apsilankymui Menorkoje rinktis ankstyvą pavasarį, kai čia žydi migdolai, subtiliai saldžiu kvapu pasitinkantys tik išlipus iš lėktuvo. Beje, Menorkoje net 300 dienų per metus yra saulėtos, todėl čia ypač patiks norintiems pasikrauti vitamino D.

Lankytinos vietos Menorkoje

  • Megalitiniai statiniai – nustebsite, kokia daugybė akmens amžiaus statinių, siekiančių 2 tūkst. pr. Kr. stovi būtent šioje saloje. Svarbiausi jų –Talatí de Dalt, Trépuco, Torretrencada, Torralba d’en Salort ir kiti.
  • Cami de Cavalls – atkurtas 186 kilometrų ilgio viduramžių laikų takas, vingiuojantis salos pakrante. Manoma, kad jis pramintas siekiant sujungti salos žvalgomuosius bokštus ir tvirtoves. Dabar jis naudojamas turistų, norinčių pasiekti laukinius paplūdimius.
  • Menorkos sostinė Mahon rytuose ir senovinė sostinė Ciutadella rytuose, pasižyminčios ne tik ilgą ir turtingą salos istoriją atspindinčiais architektūriniais paminklais bei statiniais, bet ir gyva Menorkos dvasia.
  • Paplūdimiai, kurių Menorkoje – per kelias dešimtis. Tikriausiai populiariausias Menorkos paplūdimys yra Cala Turqueta, esantis 10 km nuo Ciutadella. Vienas slapčiausių Menorkos paplūdimių - nuostabusis Cala Escorxada – jį rasite valandą paėjėję Cami de Cavalls taku nuo Santo Tomas, tačiau ilgas kelias tikrai to vertas!

Ko paragauti Menorkoje?

Menorkos salos virtuvė ženkliai skiriasi nuo likusios Ispanijos. Dėl kadaise salą okupavusių britų įtakos, čia iki šiol mėgstami sviestas ir sūris. Be to, vienoje iš majonezo išradimo istorijų pasakojama, kad jis į Prancūziją atgabentas buvo būtent iš Menorkos salos.

  • Pomada – alkoholinis gėrimas, gaminamas iš britų numylėtojo džino ir limonado. Tiesa, džinas čia gaminamas iš vynuogių, todėl panašus į brendį. 
  • Queso de Mahón – Mahono sūris, gaminamas Menorkoje ir ypač vertinamas visoje Ispanijoje. Jis pasižymi šiek tiek sūriu skoniu ir maloniu aromatu. Tradiciškai queso de Mahón valgomas supjaustytas, apšlakstytas alyvuogių aliejumi, pabarstytas juodaisiais pipirais.
  • Flaó de Menorca – tradicinis kepinys iš minkšto queso de Mahón, miltų, alyvuogių aliejaus ir mielių. Menorkos flaó gali būti arba saldus, arba sūrus. Tradiciškai flaó būdavo tiekiamas per Velykas, dabar mėgstamas visus metus.
  • Caldereta de Ilagosta – jūros vėžių troškinys. Balearų salos Menorka ir Maljorka iki šiol ginčijasi, kurios caldereta de Ilagosta yra skanesnis, tačiau neapsiriksite paragavę bet kurį.

Populiarūs viešbučiai Menorkoje

Menorkoje nakvynės kainos tikrai nesikandžioja. Gana prabangiame viešbutyje Occidental Menorca didelis ir patogus kambarys su priėjimu prie trijų baseinų, pusryčiais ir vakariene, atsieina nuo 90 Eur. Nakvynė stilingame viešbutyje Hotel Port Mahon salos sostinėje prie jūros kranto – nuo 60 eurų nakčiai. Netoli geriausių Menorkos paplūdimių, apsupta idiliškos ramybės yra įsikūrusi vila Son Triay, siūlanti žavius kambarius ir pusryčius, kurių produktai užauginti vilos pašonėje, naktis šioje viloje atsieitų nuo 90 Eur.

Etiketas ir bendravimo kultūra Menorkoje

Kaip ir daugelyje Ispanijos regionų, Menorkoje vietiniai dažnai prabyla sava, menorquí kalba. Vis dėlto, dauguma vietinių puikiai moka ir ispanų, o turistų pamėgtose vietose – anglų kalbą. Menorkiečiai yra draugiški ir malonūs žmonės. Susipažinę su jais neformalioje aplinkoje būsite pasveikinti dviem bučiniais į skruostus. Kaip ir tradiciškai Ispanijoje, Menorkoje vertinamas poilsis ir mėgavimasis savo laiku – pietūs ir vakarienė tiekiami vėlai ir valgomi bent valandą ar dvi.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Menorką

Oro uostai: Menorca oro uostas (5 km nuo salos sostinės Mahon)

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal

Valiuta: eurai (EUR)

Gyventojų skaičius: 91,170

Viešasis transportas Menorkoje

Iš pirmo žvilgsnio, viešasis transportas šioje saloje gali pasirodyti kiek painus. Saloje operuoja trys pagrindinės autobusų kompanijos: TMSA, Torres ir Autos Fornells. Kompanijos pasidalijusios Menorkos regionus, tačiau jų visų pagrindiniai maršrutai apraizgę didžiuosius miestus – Mahon rytuose ir Ciutadella vakaruose. Kelionė autobusu visai nebrangi – vieno bilieto kaina nuo rytų iki vakarų yra apie 4–5 Eur, trumpesnių maršrutų bilietai dar pigesni. Maršrutai, jų laikai ir kainos nurodytos kompanijų tinklalapiuose. Populiariausias transporto būdas Menorkoje – išsinuomoti automobilį, todėl kainos ir prieinamumas tikrai labai geri.

Kiti Ispanijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai