Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai į Norvegiją

Kelionės į Norvegiją metu jūs išvysite šalį, kurios kraštovaizdis išvagotas ledynų, fiordų bei kalnų. Čia gamta žavi tuo, kad žiemą būna poliarinės naktys, o vasaros viduryje šiaurinėje šalies dalyje jūs galėsite savo akimis pamatyti baltąsias naktis, kurių metu arktiniame žiede saulė nenusileidžia nuo gegužės iki liepos pabaigos. Atostogaudami būtinai apsilankykite ir pasimėgaukite kelione fiordais -  vingiuotomis įlankomis sukurtomis besitraukiančių ledynų, kurios išsiskiria landšaftu, įvairiausiomis formomis ir net vandens spalva. Nepraleiskite progos apžiūrėti Norsk liaudies muziejų po atviru dangumi. Čia puikuojasi per 150 įvairių regioninių pastatų, kurie autentiškai atkurti remiantis istoriniais šaltiniais. Išvysite ne tik gyvenamuosius pastatus, bet ir vaistines, fermas, bankus, paštą. Galėsite pasiklausyti norvegų liaudies muzikos ar išvysti jų senovinius kostiumas – tai, kas padeda suprasti ir susilieti su šios tautos gyvenimo istorija bei tradicijomis. Norintieji aktyviai praleisti atostogas galės rinktis keliones dviračiais, nes šalyje įrengti puikūs dviračių keliai, kurie driekiasi pro įspūdingiausius Norvegijos turtus, tad nusivylimas tiesiog neįmanomas. Kelionės į Norvegiją tai kur kas daugiau nei paskutinės minutės pasiūlymai ar pigūs bilietai, tai atostogos šalyje, kurioje jūs įkvėpsite tikro poilsio, kurioje išvysite atgaivą akims suteikiančius gamtos stebuklus.

Reikalingi dokumentai Norvegijoje

Tiesioginiai skrydžiai į Norvegiją – puiki proga aplankyti šią nepaprasto grožio šalį. Todėl įsigijus lėktuvo bilietus, reikia pagalvoti ir apie reikiamus dokumentus. Norvegija priklauso Šengeno erdvei, todėl užtenka su savimi turėti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Ko paragauti Norvegijoje?

Elgtunge – briedžio liežuvis. Briedžio mėsa Norvegijoje laikoma nepakartojamu delikatesu.

Kjøttkaker – dažniausiai vakarienei valgomas patiekalas, gaminamas iš jautienos ir patiekiamas su įvairiais garnyrais.

Brunost – vienas iš tradicinių norvegiškų sūrių: rudas su karameliniu prieskoniu. Šį maisto produktą mėgstama valgyti su duona, skrebučiais ir dažnai derina su mėsos patiekalais.

Krumkake – norvegų pamėgtas desertas, gaminamas iš plonos trapios tešlos ir saldžios plaktos grietinėlės.

Aquavit – tradicinis norvegiškas alkoholinis gėrimas.

Populiarūs viešbučiai Osle

Norvegijos sostinėje pigią nakvynę surasti gali būti nelengva. Patys pigiausi variantai – svečių namai arba nakvynės namai. Puikiai įvertinti Oslo ekonominės klasės viešbučiai: Citybox Oslo bei Thon Hotel Astoria. Citybox Oslo – moderniu stiliumi įrengtas viešbutis netoli miesto centro, kuriame išsinuomoti kambarį nakčiai kainuoja nuo 63 €. Praleisti naktį Thon Hotel Astoria kainuos nuo 66 €, tačiau į kainą įskaičiuoti ir pusryčiai.

Prabangių liukso klasės viešbučių Osle nestinga. Vieni iš geriausių – tai Oslo Grand Hotel bei Hotel Continental Oslo. Galite būti tikri, kad viešnagė šiuose viešbučiuose bus patogi ir maloni. Nakvynė viešbutyje Grand Hotel – nuo 221 €, Hotel Continental Oslo – nuo 314 €.

Etiketas ir bendravimo kultūra Norvegijoje

Pagrindiniai norvegų kultūros bruožai: kuklumas, paprastumas ir pagarba kitiems. Norvegai tiki, kad visi žmonės yra lygūs. Dėl to tolerancija ir mandagumas yra itin svarbūs Norvegijos kultūroje. Punktualumas taip pat yra svarbus. Sveikintis įprasta rankų paspaudimu.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Norvegiją

Oro uostai Norvegijoje. Pagrindiniai šalies oro uostai: Oslo Gardermoen oro uostas bei Bergeno Flesland oro uostas.

Laikas Norvegijoje: laiko juosta UTC +1, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal.

Valiuta Norvegijoje: Norvegijos krona (NOK).

Gyventojų skaičius Norvegijoje: 5 330 800.

Norvegijos plotas: 385 186 km².

Norvegijos įkūrimo data. Modernios valstybės pradžia – IX a., nepriklausomybė paskelbta 1814 m.

Viešasis transportas Norvegijoje

Norvegija – gana didelė šalis, todėl pagrindinę transporto sistemą joje sudaro geležinkelių, automobilių, vandens bei oro transportas. Bet kuriame regione galima keliauti autobusu, traukiniu, keltu. Didžiuosiuose miestuose važiuoja metro ir tramvajai. Transporto bilietai kainuoja nuo 25 iki 45 kronų. Bilietus geriau pirkti iš anksto – tada jie bus pigesni. Galima įsigyti įvairios trukmės bilietų: vienkartinių, vienos dienos, kelių dienų, savaitės ar net mėnesį galiojantį bilietų pasą.Norvegijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai