Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai į Švediją

Kelionės į Švediją sužavės kiekvieną atostogautoją. Dėl nedidelio gyventojų skaičiaus Švedijos kraštovaizdis ypatingas savo neaprėpiamais nepaliestų miškų bei kalnų plotais. Švedijos krantus skalauja Baltijos jūra, pakrantės čia neaukštos ir uolėtos, gausu fiordų. Norintieji pasimėgauti smėlėtais paplūdimiais galės rinktis Botnijos įlankos pakrantę. Nepraleiskite ekstremalių nuotykių ir užsukite į šiaurės Švedijoje, už poliarinio rato, esantį Ledo viešbutį, kuriame įrengti kambariai, jaunavedžių apartamentai, kino salė bei baras, kuriame galėsite atsigaivinti gėrimais iš ledo pagamintų stiklinių, kažin ar kur kitur galėsite patirti tokias akimirkas. Norintiems atsigauti nuo miesto šurmulio, atgaut jėgas gamtos apsuptyje siūlome aplankyti Abisko nacionalinį parką, kuriame galėsite pasigrožėti nuostabiu gamtos kuriamu kraštovaizdžiu – Abisko upe, tekančia per tarpeklį, Niulos kalnu, nuo kurio galima apžvelgti didžiąją dalį parko, bei apačioje stūksanti ežerą, kurio pakrantėm slampinėja elniai, baltosios lapės, briedžiai bei kiti gyvūnai. Kelionės į Švediją vilioja ne tik pigiais lėktuvo bilietais ar paskutinės minutės pasiūlymais, tačiau ir tuo, kad istorija čia tebegyva – galėsite aplankyti Dalarną, Švedijos rajoną, kuris išsaugojęs muzikos, šokių bei amatų  tradicijas. Nepraleiskite progos apsigyventi mažuose mediniuose nameliuose ir išgyventi pigių kelionių pasiūlymų teikiamus malonumus.

Reikalingi dokumentai Švedijoje

Keliaujant į Švediją tereikia pasiimti pasą arba asmens tapatybės kortelę. Šalyje viešint ilgiau nei 90 dienų, atitinkamoje valdžios institucijoje reikia užregistruoti savo gyvenamąją vietą.

Ko paragauti Švedijoje?

  • Patiekalas, kurio kiekvienas švedas yra ragavęs bent vaikystėje yra köttbullar. Tai mėsos kukuliai patiekiami su bulvių koše, padažu ir spanguolių uogiene.
  • Švedai cinamoninių bandelių skonį yra ištobulinę iki absoliutaus idealumo. Pasimėgaukite šiltomis prie kavos ar arbatos!
  • Prinsesstårta arba Princesės pyragas yra itin populiarus desertas Švedijoje. Purūs pyrago biskvitai pertepami plakta grietinėle, migdolų pasta, uogiene, o viršus papuošiamas žaliu marcipano sluoksniu.

Populiarūs viešbučiai Švedijoje

  • Jei norite ir galite sau leisti vakarą praleisti karališkai, pasinaudokite proga ir užsisakykite nakvynę Grand Hotel, kuriame apsistoja šalies valstybės vadovai, karališkosios šeimos nariai, Nobelio premijos laureatai. Nakvynė kainuos 307 Eur.
  • Šiuolaikiškame 5* viešbutyje Nobis Hotel nakvynė siūloma už 170 Eur.
  • Ieškant pigesnės nakvynės derėtų atkreipti dėmesį į lankytojų liaupsinamą spalvingą, jaukų Motel L Hammarby Sjostad viešbutį, kuriame galite apsistoti už 62 Eur!

Keli kultūriniai akcentai

Švedai dievina kavą ir kavos pertraukėles, kurias vadina fika. Kiekvienas švedas fika pasimėgaus bent kartą per dieną. Viešėdami Suomijoje tiesiog būsite priversti paragauti spanguolių džemo, kurį švedai mėgsta dėti visur: šalia mėsos kukulių, blynų, košių, pudingų.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Švediją

Tiesioginiai skrydžiai į Švediją iš Vilniaus oro uosto yra ne tik pigūs, bet ir greiti. Skrydis trunka tik 1 val. 30 min.!

Oro uostai: Stokholmo (STO), Geteborgo (GOT), Kristianstado (KID) ir daugelis kt.

Laiko juosta: laiką Švedijoje reikėtų atsukti viena valanda atgal.

Valiuta: Švedijos krona (SEK).

Gyventojų skaičius: apie 10,196,177 mln.

Šalies plotas: 450,295 km²

Viešasis transportas Švedijoje

Norint laisvai keliauti po Švediją, patartina įsigyti Swiss Travel Pass, su juo galėsite naudotis autobusais, traukiniais, tramvajais, netgi plaukti laivais! Perkant šį pasą galima rinktis keliavimą pirmąja arba antrąja klase, o pats paprasčiausias 3 dienų pasas jums kainuos 195 Eur. Žinoma, visada galima rinktis taksi, o jei apsistojate viename mieste – kuo daugiau vaikščiokite arba išsinuomokite dviračius.Švedijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai