Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Prahą

Pigūs skrydžiai į Prahą

Pigūs skrydžiai į Prahą – pasakišką Čekijos sostinę. Pigių skrydžių bendrovės lepina patraukliais pasiūlymais, siūlomos akcijos ir nuolaidos, todėl nelaukite ir rezervuokite bilietus internetu jau dabar.

Kodėl keliauti? Tai gyvybingas ir itin nuotaikingas miestas, turintis savo seną istoriją bei žadą atimantį architektūrinį paveldą. Paragaukite tikro, aromatingo čekiško alaus, įsijauskite į žavingą šurmuliuojančio miesto ritmą. Senamiestyje galėsite įsigyti amatininkų ir juvelyrų sukurtų dirbinių, o taip pat aplankyti daugybę jaukių suvenyrų parduotuvių.

Kada keliauti? Optimaliausias laikas kelionėms – vasara bei ruduo. Tuomet oro temperatūra palankiausia miesto pažinimui. Žiemą siūlome kiek ramesnį miesto pažinimo planą: mėgaukitės nacionaline gastronimija, aplankykite galybę įdomių muziejų.

Ką pamatyti? Lankytinos vietos – miesto stebuklai. Ne vieną šimtmetį Praha buvo minima kaip aukso miestas, kurio architektūrą puošė auksu tviskantys bokštai, raudoniu spindintys stogai, todėl čia apsilankyti tiesiog būtina. Mieste Jūsų laukia ekskursijos, kurių metu aplankykite Karolio tiltą, jungiantį mažąjį miestą su senamiesčiu. Dainuojantys fontanai padės išgirsti visiems gerai žinomą muziką, o Prahos katedra ir astronominis laikrodis taps dar viena pramoga kelionės metu.

Reikalingi dokumentai Prahoje

Į Prahą vykstantiems Lietuvos Respublikos piliečiams su savimi užtenka pasiimti asmens tapatybės kortelę (ATK) arba pasą. Viza nereikalinga, tačiau planuojant čia pasilikti ilgesniam nei 90 dienų laikotarpiui, reikia užregistruoti savo gyvenamąją vietą.

Ko paragauti Prahoje?

Štai ko svečiuojantis Čekijoje tikrai verta paragauti:

 

  • Svíčková – vienas populiariausių patiekalų Čekijoje. Tai jautienos gabaliukai su daržovėmis, patiekiami švelnaus padažo jūroje su uogiene ir specialia duona (knedlíky).
  • Trdelník – pailgas tuščiaviduris saldumynas, skoniu kiek primenantis cinamonines bandeles. Tai nacionalinis Čekijos saldumynas.
  • Žemlovka yra sluoksniuotos tešlos saldėsis, gaminamas iš obuolių arba kriaušių. Gardinamas cinamonu ir razinomis.  

 

Populiarūs viešbučiai Prahoje

  • Hotel Kings Court – visus prabangos standartus atitinkantis centrinis 5* viešbutis, įsikūręs istoriniame renesanso stiliaus pastate. Nakvynę galite įsigyti už 111 Eur.
  • Hilton Prague viešbutis, esantis pačiame miesto centre, yra puiki pradžios stotelė norint ištyrinėti gražiausias miesto vietas. Viešbutyje yra 3 restoranai, 2 barai, atsiveria nuostabios panoramos. Nakvynė kainuos 106 Eur.
  • Pigių nakvynės variantų Prahoje taip pat netrūksta. Czech Inn, PLUS Prague, Hostel & Pension Downtown nakvynę siūlo nuo 30 iki 40 Eur.

Etiketas ir bendravimo kultūra Prahoje

Čekai į tiesioginius klausimus gali atsakinėti netiesiogiai, neįpareigojančiai. Garsus kalbėjimas yra gana įprastas dalykas, bendraudami čekai mėgsta juokauti. Viešajame transporte nėra įprasta užmegzti pokalbį su bendrakeleiviais.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Prahą

Tiesioginis skrydis į Prahą galimas iš Rygos oro uosto. Tiesioginiai skrydžiai Ryga–Praha trunka 1 val. 50 min.

Oro uostai: pagrindinis Prahos oro uostas (PRG).

Laiko juosta: laiką Prahoje reikia atsukti viena valanda atgal.

Valiuta: Čekijos krona (CZK).

Gyventojų skaičius: apie 1,2 mln.

Miesto plotas: 298 km²

Įkūrimo data: IX a. buvo pradėta kurti gyvenvietę, kuri amžiams bėgant tapo Prahos miestu.

Viešasis transportas Prahoje

Prahoje veikia metro, važinėja autobusai, tramvajai, per Vltavos upę galima keltis keltu. Vienkartinis 90 min. kelionės bilietas kaiuoja 32 czk (apie 1,24 Eur), 30 min. bilieto kaina – 24 czk (apie 0,94 Eur), 24 val. kelionės pasas kainuos 110 czk (apie 4,26 Eur), 3 dienų pasas kainuos 310 czk (12 Eur). Vaikai iki 9 m. keliauja nemokamai.

Kiti Čekijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai