Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai į Čekiją

Pigūs skrydžiai į Čekiją – Europos žemyno centrą! Kelionės į Čekiją pamėgtos ne tik šeimų, tačiau ir jaunimo - neapsakomu entuziazmu trykštančių keliautojų, tad įsigytas pigus lėktuvo bilietas atneš jums neįkainojamą patirtį bei įkvėpimą.

Kodėl keliauti? Ši šalis pateikia lankytojams dinamišką gamtovaizdį: urvai, uolos, kalnai bei vandens telkiniai pavers atostogas ramybės oaze. Bohemą, miesto šurmulį mėgstantiems patartina apsilankyti sostinėje Prahoje bei nuostabiajame Bruno.

Kada keliauti? Atostogos gamtoje ir geras oras - būtinas derinys, todėl orai vasarą ir rudenį tiks labiausiai. Žiemą, kai oro temperatūra laikosi apie 0°C, siūlome lankyti meno galerijas ir muziejus, išbandyti čekišką alų ir pasidžiaugti nacionaline virtuve.

Ką pamatyti? Lankytinos vietos - stulbinančios! Pradėkime virtualų turą! Sedlicės bažnyčia iš kaulų - šiurpoka, bet labai įdomu. Terminiai basenai - atpalaiduojantys nuo kasdienybės rūpesčių ar ekskursijos nuovargio. Sostinė Praha – džiuginanti savo architektūrinių paminklų grožiu bei energija tviskančia kultūra. Čia įsikūrosios pilys nukels jus į senuosius laikus, o aplankytas zoologijos sodas primins vaikystę. Čekijoje įsikūręs ne vienas nacionalis parkas, kuriuose kalnai atskleidžia stulbinančias panoramas ir gamtos grožį.

Reikalingi dokumentai Čekijoje

ES piliečiams, keliaujantiems Šengeno erdvei priklausančiose šalyse, taip pat ir Čekijoje,  neprivalu pateikti nacionalinės tapatybės kortelės arba paso, tačiau keliaudami lėktuvu bent vieną dokumentą turėsite pateikti oro uosto kontrolės punkte.

Ko verta paragauti Čekijoje?

  • Knedlíky – vandenyje virti virtiniai, pagaminti iš kviečių arba bulvių miltų. Patiekiami pjaustyti griežinėliais.
  • Guláš – troškintos jautienos arba kiaulienos gabaliukų patiekalas su aštriu padažu. Čekijoje guliašas yra ypač populiarus barų patiekalas.
  • Trdelník – išskirtinės išvaizdos saldumynas, pyragaitis. Iškočiota tešla yra apvyniojama aplink specialią lazdą, tuomet kepama ir apibarstoma cukraus ir riešutų miksu.

Populiarūs viešbučiai Čekijoje

Gerų atsiliepimų sulaukiantis „Park Inn“ viešbutis Prahoje – ryškus, modernus, pro apartamentų langus matysite nuostabią Prahos panoramą. Nakvynės kaina dviems asmenims – 78 Eur. Aukščiausios klasės aptarnavimo ir malonių staigmenų galite tikėtis mažame ir prabangiame „BoHo“ viešbutyje. Nakvynės kaina dviems asmenims – 218 Eur. Pigesnių nakvynės variantų ieškantiems verta rinktis centre esantį „Hotel Charles Central“ viešbutį, kuriame apsistosite už 43 Eur.

Etiketas ir bendravimo kultūra Čekijoje

Čekai į tiesioginius klausimus gali atsakinėti netiesiogiai, neįpareigojančiai. Jie mėgsta kalbėti garsiai, humoras bendravime vaidina svarbų vaidmenį. Viešajame transporte nėra įprasta užmegzti pokalbį su bendrakeleiviais.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Čekiją

Pigūs skrydžiai į Čekiją – pilių, nuostabių gamtos vaizdų ir vieno gražiausių Europos miestų šalį. Tiesioginiai skrydžiai į Čekiją – dar ateityje, tačiau skrisdami su persėdimu kelionės įspūdžių gausite dar daugiau.

Oro uostai: Prahos (PRG), Brno (BRQ), Ostravos (OSR), Karlovi Varai (KLV) ir kt.

Laikas: Čekijoje galioja UTC +1 laiko juosta, taigi, laiką reikėtų atsukti viena valanda atgal.

Valiuta: Čekijos krona (CZK).

Gyventojų skaičius: Čekijoje gyvena apie 10 555 mln. gyventojų.

Šalies plotas: 78 866 km²

Įkūrimo data: Čekų žemės apjungtos IX a. Po Pirmojo pasaulinio karo buvo sudaryta bendra čekų ir slovakų valstybė Čekoslovakija, kuri 1993 metų sausio 1 dieną buvo draugiškai padalinta į Čekijos ir Slovakijos respublikas.

Viešasis transportas Čekijoje

Čekijos sostinėje Prahoje galima keliauti metro, autobusais, tramvajais, funikulieriais, traukiniais. Vienkartinis 90 min. trukmės bilietas, galiojantis metro, autobusuose ir tramvajuose kainuoja 32 CZK, t.y. apie 1,24 Eur. Vienos dienos pasas, galiojantis 24 val. kainuos 110 CZK – apie 4,27 Eur. Trijų dienų (72 val.) bilietas kainuos 310 CZK (12,05 Eur). Senjorai virš 70 metų keliauja nemokamai.Čekijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai