Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Saragosą

Pigūs skrydžiai į Saragosą

Saragosa (isp. Zaragoza) yra penktas didžiausias Ispanijos miestas šalies šiaurės rytuose, Aragono regiono sostinė. Nors Saragosa nesusilaukia tokio didelio turistų dėmesio kaip kitų regionų sostinės, tačiau tai – visai nepelnyta. Turtinga istorija, kvapą gniaužianti architektūra, meno dvasia, vieni geriausių tapas visoje Ispanijoje ir dar daugiau laukia Saragosoje visų, trokštančių patirti ispanišką dvasią ir patyrinėti šalies kultūrą. Pigūs skrydžiai į Saragosą – tikrų Ispanijos mylėtojų kelionės pradžia.

Kada lankyti Saragosą

Saragosa pasižymi žemyniniu Viduržemio jūros klimatu. Lietus čia tikra retenybė, dažniausiai pasitaikanti pavasarį, o tipiška temperatūra liepą ir rugpjūtį siekia virš 30°C, nors vakarais atvėsta iki 18–22°C. Žiemą temperatūra varijuoja nuo 0 iki 10°C, tačiau šaltas sausas šiaurės vakarų vėjas, pavadintas Cierzo, vos išlipus iš lėktuvo gali priversti pasijausti lyg būtumėte Šiaurės ašigalyje. Geriausias laikas aplankyti Saragosą yra vėlyvas pavasaris ir ankstyvas ruduo, kai temperatūra maloniai šilta. Turėkite omenyje, kad rugpjūtį dauguma gyventojų išvyksta atostogų ir todėl daugiau nei pusė barų, restoranų ir smulkiųjų verslų laikinai užsidaro.

Lankytinos vietos Saragosoje

  • Basílica de Nuestra Señora del Pilar – legenda byloja, kad Mergelė Marija bazilikos vietoje pasirodė prieš beveik 2000 metų. Nuo to laiko, ypač puošnios bažnyčios statomos būtent šioje vietoje, o dabartinė Basílica yra neabejotinai gražiausia ir didžiausia. Užkopę į jos šiaurinį bokštą galėsite pasigrožėti miesto panorama, o viduje – pamatyti nuostabių meno kūrinių.
  • Museo del Foro de Caesaraugusta – šiame muziejuje nusikelsite į Romos imperijos laikus ir aplankysite romėnišką forumą, teatrą, pirtis ir uostą bei pamatysite dar daugiau įdomybių apie gyvenimą prieš daugiau nei du tūkstančius metų.
  • Catedral del Salvador – Saragosos gelbėtojo katedra, kurioje, per architektūros išraišką, susijungia islamiška ir krikščioniška tradicijos. Architektūros mylėtojams labai patiks ir daugybės istorinių stilių sintezė.
  • La Lonja de Zaragoza – viduramžio laikų turgus, kai kurių architektūros tyrinėtojų vadinamas vieninteliu visiškai Renesansiško stiliaus pastatu Saragosoje. Jame dabar veikia meno galerija, po kurią taip pat verta pasižvalgyti.

Turistams Saragosoje siūloma speciali Zaragoza Card, kurioje vienoje vietoje sujungiamos įvairios keliautojams aktualios nuolaidos ir pasiūlymai – nemokamas įėjimas į didžiuosius muziejus ir monumentus, iš anksto apmokėtas viešasis transportas, vienas nemokamas gėrimas ir tapa programoje dalyvaujančiame bare ir kt. Kortelės kaina – 20 Eur parai arba 23 Eur dviems paroms.

Ko paragauti Saragosoje?

Tapas čia ypač populiarūs ir yra tiekiami tikriausiai kiekviename restorane. Kadangi Saragosa nėra užtvindyta turistų, mieste nėra specialiai jiems skirtų restoranų. Dėl šios priežasties, valgydami restorane visada žinosite, kad gaunate tikrą, autentišką maisto patirtį. Tarp regiono vizitinių kortelių yra:

  • Bacalao al Ajoarriero – menkės, česnakų, kiaušinių ir daržovių patiekalas, pateikiamas ypač karštas, dažnai moliniame inde.
  • Huevos al Salmorejo – kiaušiniai su šaltu pomidorų kremu.
  • Ternasco Asado – orkaitėje kepta jauna ėriena. Tai vienas iš tipiškiausių Aragono regiono mėsiškų patiekalų.
  • Pollo al Chilindrón – vištiena kumpio, pomidorų, svogūnų ir paprikos padaže. Tai visoje Ispanijoje mėgstamas aragonietiškas patiekalas, kurio svarbiausia dalis yra būtent chilindrón padažas. Sakoma, kad šis pavadinimas atsirado iš to paties pavadinimo aragonietiško kortų žaidimo – kas jį pralošdavo, turėdavo sumokėti už maistą.
  • Melocotón con vino – persikai vyne, tikrų tikriausias desertinis delikatesas.

Populiarūs viešbučiai Saragosoje

Net ir prabangiausi viešbučiai Saragosoje stebina mažomis kainomis. Elegantiškame ankstyvo XX a. pastate visai šalia Basílica de Nuestra Señora del Pilar įsikūręs Catalonia el Pilar viešbutis. Jame visi patogumai miesto centre atsieitų tik nuo 75 Eur už naktį. Už poros šimtų metrų įsikūręs ir turistų pamėgtas ibis Zaragoza Centro Hotel siūlo nakvynę nuo 50 Eur – čia mėgstantiems pamiegoti ypač patiks iki vidurdienio siūlomi viešbučio pusryčiai. Tačiau kelionė gali atseiti ir visai pigiai – Be Hostels Zaragoza, įsikūrusiame XV a. rūmuose, siūloma nakvynė nuo 16 Eur.

Etiketas ir bendravimo kultūra Saragosoje

Žmonės – viena pagrindinių Saragosos žavesio dalių. Jie ypač draugiški ir svetingi, didžiuojasi savo miestu ir labai jį myli, todėl labai mėgsta entuziastingus keliautojus. Nenustebkite, jeigu Saragosos gyventojai užkalbins jus, pasisiūlys pavaišinti jus restorane arba papasakos apie miestą lankant turistines vietas.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Saragosą

Oro uostai: Zaragoza oro uostas (10 km nuo miesto). Tiesioginiai skrydžiai iš Londono, Briuselio, Milano, Paryžiaus ir kt.

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal.

Valiuta: eurai (EUR)

Gyventojų skaičius: 706,904

Viešasis transportas Saragosoje

Nors Saragosa yra penktas Ispanijos miestas pagal dydį, jo centras lengvai apeinamas pėsčiomis. Vis dėlto, nusprendę pasinaudoti viešuoju transportu, turėsite platų pasirinkimą – čia veikia 39 autobusų maršrutai ir viena tramvajaus linija. Bilietai, įsigyjant iš autobuso vairuotojo – po 1,35 Eur. Transporto kortelė kainuoja 7 Eur (2 Eur mokestis už kortelę ir 5 Eur bilietams) – su ja viena kelionė atsieina 0,74 Eur. Saragosoje taip pat veikia dviračių dalijimosi sistema Bizi.

Kiti Ispanijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai