Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Charkovą

Pigūs skrydžiai į Charkovą

Charkovas yra antras pagal dydį miestas Ukrainoje, įsikūręs šalies šiaurės rytuose. Kadaise buvusi kukli, nedidelė tvirtovė, Charkovas tapo dideliu ir svarbiu Ukrainos industrijos, mainų ir kultūros centru, o 15 metų XX amžiuje – ir šalies sostine.

Dažnai manoma, kad Charkovas yra vienas iš tų ex-sovietinių miestų, kurie turi daug ką apie save papasakoti, tačiau nedaug ką parodyti – tačiau tai netiesa. Karus ir kitas negandas išgyvenęs istorinis centras jaukiomis siauromis gatvelėmis, tradicinio ukrainietiško maisto aromatai ir nepalaužiama rezistencijos dvasia – visa tai jūsų laukia čia! Pigūs skrydžiai į Charkovą pasiekiami kelių mygtukų paspaudimu.

Charkovo istorija

Charkovas įkurtas XVII a. viduryje ant kalvos tarp Lopan ir Kharkiv upių. 1689 metais baigta statyti Pokrovsky katedra – seniausias, miesto širdyje vis dar stovintis pastatas.

XIX a. Charkove pradėjo veikti Charkovo universitetas, o visą amžių, kaip ir Europoje, pažymėjo industrializacija ir urbanizacija.

Charkovas bei visa Ukraina, kaip ir Lietuva, išgyveno karus ir ypač skausmingą Sovietų represijos laikotarpį. Deja, tačiau Ukraina iki šiol yra skurdžiausia valstybė Europoje (2018 metų duomenimis, kartu su Moldova) – tačiau tai anaiptol nereiškia, kad šalis ir jos miestai verti mažesnio keliautojų dėmesio.

Turtinga istorija ir svetingumo tradicijos Charkovą ir visą Ukrainą daro patraukliu kelionių tikslu.

Reikalingi dokumentai vykstant į Charkovą

Į Ukrainą ne ilgesniam nei 90 dienų laikotarpiui vykstantiems Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Užteks turėti galiojantį pasą.

Kada lankyti Charkovą

Charkove vyrauja žemyninis klimatas. Žiemą jis ypač permainingas, šalčiausi mėnesiai yra sausis ir vasaris, kai temperatūra gali nukristi net iki -25°С, nors vidutinė temperatūra žiemą yra ~-6°С. Šilčiausi ir lietingiausi mėnesiai yra liepa ir rugpjūtis. Į Charkovą vykti labiausiai rekomenduojame pavasario pabaigoje ir vasaros pradžioje, tačiau jis lankomas visus metus.

Lankytinos vietos Charkove

Veikiausiai viena lankomiausių vietų Charkove yra sovietinių tankų kapinės – dešimtys rudijančių tankų, paliktų kaip amžinas priminimas apie Ukrainą ištikusias negandas ir apie tai, kiek daug, vis dėlto, ši šalis jau yra nuėjusi. Panašių konotacijų turi ir Laisvės aikštė (Ploshcha Svobody) – milžiniška (750 m ilgio) aikštė, kurios vidury dar ne taip seniai stovėjo Lenino statula. 2014 metų sukilimo metu ji buvo nugriauta, o ant podiumo liko tik komiškai vienišas granito batas.

Besidomintiems miesto ir šalies istorija reikėtų užsukti į Charkovo istorijos muziejų – atnaujintose ekspozicijose jau reflektuojama ir Maidano revoliucija bei karas rytuose. Pasinerti į kiek senesnės ir šaliai malonesnės istorijos laikus galite aplankydami Pokrovsky vienuolyną ir Pokrovska bažnyčią, statytus dar XVII amžiuje, bei įspūdingą, raudonai-baltai dryžuotą Blahoveshchensky katedrą.

Viena įdomesnių lankytinų vietų Charkove yra Kosmos & UFO muziejus, kuriame eksponuojami artefaktai iš Žemės anomalinių zonų, žmonių žinutės kitoms civilizacijos, meteoritai, astronominiai duomenys ir kiti kosminiai eksponatai. Taip pat būtinai užsukite į vieną iš populiariausių muziejų mieste – Charkovo meno muziejų.

Ko paragauti Charkove?

Ukrainos tradicinė virtuvė formavosi kelis šimtus metų, o jai įtakos turėjo gretimų tautų virtuvė. Charkove privalote paragauti ukrainietiškų barščių – tradiciškai, į jų sudėtį įeina daugiau nei 30 ingredientų! Dar vienas ypač populiarus ukrainietiškas patiekalas yra Kijevo kotletai, gaminami iš vištienos filė, česnakų ir sviesto. Nors jų paragauti galite ir Lietuvoje, niekur kitur negausite tokių gerų Kijevo kotletų, kaip Ukrainoje.

Populiarūs viešbučiai Charkove

Viešbučiai Charkove miesto svečius džiugina puikia kokybe už ypač nedidelę kainą.

Viešbutis Nordian miesto centre siūlo visus patogumus – įskaitant oro kondicionierių, pilnai įrengtą virtuvę su valgomuoju ir kt. – bei nuostabius miesto vaizdus pro langą. Charkovo oro uostas yra įsikūręs 10 km nuo viešbučio. Už patogius studio apartamentus dviems čia sumokėsite vos 30 eurų už naktį.

Norite būti visapusiškai aptarnauti? Viešbutyje City Club keliautojams siūlomi erdvūs, elegantiški kambariai medinėmis grindimis su visais patogumais, taip pat spa paslaugos pačiame viešbutyje, o pusryčiams tiekiami tradicinės ukrainiečių virtuvės patiekalai. Nakvynės kaina dviems – vos nuo 50 eurų.

Norintys kuo daugiau sutaupyti Charkove taip pat turės iš ko išsirinkti – Attic Hostel siūlo tvarkingus kambarius su privačiais vonios kambariais ir miesto vaizdais už lango. Nakvynės kaina – nuo 15 eurų dviems.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Charkovą

Oro uostai: Kharkiv tarptautinis oro uostas (12,5 km nuo miesto centro). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Vilniaus, Krokuvos, Gdansko ir kt.

Laiko juosta: ta pati, kaip ir Lietuvoje, todėl laikrodžio sukti nereikės.

Valiuta: grivina (грн / UAH)

Gyventojų skaičius: 2,139,036

Viešasis transportas Charkove

Charkove veikia patogus autobusų ir troleibusų tinklas, tačiau turistams kur kas įdomesnės yra didžiąją dalį miesto centro dengiančios trys metro linijos (raudona, mėlyna ir žalia), kuriomis per dieną naudojasi beveik vienas milijonas žmonių.

Dar ne taip seniai, Charkovo metro buvo galima atsiskaityti tokenais, tačiau jie jau nebenaudojami. Metro bilietai įsigyjami naudojantis pildoma kortele, kurią automate galite įsigyti už 10 грн, o pasipildyti suma iki 500 грн. Viena kelionė atsieis 8 грн (apie 0,30 eur).

Charkovo tramvajų tinklas yra vienas paskutinių Ukrainoje.

Kiti Ukrainos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai