Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Lvovą

Pigūs skrydžiai į Lvovą

Lvovas yra didžiausias miestas vakarų Ukrainoje ir vienas pagrindinių kultūrinių šalies centrų. Jeigu aplankėte bent kelis kitus Ukrainos miestus, Lvovas jus tikrai nustebins. Paslaptingas, pasižymintis puikia architektūra ir toks pat žavingas, kaip ir Praha ar Krokuva prieš turistams užplūstant šiuos miestus. Lvovas taip pat yra tikrų tikriausias ukrainietiškos kultūros centras, kuriame rusiška įtaka jaučiama mažiausiai. Domina pigūs skrydžiai į Lvovą? Nieko nelaukę skaitykite toliau!

Lvovo istorija

Lvovas pavadintas Leo – Haličo-Volynės kunigaikščio vyriausio sūnaus – garbei. Kaip žinia, Ukraina turėjo daug bendrų saitų su Lenkija, Lietuva, Rusija. Po pirmojo Lietuvos ir Lenkijos padalijimo 1772 metais, Lvovas tapo Galicijos karalystės dalimi. 1918 metais, Lvovas trumpam buvo paskirtas Vakarų Ukrainos žmonių respublikos sostine, o Antrojo Pasaulinio karo metu, kaip ir visa šalis, tapo Sovietų Sąjungos dalimi.

Būtent dėl Antrojo Pasaulinio karo, Lvovas buvo sulenkintas. Kai kada lenkai jį vis dar vadina savo miestu, tačiau jame dabar gyvena viso labo 0,9 % lenkų.

1991 metais Lvovas ir, savo ruožtu, Ukraina, atgavo nepriklausomybę.

Reikalingi dokumentai vykstant į Lvovą

Dėl dokumentų galite nesukti sau galvos – LR piliečiams, vykstantiems į Ukrainą ne ilgesniam nei 90 dienų laikotarpiui, užteks turėti galiojantį pasą.

Kada lankyti Lvovą

Lvovas pasižymi drėgnu žemyniniu klimatu, pasireiškiančiu šaltomis žiemomis ir švelniomis vasaromis. Vidutinės temperatūros svyruoja nuo 0 °C sausį ir 23 °C liepą. Vis dėlto, pastaraisiais metais, vasaros Lvove būna išties labai karštos. Lankyti Lvovą galima visus metus, tačiau pats geriausias laikas yra nuo gegužės iki rugsėjo.

Lankytinos vietos Lvove

Lvovas ir ypač jo senamiestis yra kaip muziejus po atviru dangumi – į UNESCO pasaulio paveldą įtrauktas senasis miestas jau pats savaime yra vertas dėmesio ir daugybės pasivaikščiojimų.

Lvove būtinai aplankykite šias vietas:

  • Rynok aikštę miesto širdyje – visada gyvą ir apstatytą puikios architektūros pastatais. Dažniausiai didesniuose miestuose centrinės aikštės yra turistų traukos centras, tačiau Lvovas vis dar išsaugojęs savo unikalumą ir Rynok aikštėje daugiausia sutiksite poilsiaujančius vietinius.
  • Būdami Rynok aikštėje, užkopkite į miesto rotušės bokštą, nuo kurio atsiveria puikus panoraminis miesto vaizdas.
  • Operos namai Svobody alėjoje, netoli senamiesčio – šis pastatas gražus ne tik iš išorės, bet ir viduje! Auksu dabinti kambariai, elegantiškos statulos ir autentiška ištaiginga atmosfera akimirksniu nukels į praeitį.
  • Nuo aukštutinės pilies ant kalvos atsiveria kvapą gniaužiantis miesto ir aplinkinių kalnų vaizdas. Tiesa, teks šiek tiek paprakaituoti lipant į kalną, bet bus verta!
  • Lvovo bažnyčios – senamiestyje jų išties daug ir kiekviena jų gražesnė už matytą prieš tai. Ypač vertos dėmesio yra barokinė Dominikonų ir senoji armėnų bažnyčios.

Ko paragauti Lvove?

Tradicinėje Lvovo virtuvėje jaučiama didelė armėnų, graikų, žydų ir net galisų virtuvės įtaka. Iš tiesų, kelionė į Lvovą nėra tikrai baigta neparagavus vietinių patiekalų: šiltų ir sočių ukrainietiškų barščių, rosolnyk sriubos su marinuotais agurkėliais, pyrizhky bandelių su įvairiausiais įdarais, holubtsi virtinių ir kitų gardumynų.

Populiarūs viešbučiai Lvove

Viešbučiai Lvove jus tikrai nustebins – už nedidelę kainą gausite aukščiausią kokybę ir šiltą ukrainietišką sutikimą. Viešbutyje Kryva Lypa, įsikūrusiame Lvovo centre, vos kelios minutės pėsčiomis nuo Lvovo lotynų katedros bei Operos ir baleto teatro, siūlomi puikūs kambariai su visais būtinais patogumais ir visą parą veikiančia administracija. Kambario dviems kaina nakčiai prasideda vos nuo 23 eurų. Coin Hotel yra kiek toliau nuo gyvo miesto centro. Jame laukia tvarkingi kambariai su visais būtinais patogumais o į nedidelę kainą įskaičiuoti ir pusryčiai! Nakvynės kaina dviems – nuo 38 eurų. Vienas populiariausių viešbučių Lvove Central Hotel įsikūręs pačioje miesto širdyje, vos 170 metrų nuo Rynok aikštės. Stilingi kambariai su televizoriumi, šaldytuvu, mini baru, virduliuku ir kitais kasdieniškais patogumais padės išties atsipalaiduoti ir pasimėgauti savo kelione. Nakvynės dviems kaina – nuo 50 eurų.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Lvovą

Oro uostai: Lviv Danylo Halytskyi tarptautinis oro uostas (6 km nuo miesto centro). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Vilniaus, Rygos, Varšuvos ir kt.

Laiko juosta: ta pati, kaip ir Lietuvoje – laikrodžio sukti neprireiks.

Valiuta: grivina (грн / UAH)

Gyventojų skaičius: 724,713

Plotas: 182,01 km2

Viešasis transportas Lvove

Lvove, panašiai kaip ir Lietuvoje, veikia autobusų, troleibusų, tramvajų ir maršrutinių autobusiukų (taksi) paslaugos. Bilietai yra pigūs: geltonose marshrutkose ir didesniuose autobusuose kelionė kainuoja 5 UAH, o elektriniame transporte (t. y. tramvajuose ir troleibusuose) – vos 3 UAH. Tiesa, pastaruosiuose reikia įsigyti atskirą bilietą už pervežamą didesnių išmatavimų bagažą.

Neseniai Lvove įdiegta galimybė įsigyti turistinį 3 dienų bilietą, kainuojantį 40 UAH – su juo kelionių skaičius troleibusais ir tramvajais neribojamas.

Vienkartiniai bilietai įsigyjami iš vairuotojo tik įlipus į autobusą, troleibusą ar kitą transporto priemonę. Nenustebkite, jeigu paties bilieto vairuotojas vis dėlto neduos, nes svarbiausia yra susimokėti.

Kiti Ukrainos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai