Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Korfu

Pigūs skrydžiai į Korfu

Korfu iš pirmo žvilgsnio

Pigūs skrydžiai į Korfu (Kerkyrą) – saulėtomis atostogomis alsuojančią Graikijos salą, skalaujamą Jonijos jūros! Korfu – itin populiari turistinė kryptis, 2007-iais Korfu senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulinį paveldo sąrašą.

Ko paragauti Korfu?

 • Garsiosios graikų salotos (Horiatiki) yra ruošiamos iš pomidorų, agurkų, svogūnų, fetos, juodųjų alyvuogių. Jos gardinamos alyvuogių aliejumi ir pipirais.
 • Graikai mėgsta mėsą, bene kiekviename restorane atrasite mėsiškų patiekalų. Tokių kaip souvlakia (mėsos lazdelės), stifado (jautiena virta su svogūnais ir pomidorų padažu), giouvetsi (didžiuliame puode verdama ėriena su ryžiais).
 • Žuvį čia mėgstama kepti griliuje, orkaitėje, iš jos virti sriubą. Bourdeto žuvies sriuba išsiskiria aštriu skoniu. Į ją dedama aštraus padažo, pipirų, svogūnų, druskos, alyvuogių aliejaus.
 • Daržovės ne tik patiekiamos šalia pagrindinių patiekalų, bet dažnai tampa pagrindiniu patiekalo ingredientu. Baklažanai, įdaryti svogūnais ir pomidorais, briam – orkaitėje keptos bulvės, cukinijos, baklažanai ir pomidorai, įdarytos paprikos ir t.t. yra labai populiarūs patiekalai.

Ką pamatyti Korfu?

Egzotiškoje Korfu saloje tikrai yra ką pamatyti. Čia yra išlikusių multikultūrinio paveldo, istorinių objektų, iš čia atsiveria įspūdingi gamtovaizdžiai, krištolinės jūros plotai. Saloje savo laiku yra gyvenę venecijiečiai, prancūzai, britai.

 • Ištyrinėkite UNESCO saugomą Korfu senamiestį ir jo siauras gatveles, rūmus, gynybines tvirtoves, renesanso, klasicizmo ir baroko architektūrą.
 • Spianada yra centrinė miesto aikštė ir didžiausia aikštė Balkanuose. Joje žaidžiamas kriketas, vyksta muzikiniai renginiai.
 • Saloje galite aplankyti ne vieną dėmesio vertą muziejų: Azijos meno muziejų, Archeologijos muziejų, Bizantijos muziejųir kt.
 • Verta užsukti į šiaurės vakarinėje Korfu dalyje esantį vaizdingą, mitais ir legendomis apipintą Palaiokastritsa miestelį, kuris puošiasi pasakišku paplūdimiu.
 • Turistai mėgsta keliauti į šiaurinėje salos dalyje esančią Sidari gyvenvietę, garsėjančią puikiais paplūdimiais, uolomis, naktiniais klubais ir vandens parkais.
 • Vaizdingoje vietoje stovinti senoji Korfu tvirtovė yra populiarus turistų traukos objektas.  

Kokius dokumentus pasiimti?

Į Korfu vykstantiems Lietuvos Respublikos piliečiams užtenka pasiimti asmens tapatybės kortelę (ATK) arba pasą. Viza nereikalinga, tačiau planuojant saloje pasilikti ilgiau nei 90 dienų, reikia užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje.

Populiarūs viešbučiai Korfu

Ar galite patikėti, kad 4* viešbutyje su nuostabiausiu vaizdu į jūrą, puikiu maistu ir visais patogumais nakvynė kainuoja 42 Eur? Būtent tai siūlo Mayor Mon Repos Palace Art Hotel viešbutis – aukščiausia klasė už mažiausią kainą. Aukščiausios kokybės poilsis garantuojamas 5* viešbutyje Corfu Palace Hotel, čia nakvynė kainuos 129 Eur. Vieni pigiausių nakvynės variantų siūlomi Anita viešbutyje (nakvynė kainuos 28 Eur), Ammos Bay (nakvynės kaina – 22 Eur), Lemon Grove Hotel (nakvynės kaina – 35 Eur).

Įdomūs faktai apie Korfu

Tai vienintelė graikų sala, kurios neužkariavo turkai. Pirmasis teniso klubas Graikijoje buvo įkurtas būtent Korfu saloje, 1896-iais jį įkūrė anglai. Saloje yra apie 6000 skirtingų gėlių ir augalų rūšių, pavyzdžiui, orchidėjų priskaičiuojama net 55 rūšys!

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Korfu

Metas leistis į svajingas graikiškas atostogas, nes lėktuvų bilietai į Korfu – tokie pigūs! Beje, tiesioginis skrydis į Korfu iš Vilniaus trunka vos 2 val. 45 min.

Oro uostai: pagrindinis tarptautinis Korfu oro uostas (CFU).

Laikas: laikas toks pat kaip Lietuvoje.

Valiuta: euras (EUR).

Gyventojų skaičius: apie 102,071 tūkst.

Plotas: 585 km2

Viešasis transportas Korfu

Autobusai – bene populiariausia viešojo transporto priemonė saloje. Kelionės bilieto kaina keliaujant vienoje ar kitoje miesto zonoje skiriasi. Pavyzdžiui, keliaujant A zonoje, vienkartinis bilietas kainuos 1,20 Eur, o B zonoje kiek brangiau – 1,70 Eur. Norint geriau pažinti salą, apsimoka išnuomoti automobilį. Nuomos kaina dienai prasideda nuo 10 Eur.

 • Gegužės pradžioje Korfu saloje stačiatikiai švenčia Velykas.
 • Nuo XVII a. Korfu švenčiama Venecijos karnavalą primenanti šventė.
 • Kiekvienais metais Spianada aikštėje minimas kriketo festivalis. Tradiciją pradėjo saloje kadaise dominavę britai.
 • Varkarola – išskirtinis renginys kasmet vykstantis rugpjūčio mėnesį. Šventės metu daugybė chorų tradicines XIX–XX a. romantiškas dainas dainuoja iš valčių danguje pokšint fejerverkams!

Kiti Graikijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai