Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Atėnus

Pigūs skrydžiai į Atėnus

Pigūs skrydžiai į Atėnus – demokratijos gimtinę, Graikijos sostinę. Antikinės architektūros paveldo kupinas miestas, kvapą gniaužiantys vaizdai, nepakartojama atmofera bei žavi jūra – įsimintinas rinkinys kelionių laiku entuziastams.

Kodėl keliauti? Dioniso ir Herodoto teatro griuvėsiai įkvėps ne vieno, kultūrai artimo, širdį, o kontrastingi kalnų peizažai sužadins ekstremalius laisvės pojūčius. Atėnai vis stebina ir kuria neišdildomą didybės įspūdį, kurio čia grįžtama pasisemti vėl ir vėl. Būtent tokią, išskirtinę proga siūlo pigių skrydžių bendrovės. Paskutinės minutės bilietai bei akcijos tampa labai populiarūs turistų tarpe.

Kada keliauti? Šiltasis sezonas Atėnuose prasideda gegužės mėnesį ir tęsiasi iki spalio vidurio. Tokiu metu vidutinė oro temperatūra aukštesnė nei 25 °C, o lėktuvų bilietų pasirinkimas tikrai platus.

Ką pamatyti? Populiariausios lankytinos vietos, neabejotinai, neleis nuobodžiauti. Nepamirškite, jog turiningam maršrutui reikalingas patikimas gidas - žemėlapis. Jo teiraukitės turizmo punktuose. O Jūsų patogumui, keletas įžymiausių objektų: Likavito kalva, Akropolis, Agora, Plaka rajonas, Cycladic meno muziejus, Benakio muziejus, Monastiraki aikštė.

Reikalingi dokumentai Graikijoje

Keliaujant į bet kurią užsienio šalį svarbu pasirūpinti reikiamais dokumentais. Kadangi Graikija priklauso Šengeno erdvei, viza vykstant į Graikiją nereikalinga, tačiau visada verta su savimi turėti pasą ar kitą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Ko paragauti Atėnuose?

Keftedes – gruzdinti mėsos kukuliai, kurių receptas skiriasi priklausomai nuo regiono.

Melitzanosalata – baklažanų salotos, kurios itin populiarios Atėnuose.

Moussaka – sotus baklažanų, jautienos, svogūnų, bulvių ir cinamono patiekalas, patiekiamas su pieno padažu.

Pastitsio – patiekalas, primenantis lazaniją, gaminamas iš makaronų, mėsos, pomidorų padažo ir įvairių kitų priedų.

Stifado – regioninis patiekalas, gaminamas troškinant svogūnus ir pomidorus su mėsa ar jūrų gėrybėmis – dažniausiai naudojama aviena, triušiena arba aštuonkojis.

Populiarūs viešbučiai Atėnuose

Tiesioginiai skrydžiai į Atėnus – puiki proga aplankyti saulėtąją Graikiją! Kad atostogos būtų tikrai patogios, svarbu išsirinkti jums tinkamą vietą nakvynei.

Keliaujantiems su mažu biudžetu patiks šie patogūs ir jaukūs ekonominės klasės viešbučiai:

Marina Hotel – 43 Eur už naktį.

Centrotel Athens Hotel – 46 Eur už naktį.

Norite kažko prabangesnio? Šiuose toliau išvardytuose penkių žvaigždučių viešbučiuose rasite visus patogumus, SPA paslaugas ir nuostabius vaizdus pro langą.

NJV Athens Plaza – 161 Eur už naktį.

Wyndham Grand Athens – 163 Eur už naktį.

Etiketas ir bendravimo kultūra Atėnuose

Graikijos gyventojai itin vertina mandagumą, todėl verta išmokti kelis žodžius graikų kalba. Be to, verta įsidėmėti, kad linksėti galva atsakant „taip“ yra nemandagu – „taip“ yra nežymus linktelėjimas žemyn, o „ne“ pasakoma šiek tiek kilstelint galvą. Kūno kalba daugeliui atėniečių svarbi – jie labai ekspresyvūs ir išraiškingi, daug gestikuliuoja. Restoranuose įprasta palikti arbatpinigių.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Atėnus

Oro uostai Atėnuose. Atėnuose yra tik vienas oro uostas – Atėnų tarptautinis oro uostas (gr. Diethnís Aeroliménas Athinón „Elefthérios Venizélos“).

Laikas Atėnuose: laiko juosta UTC +2, kaip ir Lietuvoje.

Valiuta Graikijoje: euras (Eur).

Gyventojų skaičius Atėnuose. Apie 664 tūkstančius savivaldybėje, o iš viso daugiau negu 3 milijonai miesto teritorijoje.

Atėnų plotas: 38,964 km².

Atėnų įkūrimo data. Žmonės čia gyveno jau prieš 7 000 metų, tačiau pirmoji gyvenvietė buvo įkurta 3 000 m. prieš Kristų.

Viešasis transportas Atėnuose

Atėnai – didžiulis miestas, todėl patogus ir efektyvus susisiekimas jame yra itin svarbus. Mieste veikia puikiai išplėtota viešojo transporto sistema: čia galima keliauti autobusais, troleibusais, metro, tramvajais bei traukiniais. Verta paminėti, kad nuo 2017 m. mieste pereinama prie naujos bilietų sistemos, todėl galima rinktis iš trijų alternatyvų: Ath.ena bilieto, Ath.ena anoniminės kortelės ir Ath.ena individualizuotos kortelės. Keliautojams geriausia rinktis vieną iš pirmų dviejų variantų. Daugiau informacijos galima rasti Atėnų viešojo transporto interneto puslapyje.

Kiti Graikijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai