Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Santoriną

Pigūs skrydžiai į Santoriną

Santorinas, oficialiai vadinamas Thira, yra sala Egėjo jūroje, maždaug 200 km nutolusi nuo Graikijos žemyninės dalies. Idiliškasis Santorinas ne visada būdavo toks ramus, kaip atrodo – joje stūkso iki šiol veikiantis ugnikalnis, sukėlęs vienus didžiausių išsiveržimų žmonijos istorijoje.

Santorinas, kitaip nei kita žinoma Graikijos sala Mykonos, negali pasigirti gyvybingu naktiniu gyvenimu ar auksiniais smėlio paplūdimiais. Dėl to čia pailsėti, pasisemti įkvėpimo traukia ramybės ir romantikos ištroškę keliautojai. Kadangi Santorino saulėlydžiai žymūs visame pasaulyje, kitaip ir būti negali. Jeigu domina pigūs skrydžiai į Santoriną – ilgai neabejokite! Sala sužavės visus romantikus.

Reikalingi dokumentai vykstant į Santoriną

Kelionė į Santoriną pirmiausia prasideda nuo lėktuvo bilietų, tačiau dėl kitų dokumentų nereikės sukti galvos. Vykstant į Graikijai priklausantį Santoriną užteks su savimi turėti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Kada lankyti Santoriną

Santorine vyrauja pusiau stepinis klimatas, pasireiškiantis karštomis, sausomis vasaromis. Santorinas lankomiausias yra nuo liepos iki rugsėjo, tačiau ne visiems patinka tuo metu vyraujantis alinantis karštis. Kur kas malonesni orai vyrauja gegužę ir birželį, kai jūra jau tinkama maudytis, bet oro temperatūra dar nėra pernelyg aukšta (nors ir tada kartais siekia net 35 laipsnius!)

Lankytinos vietos Santorine

Santorinas žinomas dėl jaukių miestelių sniego baltumo pastatais, kontrastuojančių su bene amžinai žydru dangumi. Ypač dailūs ir apsilankymo verti yra Fira ir Oia miesteliai, kuriuose namai lipte lipa ant salos uolų.

Susidomėję Santorino istorija, būtinai nuvykite į Ancient Thira – bene svarbiausius istorinius griuvėsius saloje, menančius helenistinius, romėnų ir Bizantijos imperijos laikus. Daugybė istorinių artefaktų – sienų piešinių, keramikos dirbinių, auksinių figūrėlių ir kt. – sukaupta ir Fira miestelyje esančiame priešistorinės Thera muziejuje.

Ieškantiems vietos paganyti akis, rekomenduojame nuvykti į nuostabiąją Art Space galeriją, įkurtą vienoje seniausių salos vyninių – kol apžiūrinėsite šiuolaikinių Graikijos menininkų darbus, galėsite gurkšnoti vietoje pagamintus aukštos kokybės vynus.

Fotogeniškajame Santorine būtina nuvykti ir į Kokkini bei Aspri paplūdimius. Pirmasis vadinamas raudonuoju dėl jį supančių ryškiai rausvos spalvos uolų, o antrasis paplūdimys pasiekiamas tik valtimi, tačiau neabejotinai vertas tų pastangų. Na, o viena geriausių vietų stebėti Santorino saulėlydį yra apsilankymo vertas Akrotiri švyturys.

Ko paragauti Santorine?

Santorino virtuvė, kaip ir galima tikėtis, turi daugybę panašumų su tradicine graikų ir apskritai viso Viduržemio regiono virtuve. Vis dėlto, saloje ruošiami ir ypatingi firminiai patiekalai, kurių skonį veikia vulkaninės kilmės žemė, ant kurios užaugintos salos daržovės ir vaisiai. Lankydamiesi Santorine būtinai paragaukite Fava Santorini – geltonos džiovintų vietinių žirnių piurė, ruoštos dar 2 tūkst. metų prieš mūsų erą. Dažniausiai ji tiekiama su keptu krabu, vietiniais vynais, pomidorais. Pseudokeftedes yra saloje populiarus užkandis, ruošiamas iš lokaliai užaugintų pomidorų, baziliko ir mėtų. Smaližiams Santorine patiks kopania – maži razinų, miežių ir sezamo sėklų rutuliukai, bei melitinia – graikiško mizithra sūrio ir jogurto desertas.

Populiarūs viešbučiai Santorine

Pastaruoju metu ypač išpopuliarėjęs Santorinas labiausiai patiks kiek rafinuotesnio skonio keliautojams – populiariausi viešbučiai čia gali būti gana brangūs, todėl rezervuoti kambarį reikėtų kuo anksčiau.

Svarbiausiame salos mieste Fira įsikūręs Kalisti Hotel & Suites siūlo modernius, elegantiškus kambarius su vaizdu į jūrą, sodą arba baseiną, taip pat visus būtinus patogumus, terasą, jacuzzi po atviru dangumi ir kitus privalumus. Čia tiekiami puikūs pusryčiai, o svečiai ypač giria viešbučio baro ruošiamus kokteilius. Nakvynės kaina dviems – nuo 300 eurų. Dar vienas prabangus viešbutis Above Blue Suites, įsikūręs Imerovigli miestelio aukščiausiame taške, svečiams siūlo ne tik stilingus kambarius, bet ir privačias terasas su kvapą gniaužiančiais panoraminiais jūros ir visame pasaulyje garsaus santoriniško saulėlydžio vaizdais. Čia ideali vieta medaus mėnesiui arba ypač romantiškoms atostogoms – net ir prie pusryčių tiekiamas puikus šampanas. Nakties kaina dviems prasideda nuo 240 eurų.

Vis dėlto, neleiskite, kad didelės nakvynės kainos jus atbaidytų nuo kelionės į Santoriną – šiek tiek paieškojus čia galima rasti ir kur kas prieinamesnių nakvynės variantų. Vienas jų yra Zorbas Hotel Santorini Pyrgos miestelyje, siūlantis puikią lokaciją netoli jūros, elegantiškus kambarius, lauko baseiną, terasą ir į kainą įskaičiuotus pusryčius! Nakvynė dviems – nuo 55 eurų.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Santoriną

Oro uostai: Santorini (Thira) tarptautinis oro uostas (6 km nuo sostinės Fira). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Londono, Frankfurto, Atėnų ir kt.

Laiko juosta: tokia pati, kaip Lietuvoje, tad laikrodžio pasukti nereikės.

Valiuta: eurai (EUR)

Gyventojų skaičius: 15,550

Plotas: 90,69 km2

Viešasis transportas Santorine

Santorine veikia turistų reikmėms pritaikytas autobusų maršrutų tinklas. Tikslius maršrutus ir jų tvarkaraščius galite pasitikrinti KTEL Santorini Buses tinklalapyje. Bilieto kaina priklauso nuo konkretaus maršruto; paprastai bilietai kainuoja nuo 1,80 iki 2,50 eur. Kadangi Santorino sala gana nedidelė, nei viena kelionė neturėtų trukti ilgiau nei valandą. Autobusai taip pat aptarnauja ir Santorini oro uosto klientus.

Kiti Graikijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai