Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai į Armėniją

Armėnija iš pirmo žvilgsnio

Pigūs skrydžiai į Armėniją! Armėnija yra kalnuota pietų Kaukazo valstybė, išsidėsčiusi Europos ir Azijos sankryžoje. Šiaurėje Armėnija ribojasi su Gruzija, šiaurės rytuose ir pietvakariuose – su Azerbaidžanu, rytuose – su dar nepripažinta „Artsakh“ valstybe, vakaruose su Turkija ir pietuose su Iranu.

Ko paragauti Armėnijoje?

Armėnų virtuvėje atsispindi Europos bei rytinės Viduržemio jūros regionų įtaka. Pasėlių bei galvijų auginimo tradicijos tiesiogiai siejasi su armėniškais patiekalais.

 • Armėnai išties mėgsta mėsą. Ne tik lietuviai, bet ir armėnai ant iešmų kepa marinuotą mėsą. Tai itin populiarus patiekalas.
 • Ghapama yra įdarytas moliūgas, kuris paprastai patiekiamas per Kalėdas. Įdaras gaminamas iš virtų ryžių, razinų, slyvų, migdolų, obuolių, abrikosų, datulių.
 • Manti arba mante yra tradiciniai virtiniai, patiekiami su česnakiniu jogurtu ir pomidorų padažu.
 • Dolma patiekalas gaminamas jaunų vynuogių lapų, įdarytų mėsa ir daržovėmis.
 • Tiesiog būtina paragauti churchkela saldumyno, gaminamą iš graikinių riešutų ir vaisių sulčių. Saldėsis vadinamas armėniškuoju snickers’u.

Lankytinos vietos Armėnijoje

Pigūs skrydžiai į Armėniją – puiki proga pamatyti šį tą naujo ir išskirtinio. Armėnijoje verta aplankyti UNESCO saugomas vietoves. Iš viso jų yra trys.

 • UNESCO saugomi du Bizantijos laikus menantys Haghpat ir Sanahin vienuolynai buvo itin svarbūs mokymosi centrai. Pavyzdžiui, Sanahin vienuolynas garsėjo kaip švietėjų ir kaligrafų mokykla.
 • Geghard vienuolynas į UNESCO saugomų vietovių sąrašą įtrauktas už puikiai viduramžių laikus iliustruojančią architektūrą. Skardžių apsuptas uolose išskaptuotas bažnyčių, antkapių kompleksas atrodo įspūdingai.
 • UNESCO saugoma Echmiadzin katedra, bažnyčios ir archeologinės Zvartnots liekanos grafiškai iliustruoja centrinio kupolo kryžminės salės tipo bažnyčios evoliuciją ir plėtrą Armėnijoje. Echmiadzin yra pirmoji krikščionių šventovė pasaulyje.
 • Šalies sostinė Jerevanas yra puiki vieta pradėti savo pažintį su Armėnija. Apžiūrėkite Respublikos aikštę, Antrojo pasaulinio karo muziejų, Vernissage flea turgų. Jerevanas vadinamas šalies kavinių sostine. Gurkšnodami arbatėlę Jerevane galėsite grožėtis Arat kalnų didybe.
 • Shikahogh valstybinis draustinis – dar viena dėmesio verta vieta. Tai antras pagal dydį miškų draustinis, kuriame flora ir fauna netgi nėra iki galo ištyrinėta.

Reikalingi dokumentai Armėnijoje

Keliaujant į Armėniją trumpalaikiam laikotarpiui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos įsigyti nereikia. Šalyje galite viešėti iki 180 dienų per 365 dienų laikotarpį. Reikalinga su savimi turėti galiojantį pasą.

Populiarūs viešbučiai Armėnijoje

Jei teikiate pirmenybę aukščiausios kokybės poilsiui, rinkitės penkių žvaigždučių viešbutį Tsaghkadzor Marriott Hotel su nuostabiu vaizdu, baseinu ir visomis deramomis paslaugomis. Nakvynės kaina – 95 Eur. Puikių atsiliepimų sulaukiantis Radisson Blu Hotel savo klientams taip pat turi ką pasiūlyti. Baseinas, vaizdas į Victory parką, sporto salė, nuostabūs pusryčiai. Nakvynės kaina – 91 Eur. Prabanga ir autentika alsuojančiame Grand Hotel Yerevan viešbutyje galėsite maudytis baseine ant viešbučio stogo, aplankyti šalimais esančią Respublikos aikštę. Nakvynės kaina – 104 Eur.

Etiketas ir bendravimo kultūra Armėnijoje

Armėnai yra labai tiesūs žmonės, linkę pasakyti tai, ką galvoja, taigi, turėtumėte žinoti, kad kai kurių jų išsakomų dalykų nereikėtų priimti per rimtai. Armėnijoje žmonės linkę bendrauti išlaikydami palyginti mažą tarpusavio atstumą. Jei pašnekovas yra artimas pažįstamas, pokalbio metu yra įprasta vieni kitus liesti.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Armėniją

Oro uostai. Pagrindiniai šalies oro uostai, iš kurių vykdomi tarptautiniai skrydžiai yra Jerevano (EVN) ir Giumri (LWN) oro uostai.

Laikas. Armėnija priklauso UTC+4 laiko zonai.

Valiuta. Armėnijos dramas.

Gyventojų skaičius: 2,9 mln.

Plotas: 29,743 km2

Armėnijos įkūrimo data: Armėnijos įkūrimo istorija prasidėjo VI a. pr. Kr., Armėnijos karalystė gyvavo 1198–1375 metais. Nepriklausomybę nuo Sovietų sąjungos šalis paskelbė 1991 m. rugsėjo 21 dieną.

Viešasis transportas Jerevane

Populiariausios viešojo transporto rūšys Jerevane yra autobusai ir mikroautobusai. Viešojo transporto alternatyva yra taksi paslaugos. Mieste veikia metro. Pats pigiausias keliavimo būdas – troleibusai. Pasirinkę šią transporto priemonę kelionės bilietui sumokėsite apie 0,09 Eur.

Festivaliai ir šventės Armėnijoje

Armėnai išties mėgsta švęsti. Šalyje vyksta daugybė švenčių ir festivalių. Lėktuvų bilietai į Armėniją – galimybė patirti ypatingą Armėnijos atmosferą.

 • Rugsėjo 22 dieną švenčiamas Gata festivalis. Gata yra armėniškas desertas, saldus pyragas. Festivalio metu išragautumėte daugybę šio skanėsto rūšių.
 • Spalio 6 dieną švenčiamas Areni vyno festivalis. Šventė vyksta Areni kaimelyje, Vayots Dzor regione.
 • Meno ir amatų festivalis Cultural revival skirtas tikros Armėnijos kultūros patyrimui. Šventė vyksta rudens pradžioje, rugsėjo 9 dieną.


Komentarai