Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai į Makedoniją

Pigūs skrydžiai į Makedoniją – kalnuotą Balkanų valstybę! Nepamirštamos akimirkos ir kvapą gniaužiantys gamtos vaizdai – tinkamiausias kelionės apibūdinimas! Pigių skrydžių bendrovių siūlomos akcijos, žemos kainos bei nuolaidos stebina savo klientus, o paskutinės minutės bilietai tirpsta akimirksniu.

Kodėl keliauti? Pažinkite šalies istoriją, paslaptingai persipynusią su romėnų, graikų ir osmanų kultūromis. Išvyskite turtingą religinį paveldą: vienuolynus, mozaikas ir freskas. Pasiruoškite, didžiausias Balkanų turgus, jaukūs restoranėliai, makedoniečių muzika, šokiai, vietinės gamybos vynas bei tradiciniai patiekalai pavers Jūsų kelionę svaigiu prisiminimu.

Kada keliauti? Klimatas – subtropinis. Orai vasarą karšti ir sausi, o žiemą oro temperatūra smarkiai atšąla, tačiau puikiai tinka slidinėjimo kelionėms, žiemos sportui.

Ką pamatyti? Lankytinos vietos stulbina keliautojus. Nukeliaukite į gražųjį UNESCO paveldo sąraše esantį Ohrid miestelį įsikūrusį Ohrid ežero pakrantėje. Čia nuo kalvos atsiveria kvapą gniaužianti panorama. Visai šalia – sostinė Skopje. Kanjonai, parkai, kalnai, senamiestis ir architektūriniai paminklai privers sugrįžti dar kartą! Tiesa, nepamirškite Tetovo! Čia atostogauti galėsite ne tik vasarą, bet ir žiemą. Visa tai ir dar daugiau laukia pasakiškoje Makedonijoje!

Reikalingi dokumentai Makedonijoje

Makedonija – keliautojų dar neatrasta Balkanų valstybė, išsiskirianti autentiškomis tradicijomis, kalnuotu kraštovaizdžiu ir unikalia, senovės Graikijos ir Bizantijos imperijos laikus menančia architektūra. Pigūs skrydžiai į Makedoniją suteiks galimybę leistis į nuostabų kultūrinį nuotykį, kuris ilgai išliks atminty. Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę, trumpalaikiam vizitui (iki 90 dienų) vizos įsigyti nereikia.

Ko paragauti Makedonijoje?

Burek  –  tai pikantiškas pyragas, dažniausiai įdarytas fetos sūriu, špinatais, malta mėsa ir bulvėmis.

Turli tava – tradicinis makedonietiškas troškinys, gaminamas iš egzotiškos daržovės, pavadinimu okra (lietuviškai vadinamas valgomąja ybiške), bulvių, baklažanų, maltos mėsos, paprikų, svogūnų ir ryžių, patiekiamas su natūraliu jogurtu.

Selsko meso  – mėsa, troškinta moliniame puode su svogūnais, grybais ir pomidorais.

Shopska salatamakedonietiškos salotos, gaminamos iš stambiai pjaustytų agurkų, pomidorų, paprikų, svogūnų ir fetos sūrio.

Populiarūs viešbučiai Makedonijoje

Viešbučiai Makedonijoje nėra brangūs, daugelyje vietų galėsite apsistoti už 30–45 Eur mokestį.  Populiarūs pasirinkimai sostinėje Skopjė – viešbučiai „Hotel Vodno“, „Boutique Hotel Rose Diplomatique“, „Hotel Victoria“, kurie užtikrins malonią nakvynę ir draugišką atmosferą.

Etiketas ir bendravimo kultūra Makedonijoje

Makedonai yra šilti, linksmi ir draugiški žmonės, mėgstantys bendrauti  tiek pasilinksminimo vietose, tiek namuose. Tiesa, Makedonijoje prieš vykstant į svečius geriau pirmiau sulaukti kvietimo ar bent jau įspėti šeimininkus, kad planuojate apsilankyti – netikėti vizitai nėra priimtini šioje šalyje. Makedonai yra gana atsipalaidavę, tad vėluoti bent 15 min. čia visiškai normalu. Beje, šalies restoranuose nėra populiaru palikti arbatpinigių.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Makedoniją

Tiesioginiai skrydžiai į Makedoniją yra neįkainojama proga pamatyti gražiausias šalies vietas. Skopjė būtina aplankyti ankstyvosios Bizantijos tvirtovę, Motinos Teresės namus (ji kilusi būtent iš šio miesto), Makedonijos aikštę ir senajį turgų, veikiantį nuo XII a.! Taip pat nuvykite į Ohridą – tai UNESCO saugomas miestas, kuriame negalėsite atsigrožėti vienu iš seniausių ir giliausių Europoje Ohrido ežero vandeniu ir unikaliu senamiesčiu.

Viešasis transportas Makedonijoje

Makedonijoje patogiausia keliauti autobusu ir traukiniu – kadangi šalis yra gana nedidelė (maždaug 27 000 km²), ilgiausia kelionė nuo vienos lankytinos vietos iki kitos užtruks daugiausia apie 3 valandas.Komentarai