Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai į Portugaliją

Kelionės į Portugaliją tai kur kas daugiau nei šaunios atostogos – tai kelionė į šalį už kurios tik neaprėpiamos vandenyno platybės ir supratimas, kad esi per menkas atkartoti Vasko da Gamos nuotykių. Vos žengus pirmą žingsnį šioje šalyje supranti, kad čia kraštovaizdis visiškai kitoks – sodriai oranžinės spalvos gruntas, laukinius paplūdimius uolų papėdėse skalaujamus vandenyno palaipsniui pakeičia smėlėtos pakrantės. 1793 kilometrų Portugalijos krantine tiesiog privalu pasimėgauti, čia kvieste kviečia prigulti medaus atspalvio smėlis, žydras vanduo, nedidelis žmonių kiekis bei maloniai kaitinanti saulė. Kylant jaukiomis nors ir aptriušusiomis Portugalijos miesto gatvelėmis gali aptikti tobuliausią kavinukę glostančią Portugalijos padangę, slampinėjant parkais gali stebėti bezujančius aplinkui žmones bei kelti smagiausias iškylas, o vakarėjant gali išgirsti ilgesingąsias fado dainas, užburiančias savo melodijomis. Įsigytas lėktuvo bilietas suteiks jums progą mėgautis gurmaniška jūrų gėrybių virtuve, nepakartojamo skonio vynu, kerinčiais vynuogynais, stulbinančia architektūra, bei, be abejo, nepakartojamą atmosferą sukuriančia futbolo dvasia. Kelionės į Portugaliją metu galėsite įsijausti į lėtą gyvenimo tempą, čia sukuriama puiki proga sustoti bei paprastai bei nuoširdžiai džiaugtis poilsio oaze nuostabioje šalyje. Glazūruotų plytelių namai,  gardžios alyvuogės, nepakartojami „Pasteis de Belem“ skanėstai, aukščiausios rūšies kava, žvejų nameliai ant vandenyno kranto, besidriekiančios link padangių gatvelės, skalaujančios uolas bangos, citrusų bei palmių šešėliai – tai tik maža dalelė to, kas telpa į pigius kelionių bilietus į Portugaliją. Nedvejokite, nes likti nepatenkintu tikrai neįmanoma, o paskutinės minutės kelionių pasiūlymai visuomet suteikia progą įsigyti aviabilietus už patrauklią kainą.

Reikalingi dokumentai Portugalijoje

Sudomino tiesioginis skrydis į Portugaliją? Puiku! Suskubkite ieškoti lengvų vasariškų drabužių, pasipuoškite šypsena ir gera nuotaika bei kartu su kelionės bilietais nepamirškite pasiimti galiojančios asmens tapatybės kortelės – daugiau formalių kelionės dokumentų jums neprireiks.

Ko paragauti Portugalijoje?

Portugalija yra tikras rojus žuvies ir jūrų gėrybių mėgėjams. Patys portugalai yra tiesiog pamišę dėl tradicinio patiekalo bacalhau – portugališkai taip vadinama menkė, kuri būtinai turi būti sūdyta ir džiovinta bei ruošiama su bulvėmis, svogūnais, pomidorais ir alyvuogėmis. Arroz de marisco – tai jūros gėrybių troškinys su ryžiais ir daržovėmis, kuris tikrai nepaliks abejingų. Nuostabus portugališkas vynas puikiai dera prie tradicinių šios šalies patiekalų ir padeda dar labiau atskleisti jų skonį.  

Populiarūs viešbučiai Portugalijoje

Turistai šioje šalyje itin žavisi viešbučiais ant vandenyno kranto, o jų čia – gausu. Šalia Atlanto vandenyno  įsikūręs populiarus viešbutis „Fortaleza do Guincho“ – tai tarsi rojaus kampelis žemėje: juk nuostabu ryte mėgautis kava grožintis Atlanto vandenynu, o vakarieniauti Mišleno žvaigždutę turinčiame restorane, tiesa?

Etiketas ir bendravimo kultūra Portugalijoje

Dauguma portugalų yra draugiški, lengvai bendraujantys ir svetingi. Nepažįstamiems žmonėms Portugalijoje įprasta pasisveikinti rankos paspaudimu, o susitikę draugai dažniausiai apsikabina ar pakšteli vienas kitam į skruostą. Jei būsite pakviesti vakarieniauti į portugalų namus, jokiu būdu nevėluokite daugiau nei 15 min., o pavalgę lėkštėje palikite bent šiek tiek nebaigto valgio – taip parodysite pagarbą šeimininkams.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Portugaliją

Tiesioginiai skrydžiai į Portugaliją vyksta visus metus, čia rekomenduojama keliauti tiek žiemą, tiek vasarą. Ruošdamiesi kelionei į šią šalį įsigykite patogius batus – žvalgydamiesi po nuostabų kraštovaizdį nužingsniuosite tikrai daug, o ir miestų gatvės ne visur padengtos lygiu grindiniu. Portugalijoje pasirūpinkite asmeninių daiktų saugumu – kavinėje ar parke nedėkite kuprinės ant žemės, o vaikštinėdami mieste saugiai laikykite mobilųjį telefoną. Kišenvagiai nėra didžiausia Portugalijos problema, tačiau kartais kelionėse pasitaiko nemalonių situacijų, todėl atkreipti dėmesį į saugumą tikrai pravartu.

Viešasis transportas Portugalijoje

Vakarinėje Portugalijos dalyje patogu keliauti traukiniu – čia traukinių tinklas puikiai išplėtotas, tačiau kelionėms po visą šalį labiau patartina rinktis autobusus. Keliaudami tarpmiestiniais autobusais kelionės bilietą galite įsigyti iš vairuotojo.Portugalijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai