Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai į Tunisą

Pigūs skrydžiai į Tunisą

Tiesioginis skrydis į Tunisą – tai unikali proga leistis į nuotykių kupiną kelionę po nuostabią šalį, įsikūrusią prie žydrosios Viduržemio jūros. Turistai čia plūsta daugiausia dėl nuostabių paplūdimių ir galimybės pasimėgauti karšta Afrikos saule, bet Tunisas gali pasiūlyti kur kas daugiau – įspūdingi istoriniai reliktai, spalvinga architektūra, Sacharos dykumos kopos ir autentiška Tuniso kultūrinė atmosfera suteiks neįkainojamų įspūdžių.

Kodėl keliauti? Tunisas tikrai nėra tik poilsinių kelionių kryptis – čia nereikės baimintis, kad teks gyventi tuščių plotų apsuptame viešbutyje, už kurio ribų nieko įdomaus nepamatysite. Tunise yra daugybė autentiškų miestų ir miestelių, kurie išsiskiria unikalia architektūra ir savitu kultūriniu gyvenimu. O kur dar nuostabi gamta – ištisus kilometrus besitęsiantys paplūdimiai ir Sacharos dykuma stebina kvapą gniaužiančiais vaizdais!

Kada keliauti? Vykti į Tunisą rekomenduojama nuo balandžio iki birželio – tuo metu Tunise galima grožėtis nuostabiais pavasario vaizdais ir leistis į nuotaikingas kultūrines ekskursijas. Vasarą čia gali būti itin karšta, ypač pietinėje šalies dalyje, tačiau jei planuojate daugiausia laiko ilsėtis paplūdimyje, drąsiai keliaukite į Tunisą ir vasaros mėnesiais.

Ką pamatyti? Istorijos mėgėjai tiesiog privalo apsilankyti kadaise finikiečių įkurtoje Kartaginoje. Tai buvęs stiprus Viduržemio jūros prekybos centras, išlikę griuvėsiai šiandien mena šio miesto-valstybės klestėjimo laikus. Duga – tai antikinis miestas Tunise, kuriame išlikę tokie istoriniai paminklai, kaip romėniškos pirtys, gynybinės sienos ar Jupiterio šventykla. Taip pat rekomenduojama apsilankyti Bardo muziejuje – tai vienas žymiausių muziejų Šiaurės Afrikoje, kuriame galima išvysti unikalią mozaikų kolekciją. Sidi Bou Saidas – tai miestas, kuriame stūksantys balti nameliai su mėlynomis langinėmis šiek tiek primena Graikiją, o čia kuriantys dailininkai ir rankdarbių meistrai pasiūlys įdomių suvenyrų. Hamametas – bene garsiausias Tuniso pajūrio kurortas: neįtikėtinai žydra jūra ir baltas smėlis čia sukuria nuostabią poilsio oazę, kurioje tikrai pamiršite visus rūpesčius. Ir, žinoma, paslaptingoji Sachara – Tunise galėsite leistis į ekskursiją po šią dykumą ir grožėtis kerinčiais vaizdais, taip pat Sacharoje turėsite galimybę stebėti saulėtekį – tai reginys, kurio pamiršti tiesiog neįmanoma!

Reikalingi dokumentai Tunise

Lietuvos piliečiams, ketinantiems Tunise viešėti ne ilgiau nei 90 dienų, vizos nereikia, tačiau su savimi būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Ko paragauti Tunise?

  • Couscous – bene populiariausias patiekalas Tunise, turintis  daugybę variantų: Viduržemio jūros pakrantėje šis patiekalas dažnai ruošiamas su žuvimi, o nuvykę į šalies gilumą galėsite paragauti kuskuso su aviena ar džiovintais vaisiais.
  • Brik – populiarūs pyragėliai, įdaryti bulvėmis, kiaušiniais ar tunu, patiekiami su citrinos skiltele.
  • Harissa – aštrus padažas, gaminamas iš aitriųjų paprikų ir česnakų: šis padažas valgomas su duona, padažu gardinama kepta mėsa, sriubos ir troškiniai.
  • Mechouiatradicinės salotos, gaminamos iš raudonųjų paprikų, pomidorų, svogūnų, tuno, kiaušinių, aliejaus ir citrinų sulčių.

Populiarūs viešbučiai Tunise

Tunisas yra turistų mėgstama šalis, tad puikių viešbučių čia tikrai daug. Populiarus pasirinkimas Tunise – viešbutis „Golden Tulip Carthage Tunis“. Čia jus pasitiks profesionalūs ir draugiški darbuotojai, džiugins maloni aplinka. Taip pat puiki nakvynės vieta – viešbutis „El Mouradi Africa“. Nuostabus vaizdas pro kambario langą ir paslaugus personalas užtikrins puikią viešnagę.

Etiketas ir bendravimo kultūra Tunise

Tunisas yra musulmoniška šalis, kurioje labai gerbiamos tradicijos ir papročiai. Tuniso gyventojai yra šiek tiek konservatyvūs, tad, keliaujant toliau nuo populiarių pajūrio kurortų į šalies gilumą, nederėtų vilkėti per daug atviros aprangos. Žmonės Tunise yra linksmi, paslaugūs ir mėgstantys bendrauti su turistais, tačiau jautrių temų, tokių kaip politika, šioje šalyje geriau neliesti.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Tunisą

Populiariausia užsienio kalba Tunise – prancūzų kalba, tačiau populiariuose šalies kurortuose susikalbėsite ir angliškai. Šiuo metu Tunise keliauti gana saugu, tačiau rekomenduojama vengti kelionių į pasienio su Alžyru ir Libija regionus. Tunise rekomenduojama įsigyti keramikos gaminių, papuošalų, taip pat arbatos ir prieskonių.

Viešasis transportas Tunise

Tunise populiaru naudotis taksi paslaugomis, taip pat patogi transporto priemonė  – autobusai, kurie tarp sostinės Tuniso ir populiaraus kurorto Hamameto kursuoja kas 30 min. Tunise taip pat galima išsinuomoti automobilį ir savarankiškai keliauti po šalį, tačiau tai kainuos brangiau.Komentarai