Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai į Kiniją

Susipažinkime iš arčiau su Kinija

Sudomino pigūs skrydžiai į Kiniją? Tai – puiki proga aplankyti Rytų Azijos regionus, kurie vilioja savo kultūros lobynu ir tiesiog pulsuoja egzotika. Kinija yra ketvirta pagal dydį pasaulio šalis ir viena iš didžiausių Azijos žemyne. Kuo garsėja Kinija? Žinoma – Didžiąja kinų siena, Terakotinės molio armijos kapu, net piramidėmis! Dėmesį tikrai patrauks ir Šaolino vienuolynas.

Ko paragauti Kinijoje?

Turtingai kinų virtuvei atsispirti tiesiog neįmanoma, todėl ne be reikalo ji yra laikoma viena iš populiariausių pasaulyje.

 • Baozi – nepakeičiami pusryčiai, daržovėmis arba mėsa įdarytos bandelės.
 • Pekino antis – patiekalas, garsinantis šalies sostinę ir laikomas sočiais pietumis, dar pagardinamas daržovėmis ar ryžiais.
 • Tofu – paprastas sojų pupelių patiekalas, kurio būtina paragauti. Jį dar vadina Azijos sūriu.
 • Mapo doufu – aštriu šedevru laikomas kiniškas valgis, patiekiamas sriuboje arba su jautiena.
 • Baidziu – Kinijos nacionalinis stiprus alkoholinis gėrimas, distiliuojamas iš grūdų ryžių ar pupelių.

Taip pat verta išdrįsti ir pasivaišinti daržovių skonio mėsa, žuvies, kuri atrodo kaip driežas, jūrų gėrybėmis ar vištų kojytėmis. Atrasite tikrai nepakartojamų skonių.

Lankytinos vietos Kinijoje

Atraskite nuostabų kultūrinį kontrastą bei pamatykite nepakartojamus gamtos stebuklus. Paskubėkite, nes lėktuvų bilietai į Kiniją jau čia!

 • Avataro parkas – Džangdziadzijėje esantys kalnai ir uolų kyšuliai nustebins savo didingumu, o čia pat virš kanjono nutiestas kelių šimtų metrų stiklinis tiltas bus iššūkis trokštantiems adrenalino.
 • Pingjao miestelis – stulbinanti ir savo istoriniu autentiškumu garsėjanti vietovė kvies pasivaikščioti po senovines šventyklas, rezidencijas ir leis pajusti senovės dvasią.
 • Chou miestas žymus gerai išsilaikiusiomis, visą teritoriją supančiomis sienomis, o naktį čia žiba raudoni žibintai.
 • Uždarasis miestas – pačiame šalies sostinės centre įsikūrę imperatorių rūmai, kuriuos sudaro 8 707 kambariai, dabar atlieka muziejaus funkciją. Tai yra viena iš mėgstamiausių turistų lankomų vietų.
 • Viktorijos uostas – vienoje uosto pusėje matysite nepakartojamą Tsim Sha Tsui krantinę, kitoje – Honkongo salos dangoraižius. Tai yra vienas iš judriausių uostų pasaulyje ir labai turistus traukiantis miestas.
 • Mogao urvai dar žinomi kaip Dunhuango ar Tūkstančio budų urvai. Juose išvysite daugybę freskų, skulptūrų ir užrašų sienose. Visa tai sudaro didžiausią budizmo meno kolekciją, esančią Kinijoje, tai neabejotinai paliks neišdildomą įspūdį.

Reikalingi dokumentai Kinijoje

Skrendant į Kiniją reikalinga viza, kurią Vilniuje esančioje Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoje padarys per savaitę. Taip pat reikalingas galiojantis pasas, medicininių išlaidų draudimas ir dokumentai, nurodantys kelionės tikslą. Keliaujant į atokesnes vietas, reikia pasiteirauti kelionių agentūroje Baltic Tours arba Kinijos tarptautinių kelionių paslaugų tarnybos, ar atitinkamos vietovės nėra uždraustųjų sąraše.

Populiariausi viešbučiai Kinijoje

Jeigu lėktuvų bilietai į Kiniją jau kišenėje, rasti, kur apsistoti, nėra didelis galvosūkis. Štai Pekine rasite įvairių pasiūlymų. Pigi nakvynė Leo Hostel kainuos nuo 10 €. Jei ieškote ekonominės klasės viešbučių, tada galite išbandyti Beijing Prime Hotel Wangfujing – 69  už naktį. Na, o norintiems pajusti tikrą prabangą siūlome Beijing Ruyuan Courtyard, kuris už naktį asmeniui kainuos 161 €, nakvynė dviem prabangiame šio viešbučio numeryje su pusryčiais kainuos 235 €.

Tie, kuriem įdomi tikroji šalies kultūra ir nebrangi kaina, gali apsistoti tradiciniuose svečių namuose, esančiuose Pingjao miestelyje. Juose vis dar tvyro senovė – klaidinantys kiemeliai, mūrinės lovos.

Kituose Kinijos regionuose ir provincijose vietiniai gali pasiūlyti nakvynę bendrabučio tipo kambarėliuose vos už kelis eurus, čia dar galite derėtis!

Etiketas ir bendravimo kultūra Kinijoje

Kinija išskirtinė tuo, kad čia puoselėjamas bendruomeniškumas, o žmonės siekia harmonijos su aplinkiniu pasauliu. Žmonės labai draugiški ne tik vienas kitam, bet ir užsieniečiams, todėl po šalį keliauti saugu. Tiesa, reikėtų gerai pagalvoti prieš kritikuojant Kiniją jos tautiečiui, žmogus gali įsižeisti. Taip pat pravartu žinoti, kad čia derėjimasis yra įprastas reiškinys, todėl nesikuklinkite prašydami nuolaidos.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Kiniją

Oro uostai Kinijoje. Pekino tarptautinis oro uostas (IPEK). Tai yra pagrindinis oro uostas visoje Azijoje pagal keleivių ir krovinių pervežimą. Čia taip pat įsikūrusi Kinijos oro linijų bendrovė Air China, vykdomi vietiniai skrydžiai.

Laikas Kinijoje. Visoje Kinijos teritorijoje galioja Pekino laikas. Tai UTC +8 laiko juostos zona, todėl, atvykę į Kiniją vasarą, laiką turėsite pasukti 5 valandomis į priekį, o žiemą – 6 valandomis į priekį.

Valiuta Kinijoje. Kinijos ženminbi juanis (CNY; 1 = apie 7 Kinijos ženminbi juanius). Atsiskaityti galima ir kreditinėmis arba debetinėmis kortelėmis.

Gyventojų skaičius Kinijoje: 1,37 mlrd. žmonių.

Kinijos plotas: 9,6 mln. km2.

Įsikūrimo data. Kinijos Liaudies Respublikos istorija oficialiai prasideda nuo 1912 metų sausio 1 dienos, tačiau Kinijos civilizacija pagal rašytinių šaltinių senumą siekia 1500 m. prieš mūsų erą.

Viešasis transportas Kinijoje

Sostinėje ir kituose didmiesčiuose pigiausias transportas metro, tik 3 juaniai. Miestuose nebrangiai keliauti galite ir taksi – pirmi 3 kilometrai kainuoja 20–40 juanių ir mažiau. Čia taip pat galite išsinuomoti dviratį.

Festivaliai ir šventės Kinijoje

Sausio 1 d. – Kinų pavasario festivalis dar vadinamas Mėnulio naujaisiais metais – didžiausias ir svarbiausias festivalis, kuris tęsiasi pusę mėnesio, jis baigiasi Žibintų švente.

Sausio 15 d. – Žibintų šventė, Naujųjų metų užbaigimo šventė.

Gegužės 5 d. – Drakono valties festivalis vyksta drakono valčių lenktynės.

Liepos 7 d. – Tinabata kinų meilės diena, pasižymi legenda apie Jaučiaganį ir Audėją.

Rugpjūčio 15 d. – Rudens vidurio šventė, stebimas rudens mėnulis.

Rugsėjo 9 d. – Chrizantemų šventė.

Spalio 15 d. – Šiajuan vandens dievo pagarbinimo šventė.

Gruodžio 8 d. – Laba šventė, Budos parinirvanos paminėjimas.

Gruodžio 23 d. – Virtuvės dievo šventė.Kinijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai