Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai į Moldaviją

Pigūs skrydžiai į Moldovą – kontrastingą Pietryčių Europos valstybę! Šilti ir svetingi vietiniai gyventojai leis kiekvienam turistui pajusti tikrą atostogų poilsį. Nepaslaptis, jog pigių skrydžių bendrovės nepaliaujamai stebina keliautojus pigių bilietų pasiūlymais, akcijos tampa kasdienybe.

Kodėl keliauti? Pamatykite Moldavijos Respublikos sostinę – Kišiniovą. Ten vyraujanti žaliųjų parkų ir skaidrių ežerėlių gausybė – stebinanti. Nepamirškite lauktuvių - parvežkite garsiųjų vynu arba aromatingo konjako. Susipažinkite su mažai kam pažįstama Moldavijos kultūra, istorija ir vietiniais gyventojais, paskanaukite tradicinių patiekalų jaukiuose vietinių restoranėliuose.

Kada keliauti? Moldavijos klimatas ypatingai palankus keliaujantiems visus metus. Vasarą čia karšta, o žiemą orai ypač švelnūs. Nukeliauti čia nesunku, nes pigūs paskutinės minutės bilietai džiugina visus metus.

Ką pamatyti? Lankytinos vietos – neatsiejama kelionės dalis! Aplankykite čigonų miestą – Soroką su prabangiais namais, į Gineso rekordų knygą įrašytą didžiausią vyno saugyklą su daugiau nei 2 milijonais eksliuzyvinių vyno butelių. Didžiulį įspūdį palieka memorialas žuvusiem kariams, kur visą laiką skamba muzika ir budi garbės sargyba. Norintiems pajusti miesto šurmulį rekomenduojame apsilankyti Kišiniovo turguje, kur galėsite įsigyti įvairių patiekalų bei lauktuvių. Nepamirškite, jog žemėlapis, kurį rasite oro uoste, taps geriausiu jūsų kelionės pagalbininku.

Reikalingi dokumentai Moldovoje

Pigūs skrydžiai į Moldovą – turistų dar tik atrandamą Europos valstybę. Tai puiki galimybė susipažinti su turtinga šios šalies kultūra, tradicijomis ir nuostabia gamta. Moldova nėra Europos Sąjungos narė, tačiau, jei neplanuojate čia viešėti ilgiau nei 90 dienų, vizos 5sigyti nereikės – su savimi užteks turėti pasą ar asmens tapatybės kortelę.

Ko paragauti Moldovoje?

Zaematai tradicinė moldaviška sriuba, gaminama iš vištienos ir įvairių daržovių. Ši sriuba patiekiama su  duona ir grietine bei valgoma tiek žiemą, tiek vasarą.

Sarmale – tai tarsi moldaviški balandėliai, tik vietoje mėsos dažniausiai naudojamos smulkiai pjaustytos morkos, paprikos ir kitos daržovės. Patiekalas patiekiamias su grietinės padažu.

Plăcintă – tai itin populiarūs pyragėliai su sūriu, obuoliais ar kopūstais.

Populiarūs viešbučiai Moldovoje

Sostinėje Kišiniove gausu nebrangių ir kokybiškų viešbučių, tad netruksite išsirinkti  tinkamą nakvynės variantą. Vienas iš populiarių pasirinkimų – miesto centre įsikūręs viešbutis „Art-Rustic Boutique Hotel“, kuriame jus nudžiugins stilinga aplinka ir draugiškas personalas. Apsistoję kitų Moldovos miestų viešbučiuose turėsite galimybę pro kambario langus žavėtis kerinčia šalies gamta.

Etiketas ir bendravimo kultūra Moldovoje

Moldova anksčiau priklausė Sovietų Sąjungai, todėl šioje šalyje lengvai susikalbėsite rusiškai, o bendrauti angliškai pavyks daugiausia tik su sostinės jaunimu.  Kai kurios tradicijos šioje šalyje neprimena europietiškos kultūros, pavyzdžiui, mažesnių miestų ir miestelių gatvėse moterims nedera rūkyti, o poroms vis dar įprasta prašyti tėvų leidimo susituokti. Moldovos žmonės yra draugiški ir svetingi – švenčių metu vaišinamasi moldavišku vynu ir keliami tostai už svečių sveikatą.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Moldovą

Tiesioginiai skrydžiai į Moldovą jums suteiks puikių įspūdžių, jei atkreipsite dėmesį į keletą patarimų: pasą, didesnes pinigų sumas ir kitus vertingus daiktus patariama palikti viešbučio kambario seife, taip pat turėkite omenyje, kad Moldovoje kartais vyksta protestai, todėl prieš kelionę pasidomėkite politine situacija šioje šalyje. Turistams nerekomenduojama vykti į Padniestrės regioną.

Viešasis transportas Moldovoje

Kišiniove geriausia keliauti autobusu ar troleibusu, taip pat galite naudotis mikroautobus7 paslaugomis, tik būtinai informuokite vairuotoją apie kelionės tikslą, nes šios transporto priemonės stoja tik keleiviams paprašius. Sostinėje yra trys autobusų stotys, iš kurių galite vykti į kitus šalies miestus.  Moldavijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai