Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai į Juodkalniją

Kelionė į Juodkalniją – galimybė išvysti balkaniškąjį žavesį. Adrijos jūros perlas keliautojus traukia savo vaizdingu kraštovaizdžiu, aukštais sniegu padengtais kalnais, smaragdine jūra, nuostabiais paplūdimiais, jaukiais kaimeliais bei svetingais žmonėmis. Skrydžiai į Juodkalniją gali praturtinti jūsų kelionių skrynelę, kur puikiai praleisite laiką, pailsėsite nuo rutinos, o sugrįžę iš atostogų, tikrai turėsite, ką papasakoti savo artimiesiems ir draugams. Pirkite bilietus internetu ir netrukus galėsite džiaugtis balkaniška saule. 

Kur yra Juodkalnija? Į šį atsakymą atsakys žemėlapis, tačiau jei tokio neturite, tuomet atskleisime mes. Juodkalnija yra nedidelė šalis vakarinėje Balkanų pusiasalio dalyje, Dinarų kalnyno pietryčiuose, prie Adrijos jūros. Ši nuostabios gamtos šalis ribojasi su penkiomis valstybėmis: Kroatija, Bosnija ir Hercegovina, Serbija, Kosovu bei Albanija.

Kodėl keliauti? O kodėl gi ne? Jei mėgstate didelę savo laiko dalį praleisti lauke, džiaugtis saulės voniomis smėlėtuose paplūdimiuose, tyrinėti senus istorinius miestelius, ragauti gardų maistą jaukiose kavinėse, užsiimti aktyvia veikla tuomet Juodkalnija būtinai turi atsirasti jūsų atostogų sąraše. 

Ką pamatyti? Juodkalnijos lankytinos vietos yra būtent tai, dėl ko keliautojai iš viso pasaulio su dideliu džiugesiu traukia į šią balkaniškuoju grožiu apipintą šalį. Jei vienu metu norite pasimėgauti saulės spinduliais bei skaidriu Adrijos jūros vandeniu ir pasigrožėti nuostabia pastatų architektūra, tuomet kurortiniai miesteliai: Tivatas, Bečičis, Petrovacas ir Ulcinis laukia jūsų. Apsilankę šalies sostinėje Podgoricoje išvysite X amžiaus Šv. Jurgio bažnyčią, garsųjį laikrodžio bokštą, seną tiltą, citadelę, mečetę, universitetą ir dar daugiau nuostabių objektų. Nepraleiskite progos apsilankyti ir Medune romėniškame mieste, kuriame stovi viduramžių pilis. Šalies miestai bei įžymios vietos jūsų nenuvils ir paliks pačius geriausius įspūdžius. 

Kada keliauti? Juodkalnijos pakrantės vasaros mėnesiais paprastai būna sausakimšos, todėl tokiu metu geriausia aplankyti kalnuotus nacionalinius parkus ir pasigrožėti nuostabiomis sniego viršukalnėmis. Viduržemio jūros uostas Kotoras vasaros sezono metu lepina turistus +30 laipsnių karščiu, o štai temperatūra tolyn į šalies gilumą šiek tiek nukrenta čia vyrauja malonūs 22 laipsniai šilumos. Garsusis Skadaro (Škoderio) ežeras turi savo mikroklimatą, jį iš visų pusių supa didžiuliai kalnai, todėl vasaros saulė nekepina, o atvirkščiai, švelniai šildo visus keliautojus ir tai puiki galimybė pasimaudyti dideliame gėlo vandens ežere. Tie, kurie mėgsta žygius, į Juodkalniją turėtų atvykti iki lapkričio mėnesio.

Reikalingi dokumentai Juodkalnijoje

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams viza nereikalinga. Kelionėms į šią šalį tinka, tiek Lietuvos Respublikos pasas, tiek Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė. Beje, nepalikite namuose kelionės bilietų. 

Ko paragauti Juodkalnijoje?

Juodkalnija skonių ir kvapų rojus. Kaip ir visuose Balkanuose, vietinė Juodkalnijos virtuvė susiformavo pagal įvairias kulinarines tradicijas. Labai didžiulę įtaką turėjo slavų, vengrų, turkų, italų, albanų ir kitų Viduržemio jūros kraštų virtuvės. Gana smarkiai išsiskiria šalies centriniai rajonai ir pakrantė, kur vyrauja pakankamai ryškūs nacionalinio maisto ruošimo būdai. Juodkalnijoje dominuoja itin skanūs valgiai iš mėsos, daržovių bei prieskonių, o maisto kainos šioje šalyje prieinamos visiems. Štai ko būtinai turėtumėte paragauti:

  • Brav u Mlijeku labai populiarus patiekalas šiaurinėje Juodkalnijos dalyje. Piene lėtai troškinama ėriena yra patiekiama su morkomis arba pankoliais ir pagardinama česnaku, rozmarinu, petražolėmis bei kitais prieskoniais. Šis patiekalas pasižymi švelniu skoniu ir puikiai tinka kartu su traškios duonos gabalėliais. 
  • Kačamak su Kajmak. Jei esate didelis košių mėgėjas, tuomet pamėgsite ir šį. Tai kukurūzų ir bulvių košė, ant kurios juodkalniečiai mėgsta pabarstyti tradicinio kajmak sūrio arba užsipilti rūgpienio ar jogurto.
  • Njeguski kepsnys  tipiškas tradicinės Juodkalnijos virtuvės pavyzdys. Njeguski kepsnys primena prancūzišką Cordon Bleu. Tai į prosciutto kumpį ir kajmak sūrį susuktas kiaulienos arba veršienos šnicelis, kuris kepamas iki tobulumo ir patiekiamas su šviežiomis daržovėmis bei traškiomis bulvytėmis. 
  • Norite save pradžiuginti jūros gėrybėmis? Tuomet paskanaukite patiekalo Buzara. Tai krevečių, moliuskų ir kalmarų patiekalas, kuris pasižymi maloniu česnakiniu aromatu. Šio juodkalniečių valgio slaptasis ingredientas raudonojo arba baltojo vyno padažas. 
  • Burek fantastiškas pasirinkimas lengviems ir greitiems užkandžiams. Šie faršu arba sūriu įdaryti kepiniai yra randami beveik visose Juodkalnijos kepyklėlėse. Burekai tobulai tinka pusryčiams prie kavos puodelio.

Populiarūs viešbučiai Juodkalnijoje

Kelionė į Juodkalniją gali prasidėti jau netrukus, beliko tik išsirinkti jums geriausią viešbutį. Juodkalnija ir jos miestai nustebins savo viešbučių pasiūlymais. Trokštate ramaus poilsio, nuostabių vaizdų pro kambario langą, malonaus ir kokybiško aptarnavimo? Turime Jums paruošę geriausius variantus, kurie išpildys jūsų norus. Splendid Conference and Spa Resort, Maestral Resort and Casino, The Chedi Lustica Bay, Hotel Casa del Mare - Amfora, Lazure Hotel and Marina bei HUMA Kotor Bay viešbučiai jau laukia svečių.

Etiketas ir bendravimo kultūra Juodkalnijoje

Didelis skaičius Juodkalnijos gyventojų (ypač serbų kilmės) pasisveikina tris kartus pabučiuodami vienas kitą. Jei jus pasikviečia į svečius, būtinai nusiaukite batus. Juodkalniečiai yra tipiški slavai, o jų namams yra būdingi skersvėjai, dėl kurių namo gyventojams nuolat šąla kojos. Tačiau pernelyg dėl to neverta nerimauti, nes šeimininkai jums duos šlepetes. Būtų malonu jei juos nustebintumėte kokiomis nors dovanėlėmis, pavyzdžiui, vyno buteliu ar gardžia kava. Su juodkalniečiais atsargiai kalbėkite apie politiką, religiją, istoriją bei etniškumą. Tokie pokalbiai lyg minų laukas. Juodkalnijos žmonės itin mėgsta apsikabinti, liestis, glaustis, todėl nesitikėkite daug asmeninės erdvės. Jei žinote, jog šiandien vakarieniausite juodkalniečių namuose, nieko iki to nevalgykite ir ateikite alkani. Šios balkanų šalies gyventojai, o ypač brandaus amžiaus vyrai, nevengia rūkyti tabako, todėl nerūkantiems gali būti sunku išvengti dūmų. 

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Juodkalniją

Oro uostas: Podgoricos (TGD), Tivato (TIV). Skrydžiai į Juodkalniją iš Lietuvos trunka vos 2 val. 25 min. 

Lietuva-Juodkalnija atstumas: 1434.2 km

Juodkalnijos pakrantėse vyrauja Viduržemio jūros klimatas, o žemyninėje dalyje vidutinių platumų žemyninis. Lyginant su Lietuva, čia žiemos nėra labai šaltos. Vidutinė sausio mėnesio temperatūra Juodkalnijoje siekia 5 laipsnius šilumos. Vasarą oras įšyla iki 30 laipsnių karščio, o vandens temperatūra Adrijos jūroje siekia apie 25-27 laipsnius šilumos.

Viešasis transportas Juodkalnijoje

Juodkalnijos autobusų tinklas yra platus ir gana patikimas. Autobusai dažniausiai yra patogūs ir kiekviename iš jų galite rasti oro kondicionierius. Be to, šios transporto priemonės retai būna pilnos žmonių. Jų tvarkaraščiai taip pat yra aiškūs. Verta paminėti, jog pirkdami bilietą autobuse, sutaupysite daugiau, nei jį pirkdami autobusų stotyje. 

Savarankiška kelionė automobiliu ar motociklu yra idealus būdas atrasti ir pažinti šalį, kadangi kai kurios kelių atkarpos yra kvapą gniaužiančios. Kelių policija tyko visur, todėl laikykitės greičio apribojimų ir turėkite tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Paprastai Juodkalnijos keliai atitinka visus reikalavimus bei yra saugūs, tačiau sąlygos kiek blogesnės yra kaimo vietovėse. Ypač svarbu būti atkakliems žiemos metu. 

Dauguma Juodkalnijos miestų, net ir sostinė Podgorica, yra pakankamai maži, todėl juos apkeliauti lengvai galima pėsčiomis. Podgorica yra vienintelis miestas, turintis labai naudojamą autobusų tinklą, o kelionės kaina šia transporto priemone siekia vos 80 centų. Daugelyje miestų taksi automobiliai yra nesunkiai randami. Budva miestas, kuris pasižymi dideliais taksi įkainiais, todėl nepabijokite paprašyti vairuotojo, kad juos nuleistų.

Bendrieji duomenys apie Juodkalniją

Plotas   13 812 km²

Gyventojų skaičius   621 718 (2020 metų duomenimis)

Kalba   nuo 2007 metų oficiali šalies kalba yra juodkalniečių.

Valiuta   Euras

Religija   stačiatikybėKomentarai