Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai į Jordaniją

Jordanija – tai saugus uostas jūsų atostogoms. Jordanija traukia keliautojus iš viso pasaulio dėl savo pasaulinio lygio lankytinų vietų, draugiškų miestų ir įkvepiančių dykumos vaizdų.

Jordanijos istorija

Jordanijos žemėse žmonės gyveno dar Paleolito periode. Bronzos amžiuje čia iškilo trys stabilios karalystės: Ammon, Moab ir Edom. Vėliau šią teritoriją valdė romėnai, osmanai ir kitos didžiosios karalystės bei imperijos.

Po Didžiojo Arabų sukilimo prieš Osmanus per Pirmąjį Pasaulinį karą, imperiją pasidalijo britai ir prancūzai. Po Antrojo pasaulinio karo, Jordanija tapo nepriklausoma valstybe ir, nors gana greitai buvo aneksuota Izraelio, 1988 metais vėl atsitiesė ir pasirašė taikos sutartį su Izraeliu.

2010 regione pasklidusios negandos aplenkė Jordaniją, kuri dar nuo 1948 metų priima įvairių tautybių pabėgėlius, ieškančius taikos ir ramybės.

Reikalingi dokumentai vykstant į Jordaniją

Patekti į Jordaniją nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti – turistams būtina su savimi turėti galiojantį pasą, o visiems keliautojams reikalingos vizos (JD40 daugeliui tautybių) išduodamos jau nusileidus Jordanijoje. Jokių formų pildyti nereikia, tačiau susimokėti už vizą teks grynaisiais, todėl turėkite išsikeitę Jordanijos dinarų.

Kada lankyti Jordaniją

Pats geriausias metas lankyti Jordaniją yra nuo kovo ir gegužės mėnesio, kai visoje šalyje vyrauja maloniai šiltos dienos ir vėsesnės naktys, be to, balandį visu gražumu sužydi pievos ir sodai. Tiesa, šiuo metu nakvynės kainos pagrindinėse turistinėse vietose gali būti kiek aukštesnės. Jordanija taip pat gana gausiai lankoma ir nuo rugsėjo iki vasario, tačiau tuo metu dažniausiai apsistojama prie Raudonosios jūros krantų. Aplenkti Jordaniją rekomenduojama vasaros mėnesiais dėl ekstremalių karščių ir alinančios saulės.

Lankytinos vietos Jordanijoje

Jordanijos lankytinos vietos – tai kvapą gniaužiančios gamtos vaizdai ir senieji miestai. Į Jordaniją turistai plūsta pamatyti Petra, senąjį miestą kalnuose, šalies pietuose, laikomą viena svarbiausių pasaulyje lankytinų vietų. Keliautojus taip pat traukia Negyvoji jūra, kurioje saugiai maudosi net ir nemokantys plaukti, taip pat atvira, nežemiška Wadi Rum dykuma. Amanas ir Jerash patraukia gausiu, ilgus amžius išgyvenusiu romėnų kultūros palikimu, o į Aqaba žmonės traukte traukia pamatyti puikiai išsaugotus koralinius rifus bei milžinišką jūros biologinę įvairovę. Galiausiai, Jordanijoje dažnai lankomas ir mistiškasis Nebo kalnas, nuo kurio, sakoma, Mozė nusinešė dešimt Dievo įsakymų.

Ko paragauti Jordanijoje?

Kelionė į Jordaniją negali būti baigta, jeigu neparagausite vietinio maisto, kuris dažnam lietuviui yra ypač egzotiškas.

Paprastai jordaniečiai dieną pradeda su alyvuogėmis, sūriu, duona ir full madamas (pupų patiekalas su alyvuogių aliejumi). Dar vienas populiarus pasirinkimas pusryčiams yra duona, apibarstyta zataar – prieskonių mišiniu iš isopo, žagrenio, sezamo ir kitų prieskonių. Jordaniečiai labai vertina duoną ir ją išmesti ar kitaip švaistyti yra didelis nusikaltimas.

Viena ir Jordanijos virtuvės vizitinių kortelių yra mensaf – avienos, ryžių, kedro riešutų ir jogurto patiekalas, keptas specialioje zerb orkaitėje.

Vasarą ir rudenį Jordanijoje būtina paragauti šviežių granatų, pistacijų, persikų, laimų, figų ir vynuogių, o žiemą – nusiskinti sultingų persimonų.

Populiarūs viešbučiai Jordanijoje

Viešbučiai Jordanijoje turistus stebina gera kaina už dar geresnę kokybę. Juodosios jūros regione esantis Dead Sea Marriott Resort & Spa labiausiai patiks norintiems atsipalaiduoti. Čia laukia ne tik visai šalia esanti druskingoji jūra, bet ir įvairūs spa malonumai, sporto salė, stilingi ir jaukūs kambariai su nemokama kava ir arbata. Nakvynės kaina dviems – nuo 90 eurų. Šalies šiaurės vakaruose esančiame Um Kaise įsikūręs viešbutis Beit Al Baraka labiausiai patiks ieškantiems galimybės pamatyti unikalų Jordanijos kaimo gyvenimą. Um Kaisas, nors ir nedidelis miestelis, yra svarbi graikų ir romėnų iškasenų vietovė, turinti daug ką pasiūlyti. Paprasti, bet neprasti kambariai natūralios gamtos ir sodų apsupty – pasijusite lyg filme. Nakvynės kaina dviems – nuo 65 eurų. Na, o norintiems iš tiesų patirti Wadi Rum dykumą, patiks Rahayeb Desert Camp, įsikūręs, kaip ir byloja pavadinimas, pačioje dykumoje. Didesnės egzotikos vargu ar rasite! Nakvynės kaina dviems – nuo 55 eurų.

Etiketas ir bendravimo kultūra Jordanijoje

Tam, kad savo elgesiu įžeistumėte jordaniečius, reikėtų gerokai pasistengti, tačiau ypač šiltai būsite sutiktas, jeigu laikysitės keletos paprastų mandagumo taisyklių:

  • Pasisveikindami vyrai spaudžia ranką kitiems vyrams, tačiau ne visada moterims. Jeigu abejojate, tiesiog palieskite savo širdį – tai laikoma pasisveikinimo gestu.
  • Reikšti savo pyktį viešoje vietoje yra laikoma nepriimtina – pasistenkite nusiraminti ir atrasti būdą, kaip konfliktus išspręsti taikiai.
  • Maistas perduodamas ir rankos spaudžiamos tik dešine ranka.
  • Kalbantis su vietiniais geriau aplenkti jautrias temas, tokias kaip politika.
  • Gerbkite konservatyvias etikos normas ir apsirenkite kiek kukliau.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Jordaniją

Oro uostai: Queen Alia tarptautinis oro uostas. Vykdomi tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus, Varšuvos ir kt.

Laiko juosta: Ta pati, kaip ir Lietuvoje – laikrodžio sukti keliaujant nereikės.

Valiuta: Jordanijos dinaras (JOD)

Gyventojų skaičius: 10,407,793

Plotas: 89,342 km2

Viešasis transportas Jordanijoje

Didžiuosiuose Jordanijos miestuose Amane ir Irbide bei didžiojoje dalyje mažesnių miestelių veikia viešųjų autobusų paslauga. Tiesa, bilietai įsigyjami tik iš vairuotojo, o kelionė bus įdomesnė vien dėl to, kad nerasite tikslaus tvarkaraščio – tačiau jums padėti gali beveik visada draugiškai nusiteikę vietiniai.

Norintys išsinuomoti automobilį bus maloniai nustebinti tuo, kad Jordanijoje vairavimas yra gana paprastas ir automobilio nuoma patogi.



Jordanijos miestai, kurie Jums gali patikti