Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai į Serbiją

Pigūs skrydziai į Serbiją – išskirtinę Balkanų respubliką pietryčių Europoje. Atraskite šalies istoriją, nacionalinę muziką. Pažinkite tradicinius patiekalus, temperamentingus vietinius bei išvyskite nuostabius architektūrinius paminklus. Pigių skrydžių bendrovės nuolat siūlo lėktuvų bilietus internetu, kasmet keliautojus džiugina siūlomos akcijos, nuolaidos bei žemos kainos.

Kodėl keliauti? Serbija akimirksniu užkariaus Jūsų širdį. Gausybė ežerų, Dunojaus upė pažindins su gamtos ypatumais, o architektūra, muziejai, galerijos, istorinės vietos dabins kultūrinį, spalvingą Serbijos paveikslą. Vietiniai gyventojai privers šypsotis – jie šilti ir draugiški. Čia be galo vertinamos šalies tradicijos, futbolas ir muzika.

Kada keliauti? Serbijos klimatas labai įvairus. Kalnuose – vėsu, lygumose – šilta. Vasarą turistus lepina kaitrios ir drėgnos dienos, žiemą oro temperatūra smarkiai nukrenta, spaudžia šaltukas. Optimaliausias metas kelionei – ruduo. Tuomet lėktuvų bilietų kainos žemos, vyrauja akcijos.

Ką pamatyti? Lankytinos vietos – Serbijos įdomybių žemėlapis! Kelionė aplink šalį smagiausia senais traukiniais arba automobiliu. Pirmasis sustojimas – Belgradas. Pasivaikščiokite jaukiame sostinės monmartre – Skadarlijoje. Apsilankykite Nikola Tesla muziejuje, zoologijos sode. Nuvykite prie Drina upės ir išsiaiškinkite kuo ji ypatinga. Nukeliaukite į Novi Sad – tai kultūrinis ir industrinis centras, kuriame vyksta audringi muzikos festivaliai. Fiksuokite akimirkas, nuotraukos taps suvenyru namiškiams, o atostogos virs nepamirštamos!

Reikalingi dokumentai Serbijoje

Serbija nėra Europos Sąjungos narė, tačiau jei planuojate trumpą kelionę į šią šalį (ne ilgiau nei 90 dienų), vizos jums neprireiks, užteks galiojančio paso ar asmens tapatybės kortelės.

Ko paragauti Serbijoje?

Kelionė į Serbiją neabejotinai pradžiugins gastronomijos entuziastus kadangi šios šalies virtuvė – tai įvairių kultūrų mišinys: čia jaučiama Vidurio Azijos ir Centrinės Europos įtaka, kulinariškai puikiai deranti su vietinėmis Balkanų tradicijomis. Serbai itin mėgsta mėsą, vienas iš populiariausių patiekalų – pečenje. Tai yra mėsos kepsnys, dažniausiai gaminamas iš kiaulienos, avienos ar ožkienos, gali būti valgomos tiek karštas, tiek šaltas. Taip pat galite rinktis vieną iš seniausių serbiškų patiekalų škembići. Tai – žarnokų ir daržovių troškinys, patiekiamas su virtomis bulvėmis.

Populiarūs viešbučiai Serbijoje

Serbija siekia tapti populiaria turizmo šalimi, ją pamilsta vis daugiau keliautojų, tad ir viešbučių pasirinkimas šioje šalyje – tikrai geras. Pačioje Belgrado širdyje įsikūręs modernus viešbutis „Belgrade Art Hotel“ – puikus pasirinkimas norintiems pasimėgauti jaukia atmosfera, puikiais viešbučio restorano valgiais ar profesionaliu tailandietišku masažu. Keliaudami kituose Serbijos miestuose nepraleiskite progos paviešėti tradiciniuose svečių namuose – čia ne tik paragausite vietinių patiekalų, bet ir turėsite galimybę susipažinti su tradiciniais serbų šokiais ir dainomis.

Etiketas ir bendravimo kultūra Serbijoje

Serbai, kaip ir kitos Balkanų tautos, išsiskiria svetingumu – jei būsite pakviestas į serbų namus, šeimininkai jus neabejotinai pasitiks valgiais ir gėrimais nukrautais stalais. Atvykę į šią šalį netruksite susidurti su pietietišku temperamentu – triukšmingos serbiškos šventės (ir ne tik jaunimo) čia dažnai trunka net keletą dienų, tad būtinai apsilankykite bent viename iš tradicinių festivalių, kad pajaustumėte tikrąją Balkanų dvasią.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Serbiją

Keliauti į Serbija rekomenduojama vasarą, geriausia liepos mėnesį – tuomet ne tik baigiasi liūčių sezonas, bet ir vyksta daugiausia tradicinių renginių bei festivalių visoje šalyje. Viešėdami Serbijoje nepamirškite pasirūpinti lauktuvėmis – tradicinis gėrimas rakija ir serbiškai pagamintas baklavos skanėstas primins viešnagę šioje šalyje.

Viešasis transportas Serbijoje

Didžiuosiuose Serbijos miestuose galima naudotis autobusų, troleibusų ir tramvajų paslaugomis, vienkartiniai bilietai už kelionę šiomis transporto priemonėmis kainuoja ne daugiau nei 1 Eur. Viešėdami Belgrade galite išsinuomoti automobilį ir savarankiškai aplankyti norimas miesto įžymybes.  Serbijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai