Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai į Belgiją

Pigūs skrydžiai į Belgiją – karalystę Šiaurės Vakarų Europoje, kurios krantus skalauja Šiaurės jūra. Pigių skrydžių bendrovės siūlomos patrauklios kainos, nuolaidos ir akcijos stebina kelionių entuziastus, turizmas Belgijoje tampa kasdienybe. Pigūs lėktuvų bilietai skatina patirti neregėtus įspūdžius.

Kodėl keliauti? Juk tai skaniausio šokolado, vaflių bei nepakartojamo skonio alaus sostinė! Svarbus Europos kultūrinis centras privers aikčioti nuo pasakiškų statinių, didelių miesto aikščių, senovinių bažnyčių. Tradiciniai patiekalai, graži architektūra, belgų tauta, istorija ir įdomūs faktai papasakoti vietinių dar ilgai išliks atmintyje ir privers sugrįžti ne kartą.

Kada keliauti? Klimatas Belgijoje gana permainingas – šiltos vasaros ir vėsios žiemos, nemažai kritulių. Oro temperatūra žiemą laikosi virš 0°C, orai tinkami lankytis muziejuose, teatruose, restoranėliuose ar apsipirkti Kalėdinėje mugėje. Vengiantiems turistinių spūsčių, patariame - tinkamiausias laikas kelionei – ankstyvas ruduo.

Ką pamatyti? Įžymios vietos – vingiuotas įspūdžių žemėlapis. Belgijos sostinė Briuselis, įstabusis senamiestis, gotikine rotušė bei St. Hubert parduotuvių alėja privers pasijusti lyg lankytumėtės pasakoje. Jus nustebins Flandrija. Ten įsikūręs Antverpenas – pramonės, verslo prekybos centras. Čia gausu dailės ir istorijos muziejų, zoologijos sodas ir nuostabaus grožio Het Steen pilis. Šiaurės Venecijoje - Bruges mieste pasijusite lyg viduramžiuose. Plaukiosite kanalais, grožėsitės architektūra. Olandija, Liuksemburgas ir Belgija - Beniliuksas, todėl esant Belgijoje patariama aplankyti ir kitas dvi, šalia esančias kaimynes.

Reikalingi dokumentai Belgijoje

ES piliečiai, keliaudami Šengeno erdvei priklausančiose šalyse, įskaitant ir Belgijoje, neprivalo pateikti asmens tapatybės kortelės ar paso, tačiau prieš lipdami į lėktuvą vis tik turi įrodyti savo tapatybę, taigi, vieną ar kitą dokumentą su savimi pasiimti reikia.

Ko paragauti Belgijoje?

Belgų virtuvėje atsispindi ne tik ryškios regioninės tradicijos, bet ir kaimyninių šalių (Vokietijos, Prancūzijos, Nyderlandų) kulinarinė kultūra.

  • Moules-frites patiekalas dažnai įvardinamas nacionaliniu patiekalu, nors yra populiarus iš šiaurinėje Prancūzijoje. Tai virtos, keptos arba garuose garintos midijos su svogūnais ir salierais. Patiekiamos su gruzdintomis bulvytėmis.
  • Waterzooi yra gausus troškinys, kuriam pagaminti reikia viščiuko arba žuvies, daržovių, kremo ir kiaušinių.
  • Vafliai – ypač populiarus desertas Belgijoje. Paragaukite skirtingų jų rūšių: belgiškų vaflių, vaflių su sirupu ir Liège.

Populiarūs viešbučiai Belgijoje

Tiems, kas ieško naujų įspūdžių, nori pasidžiaugti aukščiausia kokybe ir prabanga, verta rinktis pilį primenantį „Hotel Dukes' Palace Bruges“ viešbutį. Mėgaukitės nuostabiu pusryčių meniu su belgišku šokoladu, komfortiškais apartamentais, užmeskite akį į viešbučio sodą. Nakvynė kainuos apie 154 Eur. Pigų nakvynės variantą atrasite ekonomiškame „Ibis Budget Hotel Leuven“ viešbutyje. Šviesūs kambariai, puikus susisiekimas. Nakvynės kaina – 42 Eur.

Etiketas ir bendravimo kultūra Belgijoje

Sunkus darbas ir kultūros puoselėjimas yra svarbios vertybės kiekvienam belgui. Belgai save pirmiausia laiko europiečiais, po to flamandais ir tik tada belgais. Belgai yra itin mandagūs ir diplomatiški žmonės. Pagalvoję ką nors negatyvaus apie pašnekovą, tiesiogiai apie tai jie niekada nekalbės.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Belgiją

Pigūs skrydžiai į Belgiją suteikia galimybę pažinti išskirtinę Europos šalį, garsėjančią vaizdingais miestais, liberalumu, šokoladu ir šimtais alaus rūšių. Tiesioginiai skrydžiai į Belgiją iš Vilniaus jus nuskraidins per 2 val. ir 25 min.

Oro uostai: Antverpeno (ANR), Gento (GNE), Kontreiko (KJK), Lježo (LGG), Mukrono (MWW) ir kt.

Laikas: Belgijoje galioja UTC+1 laiko juosta, taigi, laiką, lyginant su Lietuva, reikia atsukti viena valanda atgal.

Valiuta: euras (Eur)

Gyventojų skaičius: 11,4 mln.

Šalies plotas: 30,528 km2

Įkūrimo data: Belgija nuo šiaurės Nyderlandų atsiskyrė 1830 m. spalio 4 d.

Viešasis transportas Belgijoje

Šalyje galima keliauti traukiniais, autobusais, tačiau tramvajais ir metro savo kelionės tikslą pasieksite greičiausiai. Belgijoje tramvajai veikia Briuselio, Antverpeno, Gento ir Šarlerua miestuose. Metro veikia tik Briuselyje. Viešasis transportas Belgijoje gana brangus, kelionės bilietas kainuos apie 2,20 Eur.Belgijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai