Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai į Indiją

Susipažinkime iš arčiau su Indija

Pigūs skrydžiai į Indiją – dvasingumu ir nuostabia gamta garsėjančią šalį, kuri niekada nepalieka abejingų. Indija pakerės savo spalvomis ir įvairove, savo nuoširdumu ir šypsenomis. Atraskite Indijos turtus, pajuskite ypatingą jos atmosferą ir jūs!

Ko paragauti Indijoje?

Turtinga indų virtuvė paperka savo įvairove ir spalvinga skonių palete, kuriai atsispirti tiesiog neįmanoma. Štai ko Indijoje verta paragauti.

 • Alu Gobi yra sausas patiekalas, gaminamas iš bulvių, žiedinių kopūstų ir indiškų prieskonių. Kartais į patiekalą dedama pomidorų, imbiero, česnako, svogūno, žirnelių.
 • Butter chicken (liet. viščiukas su sviestu) tradiciškai yra gaminamas autentiškoje molinėje orkaitėje tandoor. Padažas patiekalui gaminamas iš šviežių pomidorų, česnako, kardamono, sviesto, gvazdikėlių, kalendros, asafetidos, kumino, pipirų, ožragės ir kremo.
 • Samosa yra pyragaitis su įdaru, kurio variacijų gali būti įvairiausių: aštrios bulvės su svogūnais, žirneliais, lęšiais, kartais ėriena, jautiena arba vištiena.
 • Masala chai yra juodoji arbata su aromatingais prieskoniais ir žolelėmis.

Lankytinos vietos Indijoje

 • Tadžmahalas yra XVII a. Mogolų stiliaus marmurinis mauzoliejus, bene geriausiai atpažįstamas Indijos simbolis, kurį per metus aplanko apie 7–8 milijonai lankytojų. Mečetė yra UNESCO saugomas objektas.
 • Swaminarayan Akshardham kompleksas yra fantastiškos architektūros monumentas, indų šventykla.
 • Indija garsėja ne tik turtingu dvasiniu, kultūriniu, istoriniu palikimu, bet ir kerinčia gamta. Radhanagar paplūdimys yra laikomas vienu žaviausių visoje Azijoje. Baltas smėlis, turkio spalvos vanduo šį paplūdimį paverčia tobula poilsio vieta.
 • Dėmesio vertas objektas yra įspūdingi Ellora urvai ir induistų, budistų skulptūros, kurios yra apie dešimties amžių senumo.
 • Vrindavanas – vakarų Utar Pradeše esantis miestas prie Jamunos upės. Tai gana svarbus hinduistinis piligrimystės centras, vaišnavų tradicijoje laikomas šventuoju miestu.
 • Varanasis – Utar Pradeše esantis miestas prie Gangos upės, taip pat svarbus hinduistų ir budistų piligrimų, kultūros, istorijos centras, garsėjantis čia vykstančiomis religinėmis apeigomis.

Reikalingi dokumentai Indijoje

Į Indiją keliauti besiruošiantiems LR piliečiams reikia žinoti, kad kelionei į Indiją reikalinga viza. Galimos trijų rūšių elektroninės vizos: turistinė, medicininė, verslo. Vizos galioja 60 dienų. Norintys gauti elektroninę vizą turi pateikti prašymą internetu.

Populiariausi viešbučiai Indijoje

 • Pačius geriausius įspūdžius ir kokybišką poilsį su vaizdu į jūrą garantuoja Taj Fort Aguada, esantis vakarinėje Indijos pakrantėje, Goa valstijoje. Nakvynė jame kainuos 147 Eur.
 • Ieškantiems prabangos savo paslaugas siūlo Mumbajuje esantis Trident Nariman Point viešbutis, kuriame nakvynę dviems galite įsigyti už 150 Eur.
 • Tiems, kam aktualios pigios nakvynės galimybės verta rinktis Hotel Amax Inn, esantį Naujajame Delyje. Nakvynė tvarkingame kambaryje kainuos 15 Eur.
 • Itin gerų atsiliepimų sulaukia Hotel MB International, kuriame nakvynę galima įsigyti už 19 Eur.

Etiketas ir bendravimo kultūra Indijoje

Dalykai, kurių Indijoje nereikėtų daryti. Nevilkėkite per daug aptemptų ir atvirų drabužių  – indai yra konservatyvūs šiuo klausimu. Nemūvėkite batų viduje. Nerodykite pirštu ar pėda į žmones. Nesitikėkite punktualumo. Dešimt minučių, indų standartais, gali reikšti pusę valandos, o pusė valandos – vieną valandą ir pan.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Indiją

Oro uostai: Delio (DEL), Goa (GOI), Radžkoto (RAJ), Surato (STV), Madurajaus (IXM), Džaipūro (JAI), Čenajaus (MAA), Šimlos (SVL) ir kt.

Laikas: Indijoje galioja GMT+5:30 laiko zona, todėl, atvykę į Indiją laiką turėsite pasukti 2,5 val. į priekį.

Valiuta: Indijos rupija (INR).

Gyventojų skaičius: apie 1 342 512 706 žmonių.

Šalies plotas: 3 287 590 km2.

Įkūrimo data: XVIII a. viduryje Indija tapo britų kolonija. Judėjimai dėl Indijos nepriklausomybės kilo XIX a., kol Mahatma Gandis pasiekė, kad 1947 m. rugpjūčio 15 d. Indija paskelbtų nepriklausomybę.

Viešasis transportas Indijoje

Indijoje galima keliauti autobusais, traukiniais, valtimis, dviratinėmis ir motorizuotomis rikšomis. Kelionės kaina skirtinguose miestuose skiriasi. Jei „kelionės bilieto“ kaina nėra nustatyta, rekomenduojama ją sutarti dar prieš kelionę. Paprastai viešuoju transportu keliauti kainuoja apie 0,23 Eur.

Festivaliai ir šventės Indijoje

Lėktuvų bilietai į Indiją – naujų potyrių šalį. Štai kokie festivaliai ir šventės jūsų laukia Indijoje.

 • Lapkričio 7 d. vyksta Diwali šventė, vadinama „Festival of Lights“ (liet. „Šviesų festivalis“)
 • Kovo 2 d. švenčiama Holi šventė, dar žinoma kaip „spalvų festivalis“.
 • Rugpjūčio 15–27 d. švenčiamas Onam – didžiausias metų festivalis Keraloje.
 • Rugsėjo 13–23 d. švenčiamas Ganesh Chaturthi festivalis, rengiamas mylimo induizmo dievo Ganesha garbei.


Komentarai