Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Madeirą

Pigūs skrydžiai į Madeirą

Susipažinkime iš arčiau su Madeira

Madeira – autonominis Portugalijos regionas, salynas, kurį sudaro 4 į šiaurės vakarus nuo Afrikos pakrantės nutolusios salos. Madeiros subtropinis klimatas, vynas, vulkaninės kilmės žalias raižytas peizažas bei paplūdimiai vilioja keliautojus savo atostogas planuoti būtent čia.

Ko paragauti Madeiroje?

Madeiros gastronomija pasižymi turtingumu, įvairove ir nuostabiais skoniais. Virtuvės skonių paslaptis slypi šviežiuose produktuose, kurie užauginami derlingoje vulkaninės kilmės salos žemėje. Šviežia mėsa, žuvis, tropiniai vaisiai ir daržovės salos šefams talkina kuriant virtuvės stebuklus.

 • Pomidorų ir svogūnų sriuba gaminama iš šviežių pomidorų, kapoto svogūno, česnako, raudonėlio ir alyvuogių aliejaus. Sriuba patiekiama su virtu kiaušiniu ir skrudinta duona.
 • Tunas yra vertingas Madeiros žuvininkystės pramonės šaltinis. Paragaukite paruošto tuno kepsnio su keptais kukurūzais.
 • Tradicinis espetada yra ant iešmo kepta jautiena, pagardinta druska, česnaku ir lauro lapais. Patiekalas patiekiamas su tradicine bolo do caco duona, gaminama iš saldžiųjų bulvių, miltų, kepimo miltelių, druskos ir vandens.

Lankytinos vietos Madeiroje

Pigūs skrydžiai į Madeirą! Nėra ko laukti, laikas planuoti atostogas. Dėmesio vertos lankytinos
vietos:

 • Cabo Girão – ant skardžio, išsišovusio į 580 m aukštį, esantis stebėjimo denis, atveriantis platų vandenyno horizontą, miesto vaizdus.
 • Farmers' Market yra turgus, kuriame būtina apsilankyti keliaujant po Funšalį. Turguje gali paganyti akis arba savo pirkinių krepšį papildyti šviežiais vaisiais, daržovėmis, ką tik pagauta žuvimi, gėlėmis. Turgus veikia nuo 1940-ųjų.
 • Madeiros botanikos sodas buvo atidarytas 1960-iais. Kalvos šlaituose yra įrengti įspūdingi sodai, paukščių parkas, Gamtos istorijos muziejus, stikliniai namai, matyti vaizdas į jūrą.
 • Ponta de São Lourenço yra labiausiai į rytus nutolęs salos taškas, nuo kurio viršaus atsiveria uolėtas pakrantės reljefas ir platūs vandenyno horizontai.
 • Tropinis Monte rūmų sodas yra didžiulis, keliais lygiais išsidėstęs egzotiškų medžių, gėlių parkas su daugybe tvenkinių, afrikinių skulptūrų. Galima apsilankyti Mineralų muziejuje.
 • Vulkaniniuose São Vicente urvuose vyksta turai, galima apsilankyti muziejuje su 3D instaliacijomis ir ekspozicijomis apie vulkanizmą.

Reikalingi dokumentai Madeiroje

Į Portugaliją vykstantiems Lietuvos piliečiams su savimi užtenka pasiimti asmens tapatybės kortelę arba pasą. Viza nėra reikalinga, tačiau planuojant šalyje pasilikti ilgesniam nei 90 dienų laikotarpiui, reikia užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą.

Populiarūs viešbučiai Madeiroje

 • Tiems, kas nori ar gali sau leisti daugiau, patiks prabanga, elegancija, modernumu alsuojantis Savoy Saccharum viešbutis. Šalia esantis paplūdimys, beribis baseinas, puikus restorano meniu. Nakvynė nuostabiame penkių žvaigždučių kurorte – tik 95 Eur.
 • Didelio atostogautojų dėmesio ir daugybės teigiamų komentarų sulaukia Pestana Casino Park, kuriame net kartais rengiamos vestuvių ceremonijos. Vaizdingos panoramos, baseinai, žaliuojančios gamtos kampeliai ir aukščiausia kokybė paperka skoningos prabangos bei komforto gerbėjus. Nakvynė čia kainuos apie 97 Eur.

Etiketas ir bendravimo kultūra Madeiroje

Portugalai, kaip ir daugelis pietiečių, bendrauja temperamentingai, garsiai ir daug gestikuliuodami. Neįsižeiskite jei pašnekesio metu portugalas jums patapšnos per petį, ar prisilies. Jie išties mėgsta apsikabinimus, sveikindamiesi būtinai pakšteli į skruostą.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Madeirą

Kai lėktuvų bilietai į Madeirą tokie pigūs tiesiog negali nekeliauti! Ieškokite pigių skrydžių iš anksčiau ir kelionė kainuos dar pigiau! Tiesioginis skrydis į Madeirą vykdomas iš Rygos oro uosto.  

Oro uostai: tarptautinis Madeiros (arba tiesiog Funšalio) oro uostas yra pagrindinis salos oro uostas, nuo miesto centro nutolęs apie 13 km.

Laiko juosta: nukeliavę į Madeirą, laiką atsukite dviem valandomis atgal.

Valiuta: euras (Eur).

Gyventojų skaičius: apie 289,000 tūkst.

Salos plotas: 741 km²

Viešasis transportas Madeiroje

Vienas iš patogiausių susisiekimo būdų Madeiroje yra kelionė autobusu. Viešojo transporto bilietas kainuos apie 1,98 Eur. Taip pat saloje populiaru keliauti nuomotu automobiliu. Nuomos kaina dienai prasideda nuo 9 Eur.

Festivaliai ir šventės Madeiroje

 • Vasario mėnesį Madeiros gatves pripildo karšti sambos ritmai, spalvos, originalūs kostiumai ir gera nuotaika, nes saloje vyksta karnavalas!
 • Kiekvienais metais balandį arba gegužę vyksta Madeiros gėlių festivalis, kuris Funšalio miestą praskaidrina spalvomis ir puikiais aromatais, akis džiugina iš gėlių pagamintais meno kūriniais.
 • Birželį ir liepą Madeira prisipildo klasikinės muzikos bei džiazo garsų, nes ištisą mėnesį čia vyksta Atlanto ir Džiazo festivalis (The Atlantic Festival and Jazz Festival).

Kiti Portugalijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai