Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Notingemą

Pigūs skrydžiai į Notingemą

Lankytinos vietos Notingame

Notingamas – tai miestas, išsidėstęs vidurio Anglijoje, prie Trento upės, žinomas kaip Notingamšyro grafystės centras. Notingamas garsėja savo turtinga istorija, kultūros paveldu ir daugybe šiuolaikiškų lankytinų vietų. Populiariausios lankytinos vietos yra šios:

 • Notingamo pilis (angl. Nottingham Castle) – XVII-ojo a. pilis, paversta muziejumi, atskleidžiančiu miesto istoriją ir kultūros paveldą.
 • Sherwood miškas (angl. Sherwood Forest) – legendinis miškas, susijęs su Robino Hudo istorija. Lankytojai gali ištyrinėti mišką ir susipažinti su istorija iš arčiau.
 • Teisingumo muziejaus galerijos (angl. Galleries of Justice Museum) – kadaise ši vieta buvo teismo ir kalėjimo rūmai. Dabar tai muziejus, supažindinantis turistus su nusikaltimų ir bausmių istorija Notingame.
 • Urvų miestas (angl. City of Caves) – tai požeminių smiltainio urvų tinklas, kuris praeityje buvo naudojamas įvairiems tikslams, įskaitant apgyvendinimą bei alaus gamybą.
 • Nacionalinis vaizdo žaidimų pasažas (angl. National Video Game Arcade) – muziejus, skirtas vaizdo žaidimų istorijai atskleisti, siūlantis lankytojams unikalią interaktyvią patirtį.
 • Nėrinių turgus (angl. The Lace Market) – istorinis rajonas, įsikūręs Notingamo širdyje, kuris kadaise buvo miesto nėrinių gamybos pramonės centru. Šiandien rajone rasite daugybę parduotuvių, restoranų ir kavinių.
 • Wollaton Hall – XVI-ojo a. amžiaus dvaras, kuris dabar yra muziejus, perteikiantis regiono gamtos istoriją.

Be šių objektų, miesto lankytojai taip pat gali ištisus metus mėgautis įvairiais sporto renginiais, muzikos festivaliais ir kitais kultūriniais renginiais. Notingamas siūlo istorinės, kultūrinės ir modernios patirties derinį, todėl miestą pamilstą įvairūs lankytojai. Nesvarbu, ar mėgstate tyrinėti turtingą miesto istoriją ir paveldą, ar prisiliesti prie šiuolaikinio meno ir pramogų – Notingamas turi tai, kas patiks kiekvienam – tai įrodo teigiami keliautojų atsiliepimai!

Reikalingi dokumentai Notingame

Keliaudami į Jungtinę Karalystę, Lietuvos piliečiai privalo su savimi turėti Lietuvos Respublikos pasą. Nuo 2021 m. spalio 1 d. visiems į Jungtinę Karalystę atvykstantiems Europos Sąjungos šalių piliečiams neužtenka turėti asmens tapatybės kortelės kaip kadaise – pasai tapo privalomi. 

Kitokios sąlygos taikomos Europos Sąjungos šalių piliečiams, kurie pagal Brexit sąlygas gavo nuolatinio (angl. settled) ar laikino (angl. pre-settled) Jungtinės Karalystės gyventojo statusą, tokiu atveju iki 2025 m. gruodžio 31 d. galima vykti naudojantis ir nacionalinėmis asmens tapatybės kortelėmis. Tokiu atveju asmens tapatybės kortelė turi būti užregistruota į Jungtinę Karalystę grįžtančio asmens imigracijos paskyroje.

Daugiau informacijos apie reikalingus dokumentus galima rasti čia: https://www.gov.uk/uk-border-control bei https://www.gov.uk/guidance/visiting-the-uk-as-an-eu-eea-or-swiss-citizen

Informacija ir patarimai keliaujantiems Notingame

Kaunas–Notingamas skrydžiai vykdomi keletą kartų per savaitę. Tiems, kuriuos domina maršrutas Klaipėda–Notingamas, turime gerą naujieną – iš netoliese esančios Palangos taip pat galima skristi vieną kartą per savaitę. Dažniausiai skrydžiai į Notingamą vykdomi su vienu persėdimu Dubline arba kitame Europos mieste, o bilietų kaina prasideda nuo 90 EUR. Lėktuvų bilietai į Notingamą siūlomi ir dar geresnėmis kainomis, tereikia nepraleisti internetu atsirandančių akcijų ir degančių pasiūlymų! Tai gali būti puiki proga apsilankyti unikaliame turistiniame mieste. 

Notingamas turi puikiai išvystytas transporto jungtis, įskaitant judrią traukinių stotį, iš kuriuos galima patogiai nuvykti į Londoną ir kitus didžiuosius miestus, taip pat gerus autobusų bei tramvajų tinklus. Notingamo oro uostas pasižymi puikiu susisiekimu – miesto centrą galima pasiekti autobusu, traukiniu ar taksi. Šiame mieste orai gali būti įvairūs, su šaltomis žiemomis ir šiltai maloniomis vasaromis – geriausia orų prognozes patikrinti dar prieš kelionę. Notingamas laikomas saugiu miestu, tačiau, kaip ir bet kur kitur, patartina būti atsargiais, ypač nakties metu. 

Populiarūs viešbučiai Notingame

Notingamo miestas siūlo įvairias apgyvendinimo galimybes, atitinkančias skirtingus poreikius ir biudžetus. Turistai savo kelionės metu dažniausiai renkasi apsistoti viešbučiuose. Notingame yra daug įvairių viešbučių, nuo biudžetinių iki tviskančių prabanga. 

 • Geresnės klasės viešbučiai: „The Hilton Nottingham“, „The St James Hotel“, „The Crowne Plaza Nottingham“, „The Encore Hotel“ siūlo keliautojams patogius kambarius ir daugybę paslaugų, maksimaliam komfortui užtikrinti. 
 • Ekonominės klasės viešbučiai, tokie kaip „Premier Inn Nottingham City Centre“, „Travelodge Nottingham Central“, „Ibis Styles Nottingham Centre“, „Best Western Plus Nottingham Westminster Hotel“, „The Mercure Nottingham City Centre Hotel“ siūlo puikias paslaugas išskirtinių poreikių neturintiems keliautojams. 
 • Hosteliai yra dažnas turistų, atvykstančių trumpam į miestą, pasirinkimas. Biudžetinei kelionei galima rinktis „YHA Nottingham“, „City Stay Hostel“, „Student Castle Nottingham“, „St Christopher's Inn Nottingham“, „The Capsule Hotel Nottingham“. 

Ko paragauti Notingame?

Viešėdami Notingame privalote paragauti populiariausių vietinių patiekalų, tokių kaip:

 • Kiaulienos pyragas – miestas garsėja savo kiaulienos pyragais, pagamintais iš konditerinio pagrindo, įdaryto prieskoniuota kiauliena ir žele.
 • Stiltono sūris – Notingamas yra Stiltono sūrio šalies širdyje, kelionės metu nepraleiskite progos išbandyti aštrų mėlynąjį sūrį.
 • Ruffordo baltoji žąsis – tai vietinis delikatesas, gaminamas iš žąsienos ir šalavijų, patiekiamas su daržovėmis ir padažu.
 • Notingamo alus – Notingamas garsėja savo vietinio alaus daryklomis ir barais, kuriuose galima jo paragauti.
 • Robino Hudo dešrelės – tai unikali dešrelių rūšis, pagaminta iš žolelių, prieskonių ir džiūvėsėlių.
 • „Ploughman's Lunch“ – tradicinis angliškas patiekalas, kurį sudaro duona, sūris, marinuoti agurkai ir šaltos mėsytės. 

Populiariausi restoranai ir užkandinės Notingame

Notingamas gali pasigirti aukštos klasės restoranų įvairove. Restoranai žinomi dėl savo išskirtinio maisto, novatoriškų meniu ir nepriekaištingo aptarnavimo. Staliuką rekomenduojama užsirezervuoti iš anksto, ypač sezono įkarštyje. Keliautojų pamilti aukštos klasės restoranai yra „Alchemilla“, „The Larder“ , „Sat Bains“, „The Greenhouse“, „World Service“. 

Jeigu skubate, norite greitai ir skaniai užkąsti arba papietauti, rekomenduojame apsilankyti tokiose užkandinėse, kaip „Annie's Burger Shack“, „Pudding Pantry“, „Pie Minister“, „Hartleys Cafe & Bar“, „The Bread and Bitte“, „The Deli”, „The Lounges“. Čia Jums tikrai patiks!

Suvenyrai iš Notingamo

Unikalūs tradiciniai suvenyrai yra „gyvas“ kelionės prisiminimas visam gyvenimui. Populiariausi suvenyrai, kuriuos renkasi Notingame viešėję turistai:

 • Notingamo nėriniai – nėriniai gaminami tradiciniu XVI-ojo a. būdu. Nertos nosinaitės, staltiesės bei servetėlės yra dažnas pirkėjų pasirinkimas.
 • Robino Hudo suvenyrai– Robino Hudo legenda yra susijusi su Notingamu, todėl čia galima rasti su juo susijusį platų suvenyrų asortimentą, įskaitant figūrėles, marškinėlius ir raktų pakabukus.
 • Keramikiniai dirbiniai – Notingame yra keletas vietinių keramikos gamintojų, gaminančių aukštos kokybės dirbinius, tokius kaip puodeliai, lėkštės, vazos.
 • Notingamo džinas – Notingame yra kelios džino distilerijos, o prisiminimui galite įsigyti butelį vietoje pagaminto gėrimo.
 • Vietiniai maisto produktai – vietiniai maisto produktai, tokie kaip kiaulienos pyragai, Stiltono sūris ir Notingamo alus gali būti puikios lauktuvės draugams ar artimiesiems.

Etiketas ir bendravimo kultūra Notingame

Notingamo mieste galima pastebėti skirtingas kultūras ir bendruomenes, harmoningai gyvenančias kartu. Atvykusiems keliautojams vertėtų gerbti vietos papročius ir tradicijas – nusiauti batus įeinant į kieno nors namus ar vengti pokalbių jautriomis temomis. Būkite mandagūs – vietiniai žmonės paprastai yra draugiški ir svetingi, visada sutiks ir išlydės su nuoširdžia šypsena. Taip pat stenkitės kalbėti aiškiai. Vietinis akcentas Notingame gali būti gana stiprus, aiškiai kalbėdami išvengsite nesusipratimų. Miestas yra daugiakultūris, todėl patariama vengti kandžių komentarų ar anekdotų apie skirtingas kultūras ir bendruomenes. Fotografuojant viešose vietose, mandagu paprašyti leidimo visų, kurie matosi kadre.

Viešasis transportas Notingame

Notingamas turi labai gerai išvystytą viešojo transporto sistemą, suteikiančią gyventojams ir lankytojams daugybę galimybių keliauti po miestą. Pagrindinės viešojo transporto rūšys yra autobusai, tramvajai, taksi. Miestas puikiai pritaikytas ir kelionėms dviračiu. 

Keliaujant viešuoju transportu Notingame, rekomenduojama naudotis programėle „MY Nottingham“. Ši programėlė realiuoju laiku teikia informaciją apie autobusų ir tramvajų paslaugas, įskaitant tiesioginius išvykimo laikus ir maršrutų žemėlapius. Programėlėje taip pat galima suplanuoti maršrutą bei pamatyti greičiausią būdą nuvykti iš taško A į tašką B. „MY Nottingham“. galima nemokamai atsisiųsti iš App Store ir Google Play.

Maisto pristatymas į namus Notingame

Mieste yra keletas maisto pristatymo variantų tiems, kurie nori, kad jų maistas būtų pristatytas iki pat durų. Notingame maistą galima užsisakyti „Deliveroo“, „Uber Eats“, „Just Eat“ ir „GrubHub“ programėlėse. Tai yra pačios populiariausios maistą pristatančios įmonės Notingame. Nesvarbu, ar norite valgio iš greito maisto užkandinės, ar aukštos kokybės patiekalo iš restorano, šiose programėlėse rasite tai, ko ieškote.

Kiti Jungtinės Karalystės miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai