Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Belfastą

Pigūs skrydžiai į Belfastą

Kelionė į Belfastą – kylančią Jungtinės Karalystės žvaigždę. Tai spalvingas ir dinamiškas uostamiestis, kuris kadaise gyveno neramiais laikais, tačiau dabar Belfastas yra ryškus kultūros centras šiaurės Airijos rytinėje pakrantėje. Čia gausu gyvybingų barų, eklektiško maisto, žymių pastatų, parduotuvių ir muziejų. Bilietai į Belfastą – galimybė pasinerti į istoriją, mokslą, literatūrą ir dar daugiau. 

Kodėl keliauti? Aukščiausios klasės restoranai, neįtikėtinas naktinis gyvenimas ir paslaptingos gatvės, kupinos istorijų. Belfastas yra gilios kultūros miestas, turintis daug ko pasiūlyti savo lankytojams. Be to, miesto gyventojai be galo malonūs, todėl nenuostabu, jog jie yra patys laimingiausi žmonės visoje Jungtinė Karalystėje. 

Kada keliauti? Balandžio-spalio mėnesiai yra geriausias laikas aplankyti Belfastą. Vasaros saulė šilta ir maloni, oras nėra tvankus. Aukščiausia kada nors užfiksuota temperatūra šiame mieste 27 laipsniai šilumos rugpjūčio mėnesį. Beje, būkite pasiruošę lietui (vidutiniškai lyja daugiau nei 200 dienų per metus), tačiau nenusiminkite, kad ir kokios dažnos liūtys būtų, saulės spinduliai vistiek jus kaskart pradžiugins. 

Ką pamatyti? Turistų pamėgtos lankytinos vietos išties įspūdingos. Išsitraukite žemėlapį ir pradėkite žymėti, ką aplankyti ir pamatyti pirmiausiai: Belfasto zoologijos sodas, Belfasto Titanikas, Sir Thomas & Lady Dixon parkas, Didysis operos teatras, Belfasto miesto rotušė, Šv. Anos katedra, Waterfront Hall salė, Belfasto pilis, Ulster muziejus ir kiti įvairūs objektai.

Specialūs maršruto pasiūlymai, keliaujantiems į Belfastą

Šeimos atostogos: pigių skrydžių bendrovės siūlo nepaprastą galimybę su šeima išvykti į Šiaurės Airijos sostinę – Belfastą. Čia gausu lankytinų vietų, kurios patiks tiek suaugusiems, tiek vaikams. Nukeliaukite su vaikais į Belfasto zoologijos sodą, kur jus pasitiks Azijos drambliai, liūtai, Kalifornijos jūrų liūtai, pingvinai, karūnuotos sifakos ir kiti smalsūs gyvūnai. Taip pat aplankykite Sir Thomas & Lady Dixon parką, kuriame dažnai vyksta įvairūs renginiai bei įrengtos vaikų žaidimų aikštelės.

Draugų kelionė: nepraleiskite progos apsilankyti Belfasto Titanike, kuriame susipažinsite su turtinga miesto laivybos istorija. Čia rengiamos parodos papasakos, kaip Belfastas, kuris kadaise didžiavosi galingiausia laivų statybos pramone pasaulyje, pasivertė į atgimstančią lankytojų vietą. Populiariosios muzikos gerbėjai tikriausiai apsidžiaugs jei jų viešnagės Belfaste metu Waterfront Hall salėje koncertuos šio stiliaus žymūs atlikėjai. 

Romantikams: praleiskite naktį Belfasto Didžiajame operos teatre. Tai tikra miesto įžymybė, kurioje lankytojai gali išvysti miuziklus, operas ir kitus gyvus pasirodymus. Įsimylėjėliams tikrai patiks viešnagė nuostabioje Belfasto pilyje, kuri  garsėja kaip populiari vestuvių vieta dėl savo istorinės išvaizdos ir fantastiško kraštovaizdžio. 

Senjorams: šiame Šiaurės Airijos mieste daug muziejų ir kitų kultūrinių vietų. Būtinai apsilankykite Ulster muziejuje. Jame susitikite akis į akį su dinozaurais, išvysite senovės Egipto mumiją ir pamatysite įvairius šiuolaikinius šedevrus. Lankantis Belfaste privalu aplankyti ir seniausią miesto biblioteką Linen Hall Library.

Etiketas ir bendravimo kultūra Šiaurės Airijoje

Šiaurės Airijoje gyvenantys žmonės labai draugiški ir noriai pasitinka bei bendrauja su svečiais, atvykusiais iš kitų pasaulio kampelių. Beje, jie pasižymi puikiu humoro jausmu. 

Verta paminėti, jog derėtų vengti pokalbių su Šiaurės Airijos žmonėms jautriomis temomis. Be to, susilaikykite nuo savo nuomonės apie vietinę politiką. Ypač to nedarykite bendraudami su mažai pažįstamais asmenimis. 

Jei su draugais keliaujate į barą, pasiūlykite ir užsakykite jiems gėrimų. Vietiniai kaip mat nudžiugs ir po kurio laiko patys jus nustebins kokteiliais ar kitais puikiais gėrimais. 

Šiaurės Airijos gyventojai nemėgsta pernelyg daug apsikabinimų, prisilietimų ar kitokio fizinio kontakto, todėl bendraudami su šiais žmonėmis, gerbkite jų asmeninę erdvę. 

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Belfastą

Tiesioginis skrydis Vilnius-Belfastas jums užtruks apie 2.50 val. Tiesioginiai skrydžiai į Belfastą vykdomi į abu miesto oro uostus, atsižvelgiant į tai, kokią oro linijų bendrovę pasirinksite. Šis šurmuliuojantis kultūros ir siurprizų miestas yra fantastiškas pasirinkimas, nes nėra itin panašus į kitus Šiaurės Airijos miestus ir tikrai turės kuo nustebinti lankytojus. Beje, lauktuvės iš šio miesto be abejonės sužavės artimuosius ir draugus. Smaližius galite pradžiuginti skaniu šokoladu, damas nuostabiais papuošalais arba keramikiniais dirbiniais. Istorijos fanai labai apsidžiaugs, jei atvešite jiems knygų apie garsųjį Titaniką. Geriausia vieta ieškoti dovanų yra Carrolls Irish Gifts parduotuvėje,čia rasite didžiausią įvairių suvenyrų pasirinkimą mieste.

Verta paminėti, jog keliaudami po Belfastą turėtumėte vengti tam tikrų vietovių. Nakties metu niekada nevaikščiokite po Shankill bei Falls gatves, kurios randasi vakarinėje miesto dalyje. Taip pat Tiger’s Bay, New Lodge ir Ardoyne nėra saugios vietos Šiaurės Belfaste. Jei lankotės rytinėje miesto dalyje, tamsiu paros metu nekelkite kojos į Short Strand teritoriją. 

Viešasis transportas Belfaste

Viešasis autobusas Belfaste yra žinomas kaip Translink Metro. Tačiau neapsigaukite, šis pavadinimas kartais suklaidina miesto svečius, kurie mano, jog mieste teikiamos metro paslaugos. Ryškūs, rausvos spalvos autobusai gali būti tiek vieno, tiek dviejų aukštų. Metro autobusai važiuoja reguliariai, turi 12 skirtingų maršrutų, o visas autobusų stoteles rasite autobusų stotyje „Europa“.

Belfasto gyventojus ir svečius aptarnauja daugybė traukinių, kuriuos valdo „Translink“. Jie važiuoja į pagrindinius miesto priemiesčius ir kitas Šiaurės Airijos vietas. Traukiniai išvyksta kas dvi valandas. 

Kiti Jungtinės Karalystės miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai