Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Barį

Pigūs skrydžiai į Barį

Baris – Italijos batelio kulnas, Apulijos regiono sostinė Adrijos jūros pakrantėje. Kadaise pasižymėjęs nepalenkiama didybe, Baris iki šiol traukte traukia tikros itališkos dvasios ištroškusius turistus. Ar jus gundo siauros Bari Vecchia gatvelės, šviesūs pastatai, keliautojų pamėgti Bario paplūdimiai bei ta žodžiais nenusakoma itališka atmosfera? Pigūs skrydžiai į Barį – tai jūsų nuostabių itališkų atostogų pradžia.

Bario istorija

Romėnams atėjus į Bario teritoriją, jis jau buvo klestintis miestas. Vėliau, jame valdė Bizantijos laikų pietų Italijos gubernatorius, o valdant Normanams, Baris konkuravo su Venecija dėl svarbiausio uostamiesčio titulo. Nuo tada Baris gerokai nukentėjo nuo įvairių negandų, tačiau dabar jis auga kaip ant mielių. Baris yra didžiausias regiono miestas, svarbus uostas ne tik kroviniams, bet ir keliautojams. Daug istorijų savy talpinantis senamiestis ir dinamiškas centras traukte traukia turistus.

Bario lankytinos vietos

Lankydamiesi Baryje privalote pasivaikščioti viduramžius menančiame Bario senamiestyje, vietinių vadinamame Beri Vecchia. Jame kiekvienoje gatvelėje aptiksite tikrų tikriausių architektūrinių ir istorinių perlų, tokių kaip: Basilica di San Nicola – romaninio stiliaus bažnyčia auksinėmis lubomis ir beveik tūkstantį metų menančiais užkaboriais ir paslaptimis; visai šalia esančius Palazzo del Catapano ir Chiesa di San Gregorio; už pastarąją dar senesnę, bet baroko stiliumi atnaujintą romaninio stiliaus Cattedrale di San Sabino. Jokia kelionė Baryje nebus baigta, jeigu nepasivaikščiosite pajūriu Porto Vecchio arba Lungomare Promenade takais, gniaužiančiais kvapą leidžiantis ir kylant saulei. Prie jūros rasite ir dėmesio vertą Fortino di Sant’Antonio Abaate – seną fortą, paverstą modernaus meno galerija. Kalbant apie meną, Baris ypač džiugina teatro mylėtojus – čia esantis Teatro Petruzzelli yra vienas didžiausių teatrų Italijoje ir apskritai didžiausias privatus teatras visoje Europoje. Italų architektūros deimantas Palazzo dell’Acquedotto Pugliese taip pat turėtų būti jūsų lankytinų vietų sąraše.

Kada lankyti Barį

Baris pasižymi tipiniu Viduržemio jūros klimatu – švelniomis, drėgnomis žiemomis ir karštomis, sausomis vasaromis. Vasaros sezonu, vidutinė dienos temperatūra yra apie 26 laipsnius, žiemą nukrenta kiek žemiau 15. Dėl to Baris yra lankomas visus metus, tačiau gegužė ir birželis yra palankiausi mėnesiai keliautojams – ne tik dėl palankaus oro, bet ir dėl pagausėti dar nespėjusių turistinių srautų.

Ko paragauti Baryje

Bario virtuvė paremta trimis pagrindiniais Apulijos regiono produktais – kviečiais, alyvuogių aliejumi ir vynu. Vietinė virtuvė taip pat praturtinta įvairiais vaisiais, daržovėmis. Baryje pietų metu pavalgyti galima ir šviežutėlės žuvies, kai iš žūklės grįžta žvejai ir pilną lėkštę paruoštų jūros gėrybių pardavinėja po 5 Eur. Baryje taip pat paragaukite:

  • Orecchiette alle cime di rapa – Apulijos regiono delikatesas, gaminamas iš mažas ausytes primenančių orecchiette makaronų. Jie ruošiami su ropėmis, brokoliais arba žiediniais kopūstais, taip pat kvapniais prieskoniais.
  • Panzerotti – Baryje kartais vadinami ir frittelle, yra šiame regione ypač populiarūs sūrūs pyragėliai su sūrio ir pomidorų įdaru, kepami aliejuje.
  • Tiella – dar viena Bario vizitinė kortelė, kurios sudedamosios dalys yra bulvės, ryžiai, svogūnai ir midijos, kartais ir baltas vynas bei sūris. Tai tikrų tikriausias itališkos virtuvės delikatesas.

Populiarūs viešbučiai Baryje

Viešbučių kainos Baryje tikrai nesikandžioja, todėl kelionė į Barį gali atsieiti visai nebrangiai. Puikioje ramioje vietoje beveik prie jūros kranto įsikūręs Imbriani Guest House siūlo viską, ko reikia patogiai kelionei, už 60 Eur nakčiai. Šeimos įkurtas nedidelis jaukus Travel B&B siūlo kambarius ir terasas su vaizdu į Piazza Aldo Morro. Puiki vieta priešais centrinę stotį bei kiti patogumai kainuoja nuo 45 Eur už naktį. Tvarkingo, minimalistinio dizaino, keturių žvaigždučių viešbučio Hotel Imago kambačiai su puikiais pusryčiais kainuoja apie 90 Eur. Galintiems leisti sau paišlaidauti ypač patiks šviesūs, elegantiški ir erdvūs Vittorio‘s Luxury Suites kambariai Bario centre. Nuo jo pėsčiomis nueisite iki visų lankytinų vietų – jeigu tik norėsis išeiti iš patogaus kambario. Kaina nuo 110 Eur.

Etiketas ir bendravimo kultūra Baryje

Bario nuolatiniai gyventojai yra atviri ir geraširdžiai. Dėl savo asmeninių savybių, jie draugiškai pravardžuojami Terroni, tikrąja to žodžio prasme – „žemės žmonės“. Vietiniai visai nepyksta dėl tokios pravardės - Bario gyventojai moka pasijuokti iš savęs. Vietiniai labai gerbia savo tėvus, ypač motinas, taip pat mažus vaikus.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Barį

Oro uostai: Bari Karol Wojtyła oro uostas (8 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai į Barį iš Londono, Vienos, Milano Miuncheno, Frankfurto ir kt.

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal.

Valiuta: eurai (EUR).

Gyventojų skaičius: 326,799

Viešasis transportas Baryje

Daugiausia turistų pritraukiantis Bario centras yra gana kompaktiškas – pasivaikščiojimas nuo Piazza Aldo Moro ir senamiesčio užtruks 15 minučių, todėl bene visas lankytinas vietas galima apeiti pėsčiomis. Vis dėlto, prireikus pasinaudoti viešuoju transportu neturėtų kilti jokių problemų, nes čia veikia keliolika patogių maršrutų. Bilieto kaina – 1 Eur perkant kioskuose iš anksto, o įsigyjant autobuse bilietai šiek tiek brangesni. Baryje taip pat patogu išsinuomoti automobilį, užteks vairuotojo pažymėjimo ir kreditinės kortelės.

Kiti Italijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai