Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Palermą

Pigūs skrydžiai į Palermą

Susipažinkite iš arčiau su Sicilija

Tiesioginis skrydis iš Kauno į saulės nubučiuotą Siciliją kviečia keliautojus pasinerti į aktyvių atostogų sukūrį! Didžiausia Viduržemio jūros sala žavi nuostabia gamta ir maloniu klimatu visais metų laikais.

Ko paragauti Sicilijoje?

 • Ar žinojote, kad Sicilija yra tikras bulvių rojus? Taip, taip, jie bulves maišo net į desertus! Garantuojame, kad paragavę gastronominio pesca šedevro maloniai nustebsite.
 • Saldžioji nuodėmė cannoli. Tai traškus tešlos suktinukas pripildytas rikotos kremu. Pasakiškas skonis prie gardžios itališkos kavos tai viskas, ko reikia tobulai popietei Sicilijoje.
 • Dar viena, saldi sicilietiška staigmenėlė brioche con gelato. Tai ledų kamuoliukai, patupdyti į purias šviežias bandeles.
 • Arancini skrudinta ryžių užkandėlė. Tai traškus gardėsis, puikiai tinkantis pasistiprinti dar prieš pagrindinį patiekalą. Sicilijoje tikrai atrasite savo skonio arancini, tačiau keliautojų mėgstamiausi su sūriu arba bešameliu ir šonine.
 • Turtinga Sicilijos virtuvė gamina turtingąjį caponato! Tai sotusis baklažanų troškinys, kuris už savo sultingumą yra dėkingas ir kitoms daržovėms. Į troškinį siciliečiai gausiai beria salierus, pomidorus, alyvuoges ir paprikas. Patiks net pačiam išrankiausiam!

Ką pamatyti Sicilijoje?

Sicilijoje geriausia keliauti automobiliu. Būtent taip pamatysite pasakiškus salos vaizdus: bulvių, vynuogių plantacijas, druskų laukus ir net Etna ugnikalnio viršūnę. Šioje saloje keliautojai dažniausiai pėdas palieka Palerme, Katanijoje ir Trapanyje.

 • Apsilankykite mažesniuose rojaus kampeliuose Levanzo, Favignano bei Marettimo salose. Teigiama, jog italai ir siciliečiai jas akylai saugo nuo turistų srautų.
 • Pažinkite Etnos ugnikalnio paslaptis. Tai vienas didžiausių ugnikalnių pasaulyje!
 • Ištyrinėkite Druskos laukų rezervatą. Tuo pačiu galėsite apsilankyti ir Druskos muziejuje, ten pažinsite senovinį druskos išgavimo amatą.
 • Funikulieriumi užkilkite į magišką Eričė miestelį ant kalno. Nuo aukščiausio miesto taško atsiveria pasakiški salos vaizdai. Tiesa, miestelį galima pasiekti ir nuosavu automobiliu. Čia nustebins mažos vietinės parduotuvėlės su išskirtinėmis prekėmis tai neabejotinai puiki vieta lauktuvių paieškai.
 • Nukeliaukite į paslaptingąjį Šventyklų slėnį (Valle dei Templi).

Kokius dokumentus pasiimti skrendant į Siciliją?

Į Siciliją keliaujantiems Lietuvos Respublikos piliečiams užtenka pasiimti asmens tapatybės kortelę (ATK) arba pasą. Viza turistiniams tikslams nereikalinga. Papildomai galite įsigyti kelionės draudimą.

Populiarūs viešbučiai Sicilijoje

Sicilijoje neabejotinai atrasite Jūsų lūkesčius ir biudžetą atitinkantį viešbutį. Daugiau keliaujantiems ir ieškantiems vietos tik nakvynei, rekomenduojame rinktis svečių namus arba apartamentus. Net pats paprasčiausias kambarėlis alsuos itališka atmosfera ir bus beprotiškai jaukus. Jauskitės it namuose Al 22 Appartamenti kambariuose, kiek labiau moderniuose B&B del Toscano svečių namuose, taip pat galite pasidovanoti viešnagę prabangiuose Venere 43 arba Villa Le Terrazze Charming Rooms apartamentuose.

Įdomūs faktai apie Siciliją

Vietiniai drąsiai gina Sicilijos vardą ir visuomet turistams primena, jog Sicilija yra autonominis (nepriklausomas) Italijos regionas. Gyventojai visuomet pirmiausia save vadina siciliečiais, o tik tada italais. Saloje net 70 proc. žmonių kalba tik sicilietiškai! Tiesą sakant, siciliečių kalba taip skiriasi nuo italų, jog susitikę tarpusavyje jie vargu ar galėtų susikalbėti!

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Siciliją

Šią nuostabią Viduržemio jūros salą Siciliją galite patogiai pasiekti tiek iš Vilniaus (Vilnius Airport) ar Kauno (Kaunas Airport) oro uostų. Tiesioginis skrydis į Siciliją dabar toks pigus, kad vargu, ar verta laukti.

Oro uostai: pagrindiniai Sicilijos oro uostai įsikūrę Trapanyje (TPS), Katanijoje (CTA) bei Palerme (PMO).

Laikas: laiką Sicilijoje reikėtų atsukti viena valanda atgal.

Valiuta: euras (EUR).

Gyventojų skaičius: daugiau nei 5 mln.

Plotas: 25 711 km2

Viešasis transportas Sicilijoje

Nors aplink salą rekomenduojama keliauti automobiliu, viešasis transportas Sicilijoje taip pat išvystytas puikiai: galite keliauti autobusais arba traukiniais tiek vieno, tiek kito transporto kaina priklauso nuo galutinio maršruto. Jeigu planuojate aplankyti ir kitus miestus, kelionė autobusu vienu maršrutu kainuos nuo 15 Eur.

Jeigu norite atostogas praleisti tik viename Sicilijos mieste, nuo oro uosto iki viešbučio ir atgal galite keliauti taksi, autobusu arba įsigyti pervežimo paslaugą iš privačių agentūrų.

Festivaliai ir šventės Sicilijoje

 • Nepamirškite: didžiausia šventė siciliečiams gyvenimas!
 • Nuo rugsėjo vidurio iki pabaigos Sicilijoje organizuojama Kuskuso šventė. Ragaujamas tiek tradicinis kuskusas, tiek įvairios jo variacijos.
 • Kiekvienais metais siciliečiai švenčia Vini Milo  vynuogių derliaus nuėmimo šventę. Skanaujamas vietinis vynas ir tradiciniai Milo miestelio patiekalai.
 • Palermo mieste turistus kasmet vilioja Šerbeto festivalis! Ši šventė vyksta po atviru dangumi, apdovanojami skaniausi pasaulyje ledai, rodomi spektakliai, vyksta koncertai.

Kiti Italijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai