Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Riminį

Pigūs skrydžiai į Riminį

Riminis yra miestas šiaurės Italijos regione Emilia-Romagna. Į jį atostogauti suplūsta tūkstančiai turistų ne tik iš užsienio, bet ir pačios Italijos.

Kodėl verta vykti į Riminį

Vieniems labiausiai aktualus yra žymusis Riminio naktinis gyvenimas – didžiuliai klubai, tokie kaip Baia Imperiale ir Carnaby, pritraukiantys pasaulinio garso DJ‘ėjus ir milžiniškas minias; kitiems aktualus visoje Europoje pagarsėjęs 15 km ilgio Riminio paplūdimys ir saulėtos dienos; treti domisi Riminiu dėl to, kad jame gimė, gyveno ir kūrė legendinis italų režisierius Federico Fellini (sukūręs filmus „La Dolce Vita“, „La Strada“); dar kiti atvyksta norėdami pamatyti kerinčius romėnų palikimo griuvėsius ir nepelnytai turistų ignoruojamą Riminio senamiestį; galiausiai, dalis liepą atvykstančių turistų labiausiai laukia Notte Rosa vasaros festivalio, nudažančio gatves ir net dangų rožine spalva. Galbūt visa tai vilioja ir jus? Pigūs bilietai į Riminį padės pasiekti šį eklektiškąjį Italijos miestą.

Riminio istorija

Riminis įkurtas III a. pr. Kristų. Romos laikais šis miestas buvo svarbi komunikacijos grandis tarp pusiasalio šiaurės ir pietų. Romos imperatoriai Riminio žemėse pastatė daugybę didingų monumentų, o Renesanso laikais jį valdė italų didikų šeima Malatesta de Malatestiis, globojusi tokius menininkus kaip pats Leonardas da Vinčis. XIX a. Riminis pradėjo vystytis į pramogų ieškančių žmonių prieglobstį ir, išgyvenęs baisias Pasaulinių karų negandas, atgimė kaip turistinė sostinė.

Kada lankyti Riminį

Riminyje vyrauja drėgnas subtropinis klimatas, veikiamas Adrijos jūros įtakos. Vidutinių vasaros ir žiemos temperatūrų amplitudė gana didelė, todėl žiemą mieste beveik nesilanko turistai, suplūstantys čia vasarą. Daugiausia turistų Riminyje lankosi liepą ir rugpjūtį, todėl, norintiems aplenkti tūkstantines minias, siūlome čia vykti gegužę, birželį arba rugsėjį.

Riminio paplūdimiai ir pramogos

Riminis tikrai nenuvils tų, kurie ieško vakarėlių ant jūros kranto – 15 km ilgio platus smėlio paplūdimys ir Marina Centro su beveik 500 barų ir naktinių klubų kalba patys už save. Vakarėlių liūtai čia renkasi jau nuo 1843 metų. Beje, paplūdimys yra išdalintas į daugybę privačių ir viešai prieinamų plotų, todėl sau vietos ras ne tik linksmybių medžiotojai, bet ir keliautojai, atvykstantys ramiai pailsėti su šeima. Apsiniaukusiomis dienomis arba tiesiog užsimanius paįvairinti savo rutiną, šeimos Riminyje ras ir teminių parkų, žaidimų aikštelių, parduotuvių, kavinių ir restoranų.

Lankytinos vietos Riminyje

Be pašėlusio pramoginio gyvenimo, Riminis taip pat gali pasigirti nuostabiu istoriniu centru bei meno galerijomis. Rekomenduojame aplankyti Roman Rimini - III a. pr. Kr. siekiančius Romos imperijos griuvėsius: romėnų tiltą Ponte di Tiberio, II a. romėnų amfiteatrą, kadaise talpinusį 10 tūkst. žiūrovų ir kitus. Užsukite ir į pagrindinę miesto aikštę Piazza Cavour, kurios viduryje įkurtas nuostabus Pigna fontanas, o kraštus žymi Palazzo dell‘Arengo, senasis žuvų turgus, neoklasikinis teatras Teatro Amintore Galli ir kiti. Verta aplankyti Piazza tre Martiti – senojo romėnų forumo vietą, taip pat geriausiu laikomą Riminio monumentą Tempio Malatestiano, kurios viduje gausu senų senovę siekiančio meno perlų. Aukščiausia miesto vieta – 55 metrų aukščio S. Agostino bažnyčios bokštas. Kino mylėtojai turėtų užsukti į Cineteca – kino biblioteką, saugančią legendinio režisieriaus Fellini artefaktus, o penktadieniais vedančią itališko kino seansus.

Ko paragauti Riminyje?

Riminio virtuvė pasižymi genialiu paprastumu, intensyviais skoniais ir kaimiškų tradicijų išsaugojimu. Paprastai pirmasis patiekalas yra įvairių rūšių makaronai arba makaronų patiekalai, antrasis – mėsos arba žuvies patiekalai. Piada – tradicinė Emilia-Romagna regiono duona, kepama iš paprasčiausių miltų, vandens ir druskos.

Tradiciniai regiono desertai yra ciambella ferrarese – kepta spurga, pagaminta iš miltų, cukraus, kiaušinių ir sviesto, tradiciškai tiekiama per Velykas; piada dei morti – paprastai rudens viduryje kepamas pyragaitis su graikiniais riešutais, razinomis ir migdolais, valgomas prie vakarinio vyno ar rytinės kavos; karamelizuotos figos; braškės raudoname vyne ir kt.

Keliaudami į Riminį nepamirškite paragauti ir vietinio šviežio sūrio squacquerone, įsigyti desertinio vynuogių sirupo saba bei šiose apylinkėse gaminamo ypač aukštos kokybės alyvuogių aliejaus.

Populiarūs viešbučiai Riminyje

Pramogų ir poilsio sostinėje Riminyje nakvynės variantų – apstu. Vieni iš populiarių viešbučių yra prabangusis penkių žvaigždučių Grand Hotel Rimini, įamžintas režisieriaus Federico Fellini, kuris pats mėgo apsistoti jo kambariuose. Dailus Art Noveau fasadas, antikvariniai baldai ir aukščiausios kokybės aptarnavimas yra stebėtinai prieinamas – nuo 107 Eur. Patogus ir stilingas Hotel Select Suites & Spa su, kaip byloja pavadinimas, puikiomis spa paslaugomis, atsieina nuo 90 Eur. Šeimoms patikti turėtų Albergo Ristorane Pozzi, siūlantis gardžius pusryčius, vaikų žaidimo aikšteles, priimantis keliautojus su augintojais. Jame keturviečio kambario kaina – nuo 70 Eur.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Riminį

Oro uostai: Rimini „Federico Fellini“ tarptautinis oro uostas (5 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Kauno, Londono, Krokuvos, Helsinkio, Miuncheno ir kt.

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal.

Valiuta: eurai (EUR)

Gyventojų skaičius: 147,537

Viešasis transportas Riminyje

Dėl didelio turistų skaičiaus, vasarą vairuoti nuosavą automobilį Riminyje gali būti kiek nepatogu. Vietiniai autobusai patogiai sujungia paplūdimį, traukinių stotį ir istorinį centrą, o vasarą kai kurie jų važiuoja net visa naktį. Viešųjų autobusų transportą prižiūri kompanija START, maršrutus galite pasitikrinti jų tinklalapyje. Vienos kelionės kaina – apie 1,5 Eur. 9 maršruto autobusai važiuoja nuo oro uosto iki miesto centro. Riminyje taip pat lengva išsinuomoti dviračius ar išsikviesti taksi – pastaroji paslauga prieinama ir It Taxi programėlės pagalba.

Kiti Italijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai