Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Algerą

Pigūs skrydžiai į Algerą

Algeras (angl. Alghero, vietiniu dialektu L’Alguer) yra miestelis Italijoje, Sardinijos salos šiaurės vakaruose. Jame neatskiriamai susimaišiusios katalonų, ispanų ir italų kultūros, tačiau šis viduramžių architektūros miestelis didžiuojasi savo istorija. Romantiškas, medaus spalvos istorinis centras, smėlėti paplūdimiai ir išskirtinė kultūra ypač patiks idiliškos ramybės ir jaukumo ieškantiems keliautojams. Domina pigūs skrydžiai į Algerą? Trumpai susipažinkite su miestu ir pirmyn!

Algero istorija

Algero teritorijoje žmonės gyveno dar priešistoriniais laikais – įspūdingais 4 tūkst. metų prieš mūsų erą. Pats Algeras įkurtas XII a. pradžioje. Nuo XIV amžiaus, daugelį jo gyventojų sudarė Katalonų kolonistai, palikę svarbią žymę Algero istorijoje. Vėliau miestą valdė ispanai, o XVII amžiuje jis pateko į italų rankas, kuriose yra iki šiol. Katalonų kalbą Algere vartoja apie 15% gyventojų, jaunimas ją moka vis rečiau. Italiją apkeliavę turistai iš tiesų gali pastebėti, kad Algeras panašus tiek į tipinius Italijos, tiek Ispanijos miestus – ne veltui jis pramintas mažąja Barselona.

Kada lankyti Algerą

Algere žiemomis termometro stulpelis vos retkarčiais nukrenta žemiau nulio, o turistinio sezono metu siekia apie 30 laipsnių šilumos. Karščiausi mėnesiai tiek oru, tiek turistų srautais, yra liepa ir rugpjūtis – tuo metu nakvynės kainos gali net padvigubėti. Norintiems išvengti karščių ir šiek tiek pataupyti, siūlome į Algerą vykti rugsėjį arba gegužę, birželį. Dauguma viešbučių nuo lapkričio iki kovo mėnesio Algere būna uždaryti.

Lankytinos vietos Algere

 • Cattedrale Di Santa Maria – vietinių numylėta miesto katedra, statyta dar XVI amžiuje. Jei tik turite galimybę, būtinai užlipkite į jos bokšto Campanile viršūnę.
 • Katalonų architektūros paminklas Palazzo D'albis atidžius architektūros mylėtojus privers pasijausti kaip Ispanijoje. Šiuose rūmuose kadaise buvo apsistojęs pats imperatorius Karolis V.
 • Museo Del Corallo paliks nepakartojamą įspūdį besidomintiems jūra ir joje besislepiančiais lobiais.
 • Centro storico juosianti jūrinė siena, statyta XVI a., yra svarbiausias senamiesčio akcentas. Palei ją vakarais eina pasivaikščioti visi tolimų kraštų keliautojai ir įsimylėjėliai.
 • Vos keli kilometrai už Algero esantis Nuraghe Di Palmavera, lyg laiko mašina, nukels jus daugiau nei 3,5 tūkst. metų atgal. Tai – vis dar išlikę seno kaimelio griuvėsiai.
 • Cova de Neptú – stalaktitų ola netoli Algero, praminta Neptūno grota. Kvapą gniaužianti ola XVIII amžiuje buvo atrasta vietinių žvejų, o dabar ji ypač mėgstama keliautojų. Valtys į iškyšulį vyksta kas valandą.
 • Dėmesio verti ir erdvūs Algero smėlio paplūdimiai Spiaggia di San Giovanni ir Spiaggia di Maria Pia, kurių horizonte vakarais leidžiasi saulė.

Ko paragauti Algere

Sardinijos regiono virtuvės taisyklė – švieži, kokybiški ingredientai ir paprasti gaminimo būdai. Čia ypač mėgstamos jūros gėrybės, lokaliai užaugintos daržovės ir prieskoninės žolelės. Būdami Algere, privalote paragauti šių patiekalų ir įsigyti tokių maisto produktų:

 • Aragosta alla catalana – katalonietiško stiliaus omaras, paruoštas su pomidorais ir svogūnais bei prieskoniais.
 • Bottarga – sūdyti didžiagalvės kefalės ikrai, tipiški Sardinijoje.
 • Culurgiones – Sardinijoje ypač mėgstami, šiek tiek koldūnus primenantys, dideli ravioliai su sūrio, bulvių, svogūnų, česnakų ir kitų ingredientų įdaru.
 • Pecorino sardo – šioje saloje gaminamas kietasis sūris, pasižymintis sūriu žolelių skoniu.
 • Seada – sardiniškas desertas, tai – manų kruopų kišenės su šviežio sūrio ir citrinų žievelių įdaru, tiekiamos keptos ir aplietos medumi.
 • Torrone – Sardinijoje ruošiamas nugos variantas su lokaliai užaugintais migdolais, lazdyno ir graikiniais riešutais, jame cukrus keičiamas medumi.

Populiarūs viešbučiai Algere

Keliautojų numylėtame Algere vasaros sezonu gyventojų skaičius keturis kartus padidėja - miestelis pripratęs svetingai priimti didelius turistų antplūdžius, todėl nenuostabu, kad nakvynės variantų sau ras visi, nepaisant biudžeto. Pusiaukelėje tarp Algero miestelio ir oro uosto įsikūręs Hotel El Faro lankytojus traukia natūralios gamtos apsuptimi, jūros vandens baseinais, terasomis ir spa paslaugomis, o vienos nakties kaina – nuo 64 Eur. Pačiame mieste, 800 m nuo istorinio centro esantis Hotel Villa Piras siūlo erdvius tvarkingus kambarius su balkonais, visus būtinus patogumus, bendrą terasą su jacuzzi nuo 35 Eur. nakčiai. Galintys leisti sau paišlaidauti kviečiami į elegantiškai įrengtą Bienestar Maison de Charme istoriniame Algero centre, siūlantį visus būtinus patogumus ir nepriekaištingą aptarnavimą nuo 80 Eur.

Etiketas ir bendravimo kultūra Algere

Sardinija yra vienas rečiausiai apgyvendintų Italijos regionų, tačiau čia žmonės gyvena labai ilgai – vidutinė gyvenimo trukmė - 81 metai. Viena iš galimų priežasčių – ramus vietinių gyvenimo būdas. Žmonės čia atsipalaidavę, svetingi ir ypač draugiški. Keliautojai turėtų niekada neatsisakyti pasiūlytos gėrimo taurės ar bokalo, susipažindami paspausti naujam pažįstamui ranką, pasisveikinti su kavinių ar viešbučių darbuotojais. Algero gyventojų širdis laimėsite pasidomėję jų istorija ir niekada jokiais būdais nepavadinkite sardonų ir katalonų kalbų italų kalbos dialektu.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Algerą

Oro uostai: Alghero-Fertilia „Riviera del Corallo“ oro uostas (10 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Londono, Briuselio, Belgrado ir kt.

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal.

Valiuta: eurai (EUR)

Gyventojų skaičius: 43,945

Viešasis transportas Algere

Vietinį Algero viešąjį transportą valdo įmonė ARST, mieste veikia penkios kasdienės linijos, jungiančios miestą su oro uostu (ALFA linija), vežančios į vietinius paplūdimius, kitus Sardinijos miestus (linija A.F.) ir pan. Dėl to autobusai yra nebloga alternatyva neturintiems savo transporto. Autobuse parduodami bilietai kainuoja apie 1,50 Eur, kelionė bus pigesnė, jeigu bilietą įsigysite iš anksto kioske. Dažniau besinaudojantiems autobusais siūlome įsigyti dieninį bilietą, kurio kaina 3,30 Eur.

Kiti Italijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai