Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Boloniją

Pigūs skrydžiai į Boloniją

Pigūs skrydžiai į Boloniją – seniausio Europos universiteto namus. Pulsuojantis gyvybe, kupinas studentų, mokslininkų ir menininkų bei neįtikėtinai keistų gatvės herojų – toks yra šis Italijos miestas. Nenuostabu, kodėl turistai iš viso pasaulio vaikosi pigių skrydžių - istorinis Bolonijos senamiestis yra vienas didžiausių ir įspūdingiausių planetoje.

Kodėl keliauti? Tikriausiai net nenumanėte, jog Bolonijoje veikia vienintelis egzistuojantis Ledų universitetas – “Capigiani Gelato”. Čia puoselėjama svarbi itališkos kultūros dalis, mokomasi ledų istorijos, gamybos bei verslo subtilybių. Sako, jei neragavai ledų – nebuvai Italijoje. Džiugu, nes pigių skrydžių bendrovės nesiliauja stebinti: siūlomos akcijos, žemos kainos bilietams internetu. Kai tokios galimybės – Bolonija ranka pasiekiama.

Kada keliauti? Vietiniai keliauti pataria kovą - birželį bei rugsėjį – spalį. Tokiu metu oro temperatūra išties palanki, o žmonių srautas nėra toks didelis. Keliaujančius liepą ir rugpjūtį būtina įspėti, jog specifinės parduotuvės bei daugelis restoranų užsidaro poilsiui, todėl makaronai ir garsusis bolognese padažas gali likti neatrasti.

Ką pamatyti? Visa Bolonija – įdomybių žemėlapis. Būtent todėl vertėtų iš anksto tikslingai suplanuoti maršrutą. Jūsų patogumui, mūsų rekomenduojamos lankytinos vietos: apsidairykite Piazza Maggiore – stulbinančioje senamiesčio aikštėje, ištirkite svarbiausią miesto pastatą – Archiginnasio di Bologna, pamatykite vieną didžiausių pasaulio bazilikų – Basilica di San Petronio, susipažinkite su eksperimentiniu menu iš arčiau muziejuje MAMbo.

Reikalingi dokumentai Bolonijoje

Kadangi Italija priklauso Šengeno erdvei, keliaujant į Boloniją, neprivalote pateikti nacionalinės tapatybės kortelės arba paso. Tačiau prieš įlaipinimą į lėktuvą vieną ar kitą dokumentą turėsite pateikti, tad asmens tapatybės kortelę arba pasą į kelionę pasiimkite.

Ko paragauti Bolonijoje?

Esate Italijoje, kur maistas yra vertinamas tarsi meno kūrinys. Mėgaukitės būtent Bolonijos regionui būdingais skoniais. 

  • Tortellino yra vienas garsiausių Bolonijos patiekalų, kurio galėsite paragauti bene kiekviename restorane. Patiekalas ruošiamas iš šviežių kiaušininių makaronų, įdarytų mėsa ir sūriu.
  • Bolonijoje išgarsėjusi žalioji lazanija dabar yra visame pasaulyje populiarus patiekalas. Pagrindiniai patiekalo ingredientai: makaronų lakštai, špinatai, Bešamelio padažas ir ragù – padažas iš maltos mėsos, svogūnų, pomidorų tyrės ir raudonojo vyno.
  • Mėsos mėgėjams patiks Mortadella – intensyvaus ir ryškaus skonio Bolonijos dešra.

Populiarūs viešbučiai Bolonijoje

Idiliškos Italijos paveikslą atitinkantis „Metropolitan Hotel“ viešbutis džiugina savo svečius gurmanišku maistu, baru ant viešbučio stogo, malonaus interjero kambariais. Keturių žvaigždučių aptarnavimo kokybė, nakvynės kaina – 123 Eur. Puikų poilsį ir nuostabius Bolonijos vaizdus dovanoja „Aemilia Hotel“, kuriame nakvynė kainuos 97 Eur. Šaunus variantas taupiems – „Panorama Hotel“, nakvynės kaina – 59 Eur.

Etiketas ir bendravimo kultūra Bolonijoje

Italijoje sveikinamasi itin šiltai. Vyrai spausdami vieni kitiems rankas, neretai apsikeičia bučiniais į skruostą, o šeimos narius dar apkabina. Moterys sveikindamos vienos kitas ar sveikindamosis su vyrais į skruostą pakšteli bent 2–3 kartus.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Boloniją

Pigūs skrydžiai į Boloniją – pajuskite itališko miesto atmosferą ir daug geros nuotaikos. Tiesioginiai skrydžiai į Boloniją trunka apie  2 val. ir 30 min.

Oro uostai: Bolonijos (BLQ).

Laikas: Bolonijoje galioja UTC+1 laiko juosta, taigi, laiką, reikėtų atsukti viena valanda atgal.

Valiuta: eurai (Eur)

Gyventojų skaičius: Bolonijos mieste gyvena apie 390,198 tūkst. gyventojų.

Miesto plotas: 140,86 km2

Įkūrimo data: svarbi data Bolonijos miestui yra seniausio pasaulyje Bolonijos universiteto įkūrimo data 1088 m.

Viešasis transportas Bolonijoje

Bolonijoje išvystyta efektyvi viešojo transporto sistema. Kryptimis traukinių stotis miesto centras ir miesto centras traukinių stotis patogiausia keliauti mikroautobusais. Vienkartinis kelionės bilietas kainuoja 1,30 Eur, o 24 val. bilietas 5 Eur.

Kiti Italijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai