Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Turiną

Pigūs skrydžiai į Turiną

Turinas yra miestas šiaurės Italijoje, Pjemonto regiono sostinė. Mieste ir jo apylinkėse gyvena apie milijoną gyventojų. Kažką savo čia ras mylintys Paryžių ir Vieną, tačiau neapsigaukite – šis elegantiškas, kalnais apjuostas miestas yra visiškas individualistas. Industrijoje ir sporte pasižymėjęs Turinas taip pat gali pasigirti turtinga istorija, stulbinančia architektūra ir virtuvės šedevrais. Domina pigūs skrydžiai į Turiną? Pirma sužinokite, kuo šis miestas yra nuostabus.

Turino istorija

Turine žmonės gyveno dar III a. pr. Kr. Nuo pat Romos imperijos laikų iki Renesanso, miestas išgyveno spalvingą karų, taikos ir aljansų laikotarpį. Išaušus Renesansui, Turine ženkliai pakito meno ir grožio supratimas, atsispindėjęs fantastiškoje miesto architektūroje. XIX amžiuje Turinas kelerius metus buvo pirmoji Italijos sostinė, pasižymėjusi tuo, kad visiškai pasisakė prieš fašizmą. Pokariniame Turine suklestėjo įvairi industrija – nuo automobilių Fiat iki Juventus futbolo komandos. Sėkminga 2006 m. žiemos Olimpiada Turine pažymėjo naują istorinį pokytį miesto istorijoje – perėjimą nuo industrinio centro į energingą metropolį.

Kada lankyti Turiną

Turinas pasižymi drėgnu subtropiniu klimatu, tačiau Alpės miesto rytuose sulaiko lietaus debesis. Dėl to Turine vyrauja švelnus klimatas – vėsokos žiemos, šiltos vasaros. Karščiausi ir sausiausi mėnesiai yra liepa ir rugpjūtis, kai temperatūra kartais pasiekia 30 laipsnių šilumos, todėl šie mėnesiai labiausiai mėgiami turistų. 

Lankytinos vietos Turine

Turine apstu jūsų dėmesio vertų lankytinų vietų. Keletas jų yra: pėstiesiems skirti Piazza Castelo ir Palazzo Reale miesto centre, nudailinti mažais fontanais ir apjuosti nuostabiais pastatais; Via Po – nuo Piazza Castello prasidedanti gatvelė, puikiai tinkanti pasivaikščiojimams; 167 metrų aukščio bokštas Mole Antonelliana, nuo kurio viršaus atsiveria kvapą gniaužianti Turino panorama ir kuriame dabar veikia puikus kino muziejus; didžiulis Egipto istorijos ir kultūros muziejus Museo Egizio, įkurtas milžiniškuose baroko rūmuose; Fiat istorijos muziejus Museo dell‘Automobile. Turinas buvo pirmasis Italijos miestas, kuriame įsigalėjo kavinių kultūra, todėl jame rasite ir šimtus senų, jaukių kavinių ramioms popietėms.

Ko paragauti Turine?

Pjemonto regiono maistas laikomas vienu geriausiu visoje Italijoje. Be to, šiame mieste 1895 metais Luigi Lavazza atidarė pirmąją savo kavos parduotuvę ir taip pradėjo garsiosios Lavazza kavos istoriją. Būdami Turine privalote paragauti šių patiekalų ir maisto produktų:

  • Risotto al Barolo – Pjemonto regiono risotto, ruošiamas su čia pat, Po upės slėnyje užaugintas arborio ryžiais.
  • Grissini – garsiosios duonos lazdelės, šiais laikais valgomos visame pasaulyje, XVII a. išrastos būtent Turine.
  • Gianduja – saldus šokoladinis kremas su lazdyno riešutų pasta. Skamba taip, lyg būtumėt kažkur girdėję? Panašaus recepto laikosi ir žymioji Nutella, tačiau Gianduja Turine išrasta dar Napoleono valdymo laikais.
  • Bonet – Pjemonto regione gaminamas šokolado, amaretti sausainių, kavos kremo ir karamelės desertas.
  • Taip pat Turinas žinomas dėl savo sūrių stracchino (minkštas, kreminis baltasis sūris), toma (lengvas, pusiau kietas sūris), robiola (saldus, aliejuje laikomas sūris) ir raschera (iš karvės, ožkos ir avies pieno gaminamas sūris).

Populiarūs viešbučiai Turine

Hotel Dogana Vecchia XVIII a. įkurtas istoriniame miesto centre, o jo svečių sąraše – tokie vardai kaip W. A. Mocartas, Džiuzepė Verdis ir net pats Napoleonas. Nepatikėsite, tačiau šiame tvarkingame istoriniame viešbutyje nakvynė atseina nuo 50 Eur. Stilingasis B&B Terres d‘Aventure, įsikūręs XVIII a. rūmuose, pasižymi elegantišku minimalistiniu dizainu, o pusryčiai vasaromis tiekiami terasoje – jame nakvynė nuo 90 Eur. Galintiems paišlaidauti, siūlome prabangųjį Townhouse 70 Suite Hotel, nakties kaina nuo 120 Eur. O norinčius šiek tiek pataupyti, kviečiame į stebėtinai stilingą, švarų, trijų draugų įkurtą ir prižiūrimą studentų hostelį Tomato Backpackers Hotel, kuriame nakvynės kaina nuo 25 Eur.

Etiketas ir bendravimo kultūra Turine

Šiaurės italai kiek mažiau aistringi nei jų tautiečiai pietuose ir visada atidžiai laikosi etiketo ir tradicijų. Būtinai pasisveikinkite su darbuotojais parduotuvėse, restoranuose ar baruose paprastu buongiorno („labas rytas“) arba buonasera („labas vakaras), susipažindami paspauskite ranką. Stebuklingą žodį „atsiprašau“ galite vartoti sakydami mi scusi, jeigu norite pagalbos, arba permesso, norėdami apeiti ką nors minioje arba prašydami jus praleisti.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Turiną

Oro uostai: Torino-Sandro Pertini oro uostas (16 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Miuncheno, Frankfurto ir kt.

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal.

Valiuta: eurai (EUR)

Gyventojų skaičius: 875,698

Viešasis transportas Turine

Tankus autobusų, tramvajų ir metro tinklas dengia visa Turiną. Visas transporto priemones valdo ta pati įmonė – Gruppo Torinese Transporti, kurių tinklalapyje galite pasitikrinti maršrutų tvarkaraščius. Turistams palankiausia naudotis autobusais ir tramvajais, kuriais viena kelionė atsieina 1,70 Eur. Visos dienos bilieto kaina – 4 Eur. Bilietai įsigyjami iš anksto spaudos kioskuose arba nemokamoje GTT Mobile programėlėje. Turine veikia ir dviračių dalijimosi Sistema TO Bike, panaši į veikiančias didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Nuomojant dviračius per šią sistemą, pirmasis pusvalandis yra nemokamas.

Kiti Italijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai