Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Honolulu

Pigūs skrydžiai į Honolulu

Honolulu yra Havajų sostinė ir didžiausias miestas. Havajų kalba, honolulu reiškia „apsaugotas krantas“ arba „ramusis uostas“ – toks romantiškas pavadinimas iš tiesų puikiai tinka šiam miestui, kuriame vis dar galima patirti dalelę tikrųjų Havajų.

Kvapą gniaužiantis jūros grožis, lengvas vėjelis, šnarenantis palmių lapuose, vieninteliai tokie pasaulyje saulėlydžiai, Viktorijos laikų architektūros pastatai ir Kinų miestelio naktinis gyvenimas – visa tai sudaro šią poilsio oazę, kurią aplankyti svajoja bene kiekvienas. Manote, kad pigūs skrydžiai į Honolulu yra tik mitas? Anaiptol! Griebkite juos, kol jūsų vietos neužėmė kas nors kitas.

Honolulu istorija

Įrodymai apie pirmuosius Honolulu gyventojus ateina iš pirmųjų Polinezijos migrantų istorijų ir artefaktų. Remiantis jais, pirmieji žmonės Honolulu gyveno XI amžiuje. Nepaisant audringos istorijos XIX a. pab.–XX a. pr. (Havajų monarchijos nuvertimo, JAV aneksijos, didžiojo gaisro ir Pearl Harbor atakų), Honolulu laikosi išdidžiai ir yra ypač svarbus miestas ne tik Havajuose, bet ir visoje JAV. Kasmet miestą aplanko virš 7 milijonų turistų.

Reikalingi dokumentai vykstant į Honolulu

Į Honolulu keliaujantiems LR piliečiams yra reikalingas galiojantis pasas. Jeigu nesiruošiate užsilikti ilgiau nei 90 dienų, viza nebus reikalinga – užteks su savimi turėti atspausdintą elektroninės leidimo keliauti sistemos patvirtinimą.

Kada lankyti Honolulu

Honolulu vyrauja tropinis klimatas, beveik nesikeičiantis visus metus. Vidutiniška aukšta temperatūra svyruoja tarp 27 ir 32 °C, vidutiniška žema temperatūra – tarp 19 ir 24 °C, nepriklausomai nuo metų laiko. Vandens temperatūra visus metus laikosi apie maloniai šiltus 26 °C. Vienintelis požymis, pagal kurį pastebima metų laikų kaita, yra lietus. Vasarą Honolulu vidutiniškai sulaukia 13 mm lietaus, žiemą – apie 70 mm.

Nors Honolulu yra tropinio klimato zonoje, uraganai ir tornadai čia yra labai reti.

Lankytinos vietos Honolulu

Istorijos mylėtojams rekomenduojame aplankyti istorinį rajoną šalia miesto centro. Jame rasite Bishop Museum – be jokių abejonių geriausią Polinezijos antropologijos ir istorijos muziejų; ʻIolani Palace – vienintelius JAV karališkuosius rūmus, pastatytus 1882 metais, valdant karaliui David Kalakaua; Aloha Tower – 1926 metais statytą dešimties aukštų pastatą, kažkada buvusį aukščiausiu miesto bokštu.

Kur akis paganyti turės ir meno mėgėjai: Honolulu Museum of Art kolekcijoje atspindimos įvairios šiuolaikinių Havajų ir rytų kultūros, o Hawaii State Art Museum eksponuojami tradiciniai ir šiuolaikiniai Havajų menininkų kūriniai.

Žinoma, Honolulu svarbiausia yra gamta. Pasikrauti vitamino D galite auksiniame Ala Moana Beach Park.

Ko paragauti Honolulu?

Kelionė į Honolulu nebus baigta jeigu neparagausite šių tradicinių patiekalų:

  • Poke, kuris apima visus tris havajietiškos virtuvės stilius – nors pagrindinis ingredientas valgytas dar XII amžiuje, kitos sudedamosios dalys išpopuliarėjo dėl Rytų Azijos įtakos. Poke sudaro žalios žuvies gabalėliai, sojų padažas, žaliosios paprikos, sezamų aliejus, tačiau ruošiamos pačios įvairiausios poke variacijos.
  • Manapua – garuose ruoštos bandelės su saldžios kiaulienos įdaru.
  • Spam Musubi – havajietiškas užkandis, įkvėptas Japonijos, ruošiamas iš ryžių kamuoliuko ir jūros žolės apvalkalo.

Populiarūs viešbučiai Honolulu

Viešbučiai Honolulu gali pasirodyti kiek brangūs, tačiau už tokį aukštos klasės aptarnavimą ir nežemiško grožio vietą susimokėti verta. Viešbutyje Courtyard by Marriott siūlomi stilingi kambariai su visais patogumais, visai šalia miesto naktinio gyvenimo centro ir paplūdimio. Nakvynės kaina dviems – nuo 195 eurų. Žavusis, jūros tematikos Atson Waikiki Circle Hotel turistus vilioja ne tik patogiais kambariais, bet ir vaizdais į vandenyną. Nakvynės kaina dviems žmonėms prasideda nuo 125 eurų. Rojų žemėje primenantis The New Otani Kaimana Beach Hotel įkurtas visai prie balto smėlio paplūdimio, tolėliau nuo miesto šurmulio. Jis ypač patiks ieškantiems ramybės ir romantikos. Nakvynės kaina dviems žmonėms – nuo 125 eurų.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Honolulu

Oro uostai: Daniel K. Inouye tarptautinis oro uostas. Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai tik iš Rytų Azijos ir kitų JAV miestų.

Laiko juosta: UTC -10, todėl laikrodį reikės pasukti net dvylika valandų atgal.

Valiuta: doleris (USD)

Gyventojų skaičius: 337,256

Viešasis transportas Honolulu

Honolulu veikia maršrutinių autobusų tinklas. Bilietai suaugusiems kainuoja 2.75 $, 1.25 $ vaikams ir 1 $ senjorams. Turėkite omenyje, kad vairuotojai grąžos neduoda, todėl geriau turėti išsikeitus smulkiųjų.

Kelionė bus dar pigesnė įsigijus One Day Pass iš autobuso vairuotojo. Su juo visą dieną naudotis viešuoju transportu be apribojimų galėsite už 5.50 $ suaugusiems ir 2.50 $ vaikams.

Kiti JAV miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai