Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Bostoną

Pigūs skrydžiai į Bostoną

Bostonas yra didžiausias Naujosios Anglijos (šešių valstijų JAV šiaurės rytuose) miestas ir Masačusetso sostinė. Istoriškai, Bostonas yra vienas labiausiai pasiturinčių ir didelę įtaką JAV istorijai turėjusių miestų. Jame iki šiol aktyvus kultūrinis, meninis ir pramoginis gyvenimas, pritraukiantis į miestą tūkstančius turistų. Domina pigūs skrydžiai į Bostoną? Nelaukite paskatinimo ir pirmyn!

Kodėl verta vykti į Bostoną

Bostoną kaip savo kelionės tikslą keliautojai renkasi dėl įvairių priežasčių. Vienus čia suvilioja dar nuo XIX amžiaus klestintis menų pasaulis ir intelektualinis elitas, kitus – sporto pasaulis ir tokios komandos kaip Patriots, Red Sox ir the Celtics, treti negali atsispirti vietiniam maistui, o ketvirti čia patraukia dėl gilias šaknis turinčios miesto istorijos. Juk, vis dėlto, Bostoną galima laikyti seniausiu JAV miestu ir tikrų tikriausiu istorijos muziejumi po atviru dangumi.

Bostono istorija

Daugybė svarbių Amerikos revoliucijos įvykių prasidėjo ir baigėsi pačiame Bostone arba šalia jo. Kolonistų nepasitikėjimas Britanija ir revoliucinė dvasia iki šiol tvyro ore.

Bostonas taip pat istoriškai pasižymi ypač skirtingais rajonais, kurie kadaise buvo atskiri miesteliai, susijungę į vieną miestą jam augant. Nenustebkite, jeigu bostoniečiai prisistatys esantys iš JP (Jamaica Plain), Dot (Borchester), Southie (South Boston) ar Eastie (East Boston), o priemiesčiuose gyvenantys žmonės kaip tik sakys gyvenantys Bostone.

Reikalingi dokumentai vykstant į Bostoną

LR piliečiams, keliaujantiems į JAV iki 90 dienų laikotarpiui, pakaks turėti galiojantį pasą. Tiesa, su savimi dar reikėtų turėti elektroninės leidimo keliauti sistemos patvirtinimą, kurį reikės pateikti oro uoste.

Kada lankyti Bostoną

Oras Bostone gali būti nenuspėjamas – kartais žiemą yra ypač šaltų periodų, o vasarą kai kurios savaitės gali būti neįprastai drėgnos. Dauguma turistų į Bostoną vyksta vasarą, nuo vėlyvos gegužės iki vėlyvo rugsėjo. Oras tuo metu yra idealus kelionėms, o, pasitaikius karštesnių dienų, atsivėsinti galėsite Bostono paplūdimiuose. Vis dėlto, Atlanto vandenyno įtaka žiemas Bostone padaro gana švelniomis, todėl, tinkamai apsirengus, miestą galima lankyti ir žiemą bei taip sutaupyti.

Lankytinos vietos Bostone

Lankytinų vietų Bostone nesuskaičiuojamai daug, tačiau aplankyti šias yra tiesiog būtina: Freedom Trail 3,5 km ilgio takas, kuriuo sekdami apeisite visas svarbiausias revoliucijos vietas Bostone; Boston Tea Party Ships & Museum, kuriame eksponuojami įvairūs revoliuciją menantys eksponatai, įskaitant prekeivių laivų, dalyvavusių istoriniame „arbatos vakarėlyje“, replikas; Cambridge Common – žalioji erdvė, kurioje pats Džordžas Vašingtonas išvedė savo armiją 1775 metais; Institute of Contemporary Art – žymi Bostono šiuolaikinio meno kolekcija; John F Kennedy National Historic Site – vieta, kurioje gimė ir augo 35-as JAV prezidentas; Harvard University – vieta, kurią aplankyti reikėtų ne tik dėl joje iškilusių protų, bet ir nuostabios architektūros.

Ko paragauti Bostone?

Bostono, kaip ir visų JAV virtuvė yra gana eklektiška ir susideda iš pačių įvairiausių pasaulio virtuvių. Vis dėlto, Bostonas turi ir tam tikrų savotiškų ypatybių.

Jeigu norite valgyti kaip vietiniai, atkreipkite dėmesį, jog darbo dienomis bostoniečiai maisto pietums įsigyja iš vadinamųjų food truck furgonėlių. Kiekvienas bostonietis taip pat turi savo mėgstamiausią piceriją – dažniausiai lankomos yra Galleria Umberto šiaurėje, Picco pietuose, Area Four Kembridže bei Santarpio‘s rytuose. Miesto gyventojai taip pat labai mėgsta apsipirkinėti vietiniuose turgeliuose, vadinamuosiuose farmers markets, kuriuose galite įsigyti šviežių produktų.

Bostonas žinomas dar ir dėl Union Oyster House – net 1826 metais atidaryto restorano, kuris yra seniausias nepertraukiamai veikiantis restoranas visoje JAV.

Populiarūs viešbučiai Bostone

Nakvynės kainos Bostono centre tikrai nemažos, tačiau nesileiskit jų atbaidomi – juk pamatyti Bostoną tikrai verta. Studio Allston Hotel miesto centre siūlo ne tik stilingus kambarius su visais patogumais, bet ir sporto centrą bei viešbučio restoraną. Nakvynės kaina dviems – nuo 180 eurų. Natalie House B&B labiausiai patiks romantikams – graži bendra svečių svetainė ir kruopščiai prižiūrimas sodas puikiai tinka keliaujančioms poroms, o tvarkinguose kambariuose pasirūpinta svečių poilsiu. Nakvynės kaina dviems – nuo 120 eurų.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Bostoną

Oro uostai: Boston Logan tarptautinis oro uostas (5 km nuo miesto centro). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Londono, Paryžiaus, Frankfurto ir kt.

Laiko juosta: UTC-5, todėl laikrodį reikės pasukti 7 valandomis atgal.

Valiuta: doleris (USD)

Gyventojų skaičius: 694 tūkst.

Viešasis transportas Bostone

Susisiekimas Bostone ypač patogus – jame veikia viešųjų autobusų tinklas ir seniausia JAV metro sistema. Autobusų ir metro maršrutus galite pasitikrinti MBTA tinklalapyje.

Autobusų bilietai kainuoja po $2, tačiau kelionė bus pigesnė, jeigu naudosite pinigais pildomą Charlie Card. Metro, vietinių vadinamas tiesiog the T, turi keturias linijas. Popieriniai metro bilietai kainuoja po $2.75, su Charlie Card – $2.25.

Apsistojus Bostone ilgesniam laikui arba norint sutaupyti, rekomenduojame įsigyti vienos dienos ($12) arba vienos savaitės ($21,25) bilietus, garantuojančius neribotas keliones ne tik metro ir autobusu, bet ir miesto keltu.

Kiti JAV miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai