Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Atlantą

Pigūs skrydžiai į Atlantą

Atlanta yra didžiausias miestas JAV valstijoje Džordžijoje (angl. Georgia), esančioje šalies pietryčiuose, ir taip pat valstijos sostinė. Atlantoje dera naujųjų pietų avangardas su senųjų žavesiu ir elegancija. Vieno miesto teritorijoje telpa ir stilingas modernizmas, ir Amerikoje puikiai žinomas pietietiškas svetingumas, ir netgi labiausiai užimtas pasaulio oro uostas.

Atlanta iškentė ir didžiulius gaisrus, ir karo negandas, stichines nelaimes, tačiau atsitiesė po jų visų ir netgi tapo Martin Luther King Jr. gimimo vieta. Šis spalvingas, gyvas miestas nepaliks jūsų abejingų. Pigūs skrydžiai į Atlantą nesimėto – griebkite, kol galite!

Reikalingi dokumentai vykstant į Atlantą

Į Atlantą keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis pasas. Jeigu ruošiatės JAV apsistoti iki 90 dienų laikotarpiui, viza nebus reikalinga – užteks elektroninio leidimo keliauti patvirtinimo. Patariama jį turėti atsispausdintą, nes jį pateikti reikės oro uoste.

Kada lankyti Atlantą

Atlanta yra maždaug 220–230 metrų virš jūros lygio, dėl to oras joje kiek vėsesnis nei kitose JAV pietų vietose. Apskritai, Atlantoje vyrauja didelė temperatūrų amplitudė – nors žiemą dienomis vyrauja maždaug 10 °C, o naktimis temperatūra nukrenta iki 0 °C, vasarą ji lengvai kyla virš 32 °C ir dar daugiau. Karštos ir drėgnos vasaros Atlantai pelnė vardą Hotlanta (nors geriau jo neminėkite girdint vietiniams!) Atlanta kartas nuo karto skaudžiai nukenčia nuo uraganų sezono – nuo birželio iki lapkričio. Dėl to geriausias laikas lankyti šį miestą yra pavasaris.

Lankytinos vietos Atlantoje

Lankant Atlantą, verta praleisti joje bent kelias dienas, patiems pasidairyti po miestą ir rasti, kokios lankytinos vietos jums patinka. Būtinai nueikite į Center for Civil & Human Rights ir Martin Luther King Jr. National Historic Site, kuriuose, per įvairius eksponatus ir pasakojimus, plačiai nagrinėjamas Atlantos vaidmuo JAV žmogaus teisių judėjime. Daugybė puikių meno kūrinių sukaupta ir High Museum of Art, o Center for Puppetry Arts rasite netgi originalių „Muppets“ lėlių!

Atlanta nebūtų Atlanta, jeigu joje neveiktų šimtai istorinių B&B (Bed & Breafkast), kuriuos pamatyti įdomu net ir juose nenakvojantiems. Atkreipkite dėmesį į Sugar Magnolia B&B vilą, statytą dar 1892 metais, prancūziško stiliaus vilą ir fermą Social Goat B&B, elegantišką Stonehurst Place arba žavųjį Peach House.

Ko paragauti Atlantoje?

Atlantos virtuvė stipriai remiasi tiek į pietų, tiek į kur kas platesnių vandenų įtaką. Joje apstu aukštos klasės restoranų, giriamų ne tik visoje valstijoje, bet ir šalyje.

Lankydamiesi Atlantoje būtinai paragaukite jūros gėrybių, valgymui paruoštų vietinių kukurūzų burbuolių ant pagaliuko, Brunswick troškinio, aliejuje keptos vištienos ir kukurūzų duonos. Atlantos virtuvėje labai mėgstami pekano riešutai, persikai ir žemės riešutai.

Sakoma, kad Džordžijos gyventojų mėgstamiausias būdas praleisti laiką yra kepimas ant grotelių, todėl, jeigu jums pasiseks būti Atlantoje vasarą, būtinai paragaukite tokiu būdu keptų sultingų kiaulienos kepsnių.

Populiarūs viešbučiai Atlantoje

Atlantoje apstu puikių nakvynės variantų. Butikinis viešbutis Hotel Idigo Atlanta Midtown siūlo originalias patalpas šalia įvairių svarbių lankytinų vietų, stilingus kambarius su visais patogumais ir netgi galimybę apsistoti su savo augintiniais. Nakvynės kaina dviems – nuo 135 eurų. Country Inn & Suites By Radisson siūlo erdvius svečių kambarius su nedidelėmis virtuvėlėmis jūsų patogumui, taip pat fitneso centro paslaugas ir gardžius pusryčius. Nakvynės kaina dviems – nuo 70 eurų.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Atlantą

Oro uostai: Hartsfield–Jackson Atlanta tarptautinis oro uostas (9 km nuo miesto centro). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Londono, Amsterdamo, Paryžiaus ir kt.

Laiko juosta: UTC -5, todėl laikrodį reikės pasukti 7 valandomis atgal.

Valiuta: doleris (USD)

Gyventojų skaičius: 420 tūkst.

Viešasis transportas Atlantoje

Keliautojai netrunka įsitikinti, kad Atlanta labai patogus miestas vaikščiojimui pėsčiomis, kas kartais yra ne taip įprasta didesniuose JAV miestuose. Atlantoje taip pat veikia patogus autobusų tinklas. Bilietai kainuoja apie 2.50 $. Atlantos viešojo transporto kortelę Breeze galima pasipildyti bet kokia pinigų suma, o pačios kortelės kaina yra 2.00 $. Turistiniams tikslams patogu pasipildyti Breeze dieniniais, keturių arba septynių dienų bilietais, su kuriais viena kelionė atsieis gerokai pigiau.

Kiti JAV miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai