Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Dažniausiai užduodami klausimai

Skrydžiai

Keleiviai, turintys specialiųjų poreikių

1. Ar besilaukiančioms moterims galima skristi lėktuvu?

Taip, tačiau besilaukiančioms moterims Tarptautinė oro transporto asociacija rekomenduoja turėti gydytojo pažymą, kad galima skristi. Tokia pažyma būtina jeigu:

 

  • Iki gimdymo likę mažiau nei 4 savaitės;
  • Nėštumas yra komplikuotas;
  • Ankstesni gimdymai buvo komplikuoti.

 

Pagal galiojančias oro linijų Bendrąsias keleivių ir bagažo vežimo taisykles, po 36 nėštumo savaitės besilaukiančios moterys nėra priimamos į lėktuvo saloną.

 

2. Kas yra „nėščiosios tinkamumo skristi forma“ arba gydytojo pažyma?

Keleivės, kurių nėštumas yra 28 arba daugiau savaičių, skrydžio metu turi turėti gydytojo leidimą skristi - užpildytą gydytojo pažymą. Pažymoje turi būti nurodyta ši informacija:

 

  • skrydžio data ir reiso numeris;
  • nėštumo laikas;
  • patvirtinimas, kad neštumas vyksta be jokių komplikacijų;
  • gydytojo patvirtinimas, kad galima keliauti;
  • gydytojo parašas ir antspaudas;

 

 

3. Kokie keleiviai privalo keliauti su palyda?

Keleiviai, kurie yra akivaizdžiai riboto judrumo, nesavarankiški ir gali kelti grėsmę saugumui turi būti lydimi  fiziškai tvirto vyresnio nei 16 metų asmens.

 

4. Ar pagalba neįgaliesiems oro uoste ar skrydžio metu yra nemokama?

Taip, kiekviena oro linija teikia visą kvalifikuotą pagalbą neįgaliesiems ir riboto judrumo keleiviams kaip yra numatyta EB reglamento 1107/2006 reikalavimuose. Neįgalieji visuose Europos oro uostuose, iš kurių skrenda arba į kuriuos atvysta, turi teisią gauti nemokamą pagalbą. Suteikiama pagalba turi būti kuo geriau pritaikyta specialiems kiekvieno asmens poreikiams. Šie keleiviai privalo iš anksto (likus ne mažiau kaip 48 valandoms iki skrydžio) oro linijoms su kuriomis keliauja arba agentūrai iš kurios įsigijo skrydžio bilietus pateikti informaciją apie tai, kokia pagalba bus reikalinga skrydžio metu. Jeigu neįgaliajam yra reikalinga nuolatinė pagalba, pavyzdžiui jam padedama gerti vaistus arba valgyti, oro linijos gali reikalauti, kad keleivį lydėtų slaugytojas. 

Komentarai