Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Turku

Pigūs skrydžiai į Turku

Turku yra miestas pietvakarių Suomijoje, prie Aura upės žiočių. Kadaise būtent Turku apylinkių regionas vadintas Suomi, iš kurio ir kilo visos šalies pavadinimas.

Turku taip pat yra seniausias Suomijos miestas, ilgą laiką buvęs ir pačiu svarbiausiu. Senos istorinės gatvelės, kvapni suomiška kava su vietiniais desertais ir nepriekaištinga estetika – visa tai jūsų laukia čia! Pigūs skrydžiai į Turku jau seniai yra pasiekiami poros mygtukų paspaudimu.

Turku istorija

Turku gali pasigirti ilga ir turtinga istorija kaip Suomijos didžiausias miestas, kartais buvęs ir administraciniu šalies centru. Po Suomijos karo XIX a. pradžioje, Turku buvo tapęs oficialia Suomijos sostine, tačiau greitai prarado šį titulą, nusileisdamas Helsinkiui.

XX amžiuje Turku pramintas „Suomijos vartais į Vakarus“. Kaip svarbus kultūrinis ir mainų centras, Turku džiaugėsi puikiu susisiekimu su kitomis Europos valstybėmis ir jų sostinėmis.

Reikalingi dokumentai vykstant į Turku

Džiugi žinia yra ta, kad Suomija priklauso Šengeno erdvei, todėl vykstant į ją užteks tik asmens tapatybės dokumento ir, žinoma, lėktuvo bilieto!

Kada lankyti Turku?

Baltijos jūros pakrantėje įsikūręs Turku pasižymi drėgnu žemyniniu klimatu. Šiame mieste vasaros šiltos, temperatūra gali kilti iki 30 °C, o žiemos šaltos, sniegingos. Šilčiausias metų mėnuo yra liepa, šalčiausias – vasaris, o lietingiausias yra rugpjūčio mėnesis.

Turku lankomas visus metus, tačiau dažniausiai turistai čia vyksta vėlyvą pavasarį ir ankstyvą vasarą.

Lankytinos vietos Turku

Istoriniame Turku gausu įdomių lankytinų vietų. Būtinai aplankykite Turun Linna pilį, pastatytą XIII amžiuje ir laikomą didžiausia Suomijos tvirtove – joje yra ne tik du požemiai, didingos banketų salės, bet ir puikus istorijos muziejus. Dėmesio vertas ir Luostarinmäen Käsityöläismuseo – rankdarbių muziejus po atviru dangumi, įkurtas didžiojo Turku gaisro išvengusiame žemosios klasės kvartale Luostarinmäki.

Dar vienas muziejus, į kurį turėtumėte užsukti lankydami Turku, yra Aboa Vetus & Ars Nova, kuriame po vienu stogu eksponuojami ir meno, ir archeologijos kūriniai bei artefaktai.

Susidomėjusiems Turku istorija siūlome nepraleisti apsilankymo Taidekappeli koplyčioje bei Turun Tuomiokirkko katedroje.

Ko paragauti Turku?

Suomijos virtuvėje derinami tradiciniai kaimiški patiekalai ir haute cuisine su  šiuolaikiniais gaminimo būdais. Tipiniai suomiški patiekalai kartais patiekiami netikėtais, tačiau ne ką mažiau gardžiais būdais.

Kelionė į Turku bus baigta, tik jeigu paragausite bent vieno kito iš šių patiekalų: kaalikääryle – kopūstų vyniotinių, Lietuvoje geriau žinomų, kaip balandėliai; hernekeitto – žirnių sriubos, paprastai tiekiamos būtent ketvirtadienį kartu su desertiniu blynu; leipäjuusto – šviežio karvės pieno sūrio; viili – į jogurtą panašaus fermentuoto pieno produkto; lihapullat – suomiškų mėsos kukulių, dažnai tiekiamų su gravy ir bruknių padažais.

Smaližiams Turku patiks pulla – saldi, kardamonų skonio duona, valgoma užsigeriant kava, ir rönttönen – saldus suomiškas delikatesas su bruknių įdaru, taip pat dažniausiai valgomas su kava.

Populiarūs viešbučiai Turku

Hostel Linnasmäki yra vienas populiariausių viešbučių Turku, įsikūręs kiek tolėliau nuo miesto centro. Viešbučio kambariuose yra būtini patogumai, kai kuriuose ir nedidelės virtuvėlės su viryklėmis, šaldytuvais ir kavos aparatais. Viešbutis taip pat turi pirtį ir vidinį baseiną. Nakvynės kaina dviems – nuo 60 eurų. Hotel Seaport patiks ieškantiems kiek įdomesnio nakvynės varianto – jis įkurtas renovuotame sandėlių pastate. Erdvūs kambariai su patogumais, taip pat pirtis ir vasaros terasa – ko gali reikėti daugiau? Turku pilis yra įsikūrusi vos 400 metrų nuo viešbučio. Nakvynės su pusryčiais dviems kaina yra nuo 110 eurų.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Turku

Oro uostai: Turku oro uostas (8 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Kauno, Rygos, Varšuvos ir kt.

Laiko juosta: ta pati, kaip Lietuvoje – laikrodžio pasukti nereikės.

Valiuta: eurai (EUR)

Gyventojų skaičius: 191,603

Viešasis transportas Turku

Turku veikia viešųjų autobusų tinklas, prižiūrimas FÖLI – Turku miesto regiono viešojo transporto komiteto, o valdomas daugiausia privačių kompanijų. Vienkartiniai bilietai gana brangūs – viena kelionė atsieina 3 eurus, po 23 val. nakties – 4 eurus. Naudojantis autobusu daugiau, nei porą kartų per dieną, apsimoka įsigyti vienos dienos bilietą iš vairuotojo už 7,50 eur, arba kelionių kortelę už 7 eurus iš Föli biuro arba automatų. Bene svarbiausias autobusų maršrutas turistams yra pažymėtas 1 numeriu – jis važiuoja nuo Kauppatori iki oro uosto.

Turku taip pat veikia dviračių nuomos paslaugas teikiančios įmonės.

Kiti Suomijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai