Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Dažniausiai užduodami klausimai

Bagažas

Gyvūnų ir augalų skraidinimas

1. Ar galima skraidinti augalus? Ar augalams taikomi papildomi mokesčiai?

Daugumoje ES šalių galioja griežtos nykstančių rūšių taisyklės, kai kurioms rūšims transportuoti reikia leidimo. Būtina susisiekti su už Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) taikymą atsakingą institucija savo šalyje ir susižinoti, ar tos rūšies gyvūnui ar augalui, kurį ketinate vežtis, reikia sertifikato. Dėl tikslios augalų gabenimo tvarkos ir reikalaujamų dokumentų susisiekite su Lietuvos Respublikos muitine.  

 

2. Ar kartu su keleiviu lėktuvu gali skristi augintiniai?

Su tam tikromis oro linijomis – taip, galima. Tačiau nemažai oro bendrovių tokios paslaugos iš vis nesuteikia, arba tik tam tikrais maršrutais. Dėl tikslios informacijos susiekite su mumis.

Avialinijos už papildomą mokestį leidžia gabenti gyvūnus arba lėktuvo salone arba krovinių skyriuje specialiai gyvūnams skirtoje patalpoje. Gabenimo būdas priklauso nuo augintinio dydžio ir veislės. Bet kuriuo atveju, augintiniais rūpinasi oro linijų darbuotojai, kurie stengiasi, kad jie patirtų kuo mažiau streso. 

 

3. Kiek kainuoja skrydis lėktuvu augintiniui?

Kaina svyruoja nuo 50 iki 200 eurų, priklausomai nuo avialinijų bei augintinio veislės, dydžio ir svorio. 

 

4. Ką privalo turėti augintis skrendantis lėktuvu?

Visi transportuojami naminiai gyvūnai privalo turėti elektronine mikroschemą. Kačių, šunų ar šeškų šeimininkai taip pat privalo pasirūpinti Europos naminių gyvūnų pasu, kuriame nurodyta, kad augintinis paskiepytas nuo pasiutligės. Gabenant kitus naminius gyvūnėlius reikalaujama pasirūpinti veterinaro patvirtintu vakcinacijos ir sveikatos pažymėjimu, leidimu transportuoti gyvūną bei kitais dokumentais kurių gali pareikalauti įvažiavimo ar tranzito šalis.

Smulkesnė informacija apie keliones su gyvūnais galite rasti internetiniame veterinarijos puslapyje arba pasikonsultuokite su savo augintinio veterinaru.

Komentarai