Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Dažniausiai užduodami klausimai

Bagažas

Bagažo turinys

1. Kas yra vertingi daiktai ir kaip juos gabenti?

Vertingi daiktai - komerciniai ir asmens dokumentai, raktai, kompiuteriai ar kiti elektronikos prietaisai, kameros ar fotoaparatai, pinigai, juvelyriniai dirbiniai, muzikos instrumentai ir bet kokie kiti daiktai, kurie keleiviui turi didelę vertę. Tokius daiktus patartina vežtis rankiniame bagaže kartu su savimi (oro bendrovė neatsako už vertingų daiktų pervežimą) arba už papildomą mokestį apdrausti savo bagažą.

 

2. Kiek ir kokių vaistų galima vežtis, skrendant lėktuvu?

Nereceptinių vaistų patariama vežtis tik kelionės laikotarpiui, taip pat patariam vaistus laikyti originaliose pakuotėse (t.y. vaistai gali būti išimti iš popierinės dėžutės, bet tuomet turi būti supakuoti lapeliuose. Svarbu, kad visuomet matytųsi originaliai spausdintas pilnas vaistų pavadinimas). Nepamirškite atkreipti dėmesį į skystųjų vaistų gabenimą (žiūrėti skysčių gabenimas). Jeigu kelionėje bus reikalingi receptiniai vaistai būtinai pasiimkite receptų pasą arba gydytojo pažymą, kuri patvirtina, kad vežami vaistai priklauso keleiviui bei yra gydytojo paskirti ir jų kiekis reikalingas gydymui. 

Taisykles apie individualioms reikmėms vežamus per Lietuvos Respublikos sieną ir gaunamus paštu vaistus ir smulkią informaciją apie narkotinių ir psichotropinių vaistų gabenimą  galite rasti Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos puslapyje arba susisiekti su šia tarnyba telefonu: 8 5 261 65 49, 8 5 212 40 59.

 

3. Kiek grynųjų pinigų galima pasiimti skrendant lėktuvu?

Pasiimti galima tiek kiek norite, tik jei ketinate įvažiuoti į ES arba iš jos išvykti veždamiesi daugiau kaip 10 000 eurų grynaisiais (arba atitinkamą sumą kita valiuta), privalote juos deklaruoti muitinės pareigūnams.

Daugiau informacijos apie pinigų deklaravimą rasite Lietuvos Respublikos muitinės puslapyje arba susisiekę su jais telefonu.

 

4. Kokį kiekį alkoholinių gėrimų galima vežti keliaujant lėktuvu?

Leidžiamas alkoholio kiekis gali svyruoti priklausomai nuo šalies taisyklių. Tačiau pagal ES taisykles kiekis, kurio nereikia deklaruoti ir nereikia įrodyti, kad jis skirtas asmeniniam naudojimui: 

 

  • 10 litrų stipriųjų gėrimų;
  • 20 litrų spirituoto vyno;
  • 90 litrų vyno (iš kurio ne daugiau kaip 60 litrų putojančio vyno);
  • 110 litrų alaus.

 

Jei vežamas didesnis alkoholinių gėrimų kiekis nei leidžiama įsivežti asmeninėms reikmėms, keleiviui gali tekti įrodyti, kad prekės skirtos asmeninėms reikmėms bei pateikti pirkimo įrodymą (kvitą arba sąskaitą faktūrą). 

Pastaba. Alkoholį gali gabenti tik keleiviai sulaukę 18 metų ir vyresni.

Visada rekomenduojama susisiekti su muitinės darbuotojais oro uoste: 

Vilniuje: išvykimo terminalas +370 5 2330317, atvykimo terminalas +370 5 2306117;

Kaune: +370 37 399 149 (el. paštas: kaoroust2@cust.lt).

 

5. Kokį kiekį tabako gaminių galima vežti keliaujant lėktuvu?

Leidžiamas tabako gaminių kiekis gali svyruoti priklausomai nuo šalies taisyklių. Tačiau pagal ES taisykles kiekis, kurio nereikia deklaruoti ir nereikia įrodyti, kad jis skirtas asmeniniam naudojimui: 

 

  • 800 cigarečių;
  • 400 cigarilių;
  • 200 cigarų;
  • 1 kg tabako.

 

Jei vežamas didesnis tabako gaminių kiekis nei leidžiama įsivežti asmeninėms reikmėms, keleiviui gali tekti įrodyti, kad prekės skirtos asmeninėms reikmėms bei pateikti pirkimo įrodymą (kvitą arba sąskaitą faktūrą).

Pastaba. Tabako gaminius gali gabenti tik keleiviai sulaukę 18 metų ir vyresni.

Visada rekomenduojama susisiekti su muitinės darbuotojais oro uoste: 

Vilniuje: išvykimo terminalas +370 5 2330317, atvykimo terminalas +370 5 2306117;

Kaune: +370 37 399 149 (el. paštas: kaoroust2@cust.lt).

Komentarai