Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Dažniausiai užduodami klausimai

Bagažas

Bagažo svoris ir dydis

1. Kokio svorio ir dydžio registruotą ir rankinį bagažą galima pasiimti į skrydį? 

Tiek registruoto, tiek rankinio bagažo dydžio ir svorio taisyklės priklauso nuo oro linijų su kuriomis skrendate. Įsigytame biliete galite matyti jums priklausanti registruotą ir rankinį bagažą. Paprastai keleiviui leidžiama su savimi turėti vieną rankinio bagažo vienetą, kuris  turi būti patalpinamas po kėde, esančia priešais keleivio vietą, arba viršutinėje lentynoje. Tačiau visada pasitikslinkite dėl avialinijų su kuriomis skrendate taisyklių.

Jeigu neradote oro linijų kompanijos, kurios ieškojote, ir turite klausimų dėl rankinio ar registruoto bagažo susisiekite su mumis.

 

2. Ar galima sumuoti dviejų keleivių leidžiamą rankinio bagažo svorį ir imti tik vieną didesnį lagaminą?

Ne, negalima. Vienas keleivis gali pasiimti vieną (jeigu oro bendrovė nenurodo kitaip) tam tikro dydžio ir svorio rankinį bagažą. 

 

3. Kiek vienetų registruoto bagažo galima pasiimti?

Jeigu skrendate reguliarių skrydžių oro linijomis ekonomine klase – nemokamai galite pasiimti vieną vienetą registruoto bagažo, o už papildomus vienetus teks mokėti avialinijų nustatytą mokestį (dėl registruoto bagažo kiekio skrendantiems aukštesne negu ekonomine klase susisiekite su mumis).

Pigių skrydžių oro linijos ekonominės klasės keleiviams (Wizzair, Ryanair, EasyJet, Vueling, Monarch Airlines, Norwegian Airlines, FlyBE) nemokamo registruoto bagažo nesiūlo. Tačiau už papildomą mokestį galite jį užsisakyti (norėdami užsakyti papildomą bagažą susisiekite su mumis).

 

4. Ar Duty Free pirkiniai laikomi kaip papildomas bagažas? Ar yra ribojama, kiek galima nusipirkti?

Kai kurios avialinijos leidžia vežtis Duty Free pirkinius šalia jau turimo rankinio bagažo, tačiau labai dažnai prašoma pirkinius ir turimus kitus daiktus sutalpinti į vieną bagažo vienetą.

 

5. Koks bagažas priklauso skrendančiam kūdikiui?

Suaugęs asmuo, keliaujantis su kūdikiu (be atskiros sėdimos vietos) šalia jam priklausančio rankinio bagažo, nemokamai gali pasiimti kūdikio krepšį ir pasirinkti vieną iš dviejų daiktų: tinkamą skrydžiui vaikišką kėdutę arba sulankstomą vaikišką vežimėlį (kurį galima naudoti iki pat įlaipinimo į lėktuvą – tuomet jį paima avialinijų darbuotojai ir grąžina iš karto išlipus iš lėktuvo).

 

6. Koks bagažas priklauso skrendančiam vaikui?

Vaikas (vyresnis negu 2 metų) skrydžio metu turintis atskirą sėdimą vietą ir bilietą, įgyja visas rankinio ir registruoto bagažo teises kaip ir suaugęs asmuo.

Komentarai